Skocz do zawartości

Anulowania badania technicznego ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Jacdiag napisał:

 

a po tej czynności przedostatnie staje się ostatnim .... itd ...

 

Trafne spostrzeżenie :cool:

Tak to działa, do n wstecz ale zawsze robisz to z badaniem które jest ostatnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych można zmienić wszystkie dane, wpisując nowego klienta, to tak samo jakbyś usunął ,,,

 

No nie do końca, bo historia zmian jest zapamiętana :D

 

Tak jak pisze Psuj, wszystkie pola korygowane wyświetlają poprzednie zapisy z przed korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo historia zmian jest zapamiętana :D

Mam nadzieję, że we wszystkich programach ,,,

Tak jak pisze Psuj, wszystkie pola korygowane wyświetlają poprzednie zapisy z przed korekty.

Mówiąc, że jest taka możliwość, nie miałem na myśli, że dzięki temu można robić kanty ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wchodzisz w rejestr badań i na dole masz ikonkę anulowanie badania po zaznaczeniu badania które chcesz anulować

Ikonka ANULUJ BTP ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie działa

Nie wiem jak to działa w SQL, w innych programach jeśli wydrukujesz paragon i FV możesz zapomnieć o anulacji. W grę wchodzi jedynie korekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię dokumentów finansowych na SQL, tylko rejestr badań.

Dzwoń do Norcomu napewno pomogą :)

Niewątpliwie, ale nie chcę zawracać im głowy, bo bardziej chodzi mi o informację niż konkretną operację, tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

A jeżeli jest taki o to przypadek : diagnosta zrobił przegląd po czym zorientował się że popełnił błąd, anulował badanie to czy ślad po tym zostaje w systemie ponieważ petent chciał by wykonać badanie w innej stacji okręgowej. Zaznaczam że to przegląd zerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak badanie zostało wykonane to brak podstaw do jego anulowania a już na pewno z tego powodu, że mu się SKP pomyliły. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić nowe BT na tej wymarzonej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jeszcze tak:

Art. 80b. 1. W ewidencji gromadzi się następujące dane:

10) o badaniach technicznych pojazdu;

3. Danych zgromadzonych w ewidencji nie usuwa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Paprock napisał:

. Teraz należy zdefiniować "ślad", żeby wiedzieć o co kaman?

Jak to o co ? O rok produkcji albo jakieś usterki, których teraz "nie stwierdzono" :yeah:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na deser tak:

§ 2. W ewidencji gromadzi się następujące dane:

9) o badaniach technicznych pojazdu:

a) numer badania technicznego,

b) datę i godzinę wykonania badania technicznego albo jego przerwania,

c) kod rozpoznawczy stacji kontroli pojazdów,

d) wartość odczytu wskazania drogomierza pojazdu w momencie badania technicznego wraz z jednostką miary, a w przypadku braku możliwości odczytu – rodzaj stwierdzonej nieprawidłowości,

e) rodzaj badania technicznego,

f) rodzaj dodatkowego badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 11 albo ust. 11a ustawy,

g) stwierdzone w toku badania technicznego usterki, w tym oznaczenie przedmiotu i zakresu badania, oznaczenie usterki skutkującej uznaniem stanu technicznego za niezadawalający oraz wytyczne dotyczące oceny usterek,

h) opis usterki,

i) przyczynę przerwania wykonania badania technicznego,

j) wynik badania technicznego,

k) termin badania technicznego,

l) oznaczenie o wpisaniu do dowodu rejestracyjnego terminu badania technicznego,

m) oznaczenie o wydaniu zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym,

n) imię i nazwisko diagnosty oraz numer uprawnień diagnosty, który przeprowadził badanie techniczne,

o) informację, czy dane o badaniu technicznym zostały przekazane do ewidencji na podstawie art. 80bc ustawy,

p) datę i godzinę wprowadzenia danych;

 

Najciekawsze jest "i" oraz "o". Z "o" będę się przed nadzorem tłumaczył, po podczas kontroli wyłapali, że pewne badanie nie zasiliło centralnej bazy. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przypadek.

Ja ostatnio anulowałem badanie w trakcie jego wykonywania. Powód - klient przyjechał na PC, podczas pobierania danych z cepik okazało się, że w bazie cepik figuruje nr DR , a nie PC.

Klient tłumaczy, że ma do odbioru DR, ale ze względu na to, że kończy mu się termin badania chciał najpierw zrobić badanie, a później odebrać DR.

Dzwonię do WK i pytam dlaczego klient posługuję się PC skoro w bazie cepik jest wpisany DR. Okazało się, że dziewczyna z WK zrobiła klientowi  wydanie DR, pomimo tego, że on jeszcze go nie odebrał i posługiwał się PC.  Więc pytam w WK, a co będzie jak klient zgłosi się po DR, a termin badania już minie. Na to dziewczyna z WK tłumaczy mi, że wbije mu nowy termin badania w drugiej rubryce DR, jak przyniesie zaświadczenie z okresowego badania technicznego.

Kazałem klientowi jechać odebrać DR w czasie jak będzie miał jeszcze ważne badanie techniczne. Jak odbierze DR przyjechać na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Zrobiłem badanie na podstawie PC i to samo wpisałem w uwagach. Mimo, iż CEP pokazywał DR i jego numer, nigdzie nie dzwoniłem skoro PC było ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres obejmuje :

1)  identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:

- pozwoleniu czasowym......

Nie widzę tam doprecyzowania o ważności dokumentu, po co więc tworzyć nadinterpretację? 

Jest PC, przystępujemy do badania. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przymiotnik "CZASOWY" sam w sobie nie definiuje charakteru tego dokumentu?

A czy wyrażony w ustawie obowiązek JEGO ZWROTU PO UPŁYWIE TERMINU WAŻNOŚCI też nic nie znaczy??

No to na tej zasadzie dlaczego milicjant ma mieć do mnie jakiekolwiek wątpliwości za jazdę na nieważnych czasówkach??

Słucham? Jaki przepis tego zabrania? Skoro inne osoby PEŁNIĄCE FUNKCJE PUBLICZNE (diagności) nie widzą w tym problemu, to dlaczego ktokolwiek inny miałby mieć i na jakiej podstawie??

 

No słucham towarzyszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.