Skocz do zawartości

Anulowania badania technicznego ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taką porytą apkę, co mi zawsze wywala skrót [DR] choć petent przyjechał z PC. A żeby było ciekawiej, to sam skrót jest dowodowy, bo dalej, seria i numer to już PC. :?

Kto takiego twora do obsługi badań dopuścił?

Aż miło się patrzy na to , co Jac zapodał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

A ja mam taką porytą apkę (...)

Już myślałem, że minęło sporo czasu {[( mając taką poryta apkę :silent: )]} to Operator się oswoił i " przywyknął " do drobnych mankamentów. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blakop napisał:

 

Słucham? Jaki przepis tego zabrania? Skoro inne osoby PEŁNIĄCE FUNKCJE PUBLICZNE (diagności) nie widzą w tym problemu, to dlaczego ktokolwiek inny miałby mieć i na jakiej podstawie??

 

No słucham towarzyszy :)

Jeżeli PC utraciło ważność, to znaczy, że pojazd nie powinien się poruszać po drogach publicznych, natomiast dane, w nim zawarte, ważności nie straciły. Z tego co pamiętam, to Ty głosiłeś taki pogląd, a ja się z nim zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do „czasowości” tego całego Pozwolenia Czasowego, to dla mnie ważność / nieważność tego dokumentu tyle samo znaczy, co zastaw bankowy, pobyt obcokrajowca na terenie kraju, lub przeterminowana data badania w dowodzie podawana.

W niczym, ale to w niczym ważność lub nieważność takiej dokumentacji nie przeszkadza w dokonywaniu identyfikacji.

Grzegorz ma rację. Już to było wałkowane i jak to zwykle bywa większość przedstawiła swoje racje, a każda z nich to słuszna racja rzecz jasna. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paprock napisał:

Kto takiego twora do obsługi badań dopuścił?

Apka o nazwie zaczynającej się na P, a kończącej na -atronat, ma możliwość przyłączenia się na konkretny dokument (DR,PC,KP). Fakt faktem dużo badań na podstawie PC nie miałem, ale większość wskakiwała bez pudła tj. "PC seria numer". Widać problem nie tkwi w samej apce, tylko w tym co ktoś w WK wklepał w CEP, albo dawno nie była aktualizowana.

Przy okazji zapytam, bo choć przejrzałem cały temat jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Czy StacjaSQL ma taką samą funkcję jak apka, czyli "F9-ZREZYGNUJ", tak żeby w razie W można było wycofać się z badania pojazdu bez śladu w rejestrze stacji? 

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

A może to w myśl zasady jaki pan taki kram ?   :D

No pewnie, że tak. Tym bardziej, że ja to klikam nie sprawdzając dokładnie. Mus poczekać na PC i obczaić co się dzieje, a dopiero potem zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czolgista napisał:

W można było wycofać się z badania pojazdu bez śladu w rejestrze stacji? 

Widzę nie wiesz że Patronat każde wejście do CEP rejestruje i zapisuje w swojej pamięci i nie problem to znaleźć. Także wycowanie teoretycznie śladu w CEP nie pozostawia (ale tego też nikt w 100%pewny nie jest) natomiast na kompie będzie ślad kiedy i jaki pojazd sprawdzamy. Jeśli ktoś ciekaw jest jak to sprawdzić to po 14 mogę instrukcję napisać,bo tak z pamięci to nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, yogi1984 napisał:

Także wycowanie teoretycznie śladu w CEP nie pozostawia (ale tego też nikt w 100%pewny nie jest) natomiast na kompie będzie ślad kiedy i jaki pojazd sprawdzamy.

W CEP na 100% też pozostaje ślad po pobraniu danych czyt. rozpoczęciu badania, natomiast wydaje mi się, że bez wyraźnej przyczyny nikt nie będzie sprawdzał kto, kiedy i w jakim celu pobierał dane pojazdu z CEP. W czasie kontroli z WK też wątpię, żeby ktoś szukał  czegoś głębiej niż "standardowy" rejestr badań.

52 minuty temu, yogi1984 napisał:

po 14 mogę instrukcję napisać

Jeśli możesz, to poproszę, chętnie poznam nieznane funkcje apki :)

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czolgista napisał:

 wydaje mi się, że bez wyraźnej przyczyny nikt nie będzie sprawdzał kto i kiedy pobierał dane pojazdu z CEP.

Nikt niczego nie sprawdza. Inaczej stacje, które godzinę/dwie po negatywie na innej stacji, dają wynik pozytywny, gdzie nie ma fizycznej możliwości naprawy tych usterek, miałyby spore problemy z brakiem diagnostów. To samo z stanem liczników.

Sprawdzają wszystko dopiero jak coś wyjdzie. Badanie bez badania, jakaś korzyść finansowa/donos, wtedy już wszystko dokładnie sprawdzają , łącznie z czasami badań. By pokazać jacy to diagności są be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Czolgista napisał:

W czasie kontroli z WK też wątpię, żeby ktoś szukał  czegoś głębiej niż "standardowy" rejestr badań.

To raczej jest pewne że nikt szukał nie będzie...przytoczę słowa inspektora TDT-u sprzed miesiąca.

Ja wiem że na tą i na tą stację ludzie z samymi DR jeżdżą.

Ja wiem że na stacji xxx to klient musi prosić by autem na kanał wjechać.

Ja wiem że niemożliwe jest wykonanie 15 tys.BT przez jedną osobę na cały etat a druga na pół w 8 godzinnym cyklu pracy.

Ale co ja moge....za rękę nie złapałem a służby które mogłyby się tym zająć temat olewają a u nas zwyczajnie brak ludzi i środków by coś z tym zrobić. I jeszcze długo tak pozostanie bo zmian na horyzoncie nie widać.

A najlepsze jest to że on to wszystko z donosów klientów, znajomych, ludzi co tam byli  wie( min.jeden donos dziennie do TDT-U wpływa na działanie stacji) i dalej nic z tym bardzo nie ma kto zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yogi1984 napisał:

( min.jeden donos dziennie do TDT-U wpływa na działanie stacji)

Widać, że status  " sygnalistów " rośnie w siłę. :silent::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2011 o 16:55, wolf napisał:

 

Pomylić się to chyba rzecz ludzka i poprawić zawsze można - oczywiście jeśli jest to raz na jakiś czas, a nie co dzień.

Przypadek z autopsji musiałem anulować, pracowałem jeszcze wtedy również jako mechanik szef gdzieś w biegu rzucił zrób to, to i tamto... i przegląd w czarnej Corsie. Przegląd zrobiony poszło do rejestru przy wbijaniu pieczątki zastanowiło mnie dlaczego pół roku przed czasem kazał mi zrobić przegląd. Okazało się że gdzieś w kącie na drugim parkingu, stała druga czarna Corsa w której miałem zrobić przegląd.

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

a służby które mogłyby się tym zająć temat olewają

Przecież nie będą tępić praktyk, na których sami żerują...

Znam stację, której szef ma sporo znajomych w prokuraturze, policji i sądach. Myślisz, że którykolwiek z w/w znajomych miał kiedyś problem z podbiciem samego dowodu? Chłop bił wszystko jak leci i nikt nie miał mu za złe, że łamie prawo na rzecz tych, którzy (teoretycznie) pilnują jego przestrzegania i egzekwowania... 

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

I jeszcze długo tak pozostanie bo zmian na horyzoncie nie widać.

A to ciekawe, na ostatniej kontroli z WK babeczka stwierdziła, że to właściwie kwestia kilku, maksymalnie kilkunastu miesięcy jak TDT przejmie nadzór nad badaniami technicznymi. Jeśli to prawda, to szykuje się wesoła druga połowa roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czolgista napisał:

 babeczka stwierdziła, że to właściwie kwestia kilku, maksymalnie kilkunastu miesięcy jak TDT przejmie nadzór nad badaniami technicznymi. Jeśli to prawda, to szykuje się wesoła druga połowa roku.

Kilkanaście miesięcy to rok. Więc pewnie w zeszłym roku mówiła.

A sprawa TDT i jego nadzoru ciągnie się już ponad 1,5 roku licząc ostatnie niegłosowane nawet wycofanie ustawy, po tym jak pewien "szeregowy poseł" postulował jej odrzucenie, tuż przed głosowaniem za przyjęciem.

Trochę to pokręcone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

chętnie poznam nieznane funkcje apki 

Historia pobrań z cep zapisana w Patronacie

-F6-Ustawienie opcji ,hasło domyślne  Administratora.

-Opcje właściwe 

-7Tools, na tej planszy po lewej stronie jest "Ostatnie odczyty z CEP" i tyle😉

Historia pobrań z Cep co patronat na komputerze zapisuje:

-Mój komputer

-Dysk lokalny C

-Diagogol

-Szukamy pliku Rej_CepA lub Rej_CebB  i to jest nasza ostatnia historia z miesiąca co w CEP szukaliśmy🙂.Jest jeszcze gdzieś i wcześniejsza ale zapomniałem jak ją namierzyć🤔.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT nie może sobie od tak przejąć prywatnych stacji więc raczej te kilkanaście miesięcy to pobożne życzenia "babeczki" i jeśli to się zmieni to za LAT a nie MIESIĘCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie nadzoru nad stacjami a przejęcie stacji to różne kwestie.

Na razie rozchodzi się o nadzór. Choć z czasem kto wie co im przyświeca.

Może i całkowity monopol lub przynajmniej bycie głównym graczem. Najpierw wykosić diagnostów, by poprzez ich braki na stacjach, powoli i systematycznie je przejmować ? 

Jednak na razie nadzór

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele stacji które kontroluje TDT i jakoś nie bardzo jakość usług i rzetelność badań rośnie. Myślę że im nie chodzi o poprawę jakości badań tylko o to żeby hajs kosić do swojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pisał, o poprawie jakości ? Oczywiście - jak to mawiał trener Wójcik - "kasa misiu, kasa" się liczy

53 minuty temu, DARIO64 napisał:

O to,to TDT walczy ponad 10 lat.

Raczej chodziło, iż te 1,5 roku temu byli tak blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

Kilkanaście miesięcy to rok. Więc pewnie w zeszłym roku mówiła.

Kilkanaście to od 12 do 19, także jak te słowa padły w grudniu zeszłego roku to mogła mieć na myśli koniec tego, albo połowę przyszłego roku.

8 minut temu, Rafi90 napisał:

jakoś nie bardzo jakość usług i rzetelność badań rośnie

Ile np. w małopolskim jest wydziałów komunikacji, które podpisały z TDT umowę na nadzór nad SKP, żeby wysuwać takie twierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

Ile np. w małopolskim jest wydziałów komunikacji, które podpisały z TDT umowę na nadzór nad SKP, 

Na pewno o nadzór, a nie o przeprowadzanie kontroli ?  A póżniej protokół z wnioskami wysyłają do starostwa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

Na pewno o nadzór,

No tak, skróty myślowe niemiłe widziane. Zatem porozumienie w sprawie czynności kontrolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Czolgista napisał:

No tak, skróty myślowe niemiłe widziane. 

Spokojnie, niedługo pewnie się doczekasz nadzoru TDT, i jako nadzór będą wydawać i zatrzymywać uprawnienia bez używania skrótów myślowych.

Jednak na razie, jeszcze kto inny ma takie uprawnienia jako nadzór.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.