Skocz do zawartości

TVN TURBO - rejestracja anglika


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu w programie Turbokamera przedstawiono perypetie pewnego pana, który pragnie zarejestrować swojego "anglika" bez przeróbki oczywiście. Co osiągnął polecam obejrzeć. Wypowiedź pana z ministerstwa nie pozostawia złudzeń :)

Plik w formacie 3gp, około 7,5 MB. Sory za jakość ale zgrywałem komórczakiem z telewizora :V .

 

button_pobierz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj oglądałem i dziwi mnie podejście ludzi jacy są uparci i twierdzą że poruszanie sie takim pojazdem po naszych drogach to nic złego -co tam z widocznością przy wyprzedzaniu -przecież żona moze podpowiadać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest prowadzący.

Najpierw robi program o nieuczciwych diagnostach, a później, że nikt nie chce zrobić BT anglika. Śmiechu warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IM - nie MI ;)

Chodzi mi o tych co przyjeżdżają tu z GB - przecież i tak jadą z kierownica po drugiej stronie, co z tego, że na innych blachach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprowadzają auta z kierownicą po prawej stronie. Skoro w tym programie twierdzili że tam bez problemu są rejestrowane pojazdy z kierownica po prawej i po LEWEJ stronie to dlaczego akurat sprowadzają te z tą po prawej. Niech szukają tych z ta po lewej nie będą mieli problemu- a w ich dowodzie rejestracyjnym musi być zapis że jest po lewej ta kierownica.

Ale pewnie ceny takich pojazdów i tam odbiegają od tych z kierownica po prawej.

 

A co z tymi co nie maja żon, kto im podpowie podczas wyprzedzania- trzeba by zrobić w dowodzie zapis ze poruszanie się takim pojazdem jest dozwolone tylko i wyłącznie jeżeli na lewym siedzeniu znajduje się pasażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie ceny takich pojazdów i tam odbiegają od tych z kierownica po prawej.

Trafiłeś kolego w samo sedno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w rządzie nadal czytają ustawę , może wezmą to pod uwagę

 

[ Dodano: 05-05-2009, 21:15 ]

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważcie coś wszyscy naciskają u nas że nie rejestruje się pojazdów z kierownicą po prawej stronie , a dlaczego nikt nie naciska aby anglia przystosowała sie do ruchu prawostronnego- cała Europa ma ruch prawo stronny tylko oni nie pozwalają na to, euro też nie dali sobie wprowadzić. Jest tam tylu Polaków dlaczego nie wystąpią do rządu Wielkiej Brytanii lub nawet do Królowej aby przystosować drogi do prawostronnego ruchu nie byłoby wtedy żadnego problemu.

Ale pewnie taka jest polityka rządów i działanie koncernów motoryzacyjnych aby jakaś tam część produkowanych pojazdów trafiała wyłącznie na jeden rynek ,tam zaczynała swój żywot i tam go kończyła oraz aby czymś sie wyróżnić tak jak Wielka Brytania czyli swą odrębnością mimo że są w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rządzie nadal czytają ustawę , może wezmą to pod uwagę

Może zadzwonić do Marszałka Sejmu? :)

 

czymś sie wyróżnić tak jak Wielka Brytania czyli swą odrębnością mimo że są w UE.

No cóż mogą sobie na to pozwolić, poniekąd to oni tworzyli Unię Europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pani Taczer (wiem wiem - pisownia) odpowiedzialna za potęgę dzisiejszej GB powiedziała otwarcie, że uważa UE za największa pomyłkę i katastrofę dla Europy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważcie coś wszyscy naciskają u nas że nie rejestruje się pojazdów z kierownicą po prawej stronie , a dlaczego nikt nie naciska aby anglia przystosowała sie do ruchu prawostronnego- cała Europa ma ruch prawo stronny tylko oni nie pozwalają na to, euro też nie dali sobie wprowadzić. Jest tam tylu Polaków dlaczego nie wystąpią do rządu Wielkiej Brytanii lub nawet do Królowej aby przystosować drogi do prawostronnego ruchu nie byłoby wtedy żadnego problemu.

Ale pewnie taka jest polityka rządów i działanie koncernów motoryzacyjnych aby jakaś tam część produkowanych pojazdów trafiała wyłącznie na jeden rynek ,tam zaczynała swój żywot i tam go kończyła oraz aby czymś sie wyróżnić tak jak Wielka Brytania czyli swą odrębnością mimo że są w UE.

 

nikt nie naciska i nie bedzie naciskał , chyba nie wiesz o czym piszesz, zmiana infrastruktury w tym kraju zajełaby z 200 lat nawet jesli uzyliby do tego polakow, nie w tym rzecz by przestawiac kogos z jednej strony na druga tylko zeby temat uregulowac jak nalezy, wg mnie nalezy dopuscic te pojazdy do ruchu z odpowiednim ubezpieczeniem (x2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt przestawienie tego zajęło by kupe czasu i kasy.

Ale z tą rejestracją to jest nacisk samo to że ukazał się ten temat w programie tvn turbo, ja go oglądałem chodziło o vectrę b, powołują sie że w Anglii rejestruje się auta z kierownicą po lewej stronie, a u nas nie rejestruje sie z kierownica po prawej stronie. Ja nie wyobrażam sobie w obecnej chwili aby zarejestrować pojazd z kierownicą po prawej stronie bez jakichkolwiek ograniczeń w poruszaniu się po drogach, ubezpieczenie wyższe ok, ale nie chciałbym się spotkać z takim autem na czołówce kiedy ktoś wystawia pół auta aby sprawdzić czy z przeciwka nic nie jedzie, i kogo wtedy winić.

Ja jestem za, ale auto musi być przystosowane do ruchu prawostronnego i to w sposób fachowy, a nie jak pewna vectra, którą oglądałem w komisie pod poznaniem, gdzie fotel pasażera był regulowany, a kierowcy nie, wycieraczki odwrotnie, lewy przycisk opuszczał prawą szybe i odwrotnie i wiele innych mankamentów- porażka .

 

I pozdrawiam wszystkich rodaków na wyspie GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powołują sie że w Anglii rejestruje się auta z kierownicą po lewej

 

Powołują się przede wszystkim na to, że w całej reszcie Europy rejestruje się angliki bez bólu. A u nas nie - i nie jest to do końca zgodne z polityką i dyrektywami UE niestety. I dlatego rząd nigdy nie pozwoli sobie na otwarty zakaz dla takich rejestracji w PoRD :)

 

ale nie chciałbym się spotkać z takim autem na czołówce

 

To zrezygnuj z jady w ogóle i to już od dzisiaj, gdyż te pojazdy i tak uczestniczą w ruchu - i to jest paradoks sprawy. Dopóki ma angielskie blachy może jeździć po Polsce do woli. I wtedy nie jest niebezpieczny?

To może zakazać by ruchu takich pojazdów w ogóle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem ten program.

 

Swoje zdanie wyraziłem w swoim blogu

http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/5027

 

Zasadniczo mimo tego, że może to być niebezpieczne to uważam ten zapis za dyskryminację właśnie biorąc pod uwagę fakt, że takimi pojazdami można się po Polsce poruszać (zarejestrowane za granicą, specjalne, zabytki)

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś przypomnieć gdzie jest ten zapis o możliwości poruszania się przez pół roku zagranicznym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

przeleciałem całe PORD i nie znalazłem nic ponad to:

 

Rozdział 2

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie

5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym

warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z

numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich,

z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument

stwierdzający dokonanie rejestracji.

5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o

którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego,

osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu

kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.

 

wpisując szukaj 6 miesięcy nie znalazłem nic PORD na ten temat.

Ciekawe, skąd te 6 miesięcy.

 

Pisząc na blogu na ten temat napisałem ten okres na podstawie tego co usłyszałem ale widocznie ten co mówił - nie mówił prawdy.... ??

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozp.wykonawczych można się już doszukać prędzej terminów miesięcznych, ale te pół roku właśnie też mnie zastanowiło... On zdaje się na konwencję wiedeńską się powoływał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozp.wykonawczych można się już doszukać prędzej terminów miesięcznych, ale te pół roku właśnie też mnie zastanowiło... On zdaje się na konwencję wiedeńską się powoływał...

w uk jest tez 6 miesiecy, szukałem na stronach Dvla ale tez nie znalazłem zadnego zapisu, to sa chyba zapisy unijne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii 6 miesiecy odnosi sie jazdy bez podatku drogowego. A dokladniej, w przeciagu 12 miesiecy kalendarzowych mozna maksymalnie jezdzic 6 miesiecy bez oplacania podatku.

Jako ze w Polsce podatek jest w cenie paliwa wiec te wspomnianie angielskie 6 miesiecy ma sie nijak do naszych realiow. Kolejny wirtualny wymysl majacy na cely wystraszenie bezboznikow chcacych ominac schizofreniczne marze polskich dealerow.

 

Co do niebezpieczenstwa na polskich drogach... jakich drogach?

Po czym poznac polski samochod za granica? Po 5 metrowej antenie CB radia przyczepionej do dachu. Nigdzie indziej w Europie (tam gdzie bez wiekszego problemu rejestruje sie angliki) nie ma potrzeby do wozenia takich wynalazkow bo tez nigdzie indziej policjant z radarem w krzakach nie zastepuje pozadnych drog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.