Skocz do zawartości

NOWE ROZPORZĄDZENIA - już są !!!!


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Są już nowe rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 8 sierpnia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów - dostępne jest TUTAJ [PDF - 40 kB]

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 sierpnia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach - dostepne jest TUTAJ [PDF - 32 kB]

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zmontujmy jakieś Stowrzyszenie Urzytkowników Programu Norcom i zadajmy oficjalne pytanie tym artystom w ministerstwie:

 

"należy wpisać stwierdzone usterki, ograniczenia przy zezwoleniu na uzywanie pojazdu i jego termin"

 

Tylko w jakiej to sytuacji możemy nałozyć ograniczenia, skoro nie mozemy zezwolić na ograniczone używanie ?

 

Piotr Barczuk

 

Stawiam jasia wędrowniczka przeciwko wodzie mineralne, iż Ci Artyści zyją w przekonaniu ze "warunek" istnieje nadal.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zchodzimy do parteru

- nic nie widze na temat numreu silnika czyli w pozycji tej nic nie wpisujemy ????

w rozporządzeniu jest tylko i numerze VIN i tablicy rejestracyjnej co chodzi o zgodność

- lub ustalenie faktycznych danych (cyt) i co w tej opłacie mamy ustalac dane jak ktoś ich nie ma ????

no i jak po organoleptycznym badaniu np ustalic masę własną czy nacisk na oś :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski,

Dzięki za uwagi postaram się bardziej.

 

Pozdrawiam

 

Darek

 

[ Dodano: 18-08-2005, 10:00 ]

A gdzie zaświadczenia !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!

 

1. To są Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o podatku VAT, a nie zmiany dotyczące numerów silnika (nowelizacja prawa o ruchu drogowym)...

 

2. Dzienniki czekają na publikację - jeszcze nie zostały opublikowane w żadnym Dz.U. - nie mogę więc podać żadnego numeru ...

 

3. Innych zaświadczeń nie ma - obowiązują standardowe ...

 

4. Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że Prezydent podpisał ustawę o Prawie o ruchu drogowym - więc problem z numerami silnika wkrótce sie wyjaśni ...

 

5. Nowe wersje programu STACJA zostały WCZORAJ wysłane do wszystkich OSKP posiadających opiekę naszej firmy - zmiany proponuję obejrzeć w odpowiednim dziale: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=598

 

[ Dodano: 18-08-2005, 10:25 ]

Hmmmm, znów jesteśmy pierwsi ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,

rozgorzała dyskusja,ale spokojnie, rozporządzenie które sie ukazalo w Dz.U 155, poz..1303 nie jest wykonawczym do ustawy o VAT a wprowadza zmiany do zakresu i sposobu przeprowadzania.....

Dz.U.227, poz 2250 z 2003 oraz Dz. U. 249,poz2499 z 2004r i dlatego nie rozumiem wątpliwości , że nie mozna wpisywać nastr 2 zaświadczenia w uwagach ograniczeń co do uzywania pojazdu- póki co to obowiązuje

Dz. U 227,poz.2250 ze zmianami a w nim min par.12,ust.4

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - przyłączam się do pytania - nie zostało to wyjaśnione - co z Towosami ???

 

Ps. Bydgoszcz ma szkolenie w sobotę ... Jeśli otrzymam jakieś materiały na ten temat - dam znać - chyba, że ktoś wcześniej zrobi to za mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, są - Pan prezydent (dla mnie przez małe "p" po ostatnich jego wybrykach) ustawę podpisał. Projekt masz już na wcześniejszych postach - o jego innych wersjach nie słyszałem ...

Ale kiedy toto opublikują - nie wiem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zchodzimy do parteru

- nic nie widze na temat numreu silnika czyli w pozycji tej nic nie wpisujemy ????

w rozporządzeniu jest tylko i numerze VIN i tablicy rejestracyjnej co chodzi o zgodność

- lub ustalenie faktycznych danych (cyt) i co w tej opłacie mamy ustalac dane jak ktoś ich nie ma ????

no i jak po organoleptycznym badaniu np ustalic masę własną czy nacisk na oś :shock:

Jako myślący user troche mylisz pojęcia.Punky które wymienisz nr.nadwozia, różnica w zapisie w dowodzie a to co widzisz np.na tabliczce znamionowej powoduje że pojazd nie spełnia wymogów VAT.Nikt Ci nie karze ustalać danych pojazdu ,jeżeli chodzi o nr.silnika to powinieneś go sprawdzić i zapisać lecz (NAWET)jego niezgodność pozwala stwierdzić że spełnia wymogi dotyczące VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz to po co mam stracić przy nieczytelnym ( zao;ejonym i brudnym )numerze silnika drogocenny czas i ganiać gocia np do rzeczoznawcy by w koncu dowiedziec się że to auto nie miało nigdy numeru na silniku a gośc kupił auto i dowód ma nowiutki ???????????????

 

[ Dodano: 20-08-2005, 15:13 ]

Godzina W nadchodzi nieuchronnie ( Jak ja nie lubie poniedziałków ))))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracić przy nieczytelnym ( zao;ejonym i brudnym )numerze silni

Skoro nr.silnika nie da się odczytać a chodzi tylko o ustalenie czy pojazd spełnia wymogi dotyczące VATu ja bym napisał że nr.silnika brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.