Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

cortez76

Uprawnienia

Polecane posty

cortez76

Witam

Koledzy jestem swieżo upieczonym diagnostą , posiadam już uprawnienia wydane przez Starostę , ale jeszcze nie pracuję na stacji diagnostycznej jako diagnosta . Czy uprawnienia które posiadam są ważne jakiś okres czy bezterminowo?

mirek.g

Uprawnienia są bezterminowe,póki co :)

Regan55
Uprawnienia są bezterminowe,póki co :)

Chyba ze zmoczysz pewną częśc ciało to....... :-D

cortez76

doputy nie będe pracował jako diagnosta.

Regan55

To mozesz spokojnie spać ::hey

adamos

Na kursie u mnie była na pewno jedna osoba, która po dłuższej przerwie (kilka lat) ponownie przechodziła całą procedurę.

JACEK GUZ

Z tego co wiem osoby które uzyskaly uprawnienia na podstawie tzw. starych kursów i egzaminów a nie podjeły pracy w zawodzie muszą na nowo odbyć kurs i zdać egzamin przed komisją TDT

markes30
Z tego co wiem osoby które uzyskaly uprawnienia na podstawie tzw. starych kursów i egzaminów a nie podjeły pracy w zawodzie

Wystarczy że wystąpił i otrzymał Uprawnienie Diagnosty wówczas nie musi zdawać nowego egzaminu przed TDT

cortez76

egzamin zdawałem w lutym 2009 przed komisją z TDT , a uprawnienia od starosty dostalem w marcu . pytam bo niektórzy mówią , że uprawnienia wazne są tylko 5 lat.

adamos

Nie znam podstawy prawnej dotyczącej okresu ważności uprawnień wydawanych przez WK, ale na pewno nie są bezterminowe, jeśli nie pracuję się w zawodzie diagnosty.

mirek.g
Nie znam podstawy prawnej dotyczącej okresu ważności uprawnień wydawanych przez WK, ale na pewno nie są bezterminowe, jeśli nie pracuję się w zawodzie diagnosty.

Oj,chyba są bezterminowe :)

adamos

Szkoda, że nie mam kontaktu z osobą, która była ze mną na kursie, ale na bank osoba ta pracowała jako diagnosta, miała kilkuletnią przerwę i cały proces przechodziła od nowa.

Jacdiag
tylko 5 lat.

trwa okres zakazu wykonywania zawodu po "wyroku" :x

adam1501
Szkoda, że nie mam kontaktu z osobą, która była ze mną na kursie, ale na bank osoba ta pracowała jako diagnosta, miała kilkuletnią przerwę i cały proces przechodziła od nowa.

Nie możliwe, mój kolega mając imienne uprawnienia diagnosty na ręku nie pracował w zawodzie piętnaście lat (mając oczywiście kpl. uprawnień i obowiązujący wzór imiennego uprawnienia) a w ubiegłym roku podjął pracę jako diagnosta na OSKP bez żadnych dodatkowych szkoleń ani kursów.

cortez76

dzięki adam1501 , ale pewnie jak to w Polsce każde starostwo rządzi się swoimi prawami i lepiej miec się na baczności. Widzę , że zdania są podzielone. najgorsze w tym , że przeszukałem wiele akt prawnych i nie ma żadnej odpowiedzi.

adamos

Cortez76 - najbezpieczniej jest się zatrudnić gdzieś na 1/8 etatu i np. w soboty pracować, jest ktoś na forum kto tak zrobił "żeby nie wypaść z obiegu".

cortez76

No i chyba tak będe musiał zrobić

waga50

Będąc na kursie (rok z hakiem do tyłu) chodziła pogłoska że diagnosta musi co 5 lat przejść kurs doszkalający we własnym zakresie i dostarczyć dokument o jego ukończeniu do starostwa. Jeśli nie zrobi się tego w czasie, nie będzie można wykonywać badań. Teraz dowiedziałem się z wiarygodnych źródeł że już jest taki projekt a czasookres zmniejszono do 2 lat.

Regan55
Będąc na kursie (rok z hakiem do tyłu) chodziła pogłoska że diagnosta musi co 5 lat przejść kurs doszkalający we własnym zakresie i dostarczyć dokument o jego ukończeniu do starostwa. Jeśli nie zrobi się tego w czasie, nie będzie można wykonywać badań. Teraz dowiedziałem się z wiarygodnych źródeł że już jest taki projekt a czasookres zmniejszono do 2 lat.

Czyli nic nowego w temacie,starsi diagności juz to kiedyś przerabiali :D

mirek.g

Konkretnie skąd to wiesz,bo ja będąc na kursie w maju zeszlego roku słyszalem zupełnie coś innego,ale nie neguję tego co piszesz.

adam1501

Temat już w latach poprzednich był przerabiany, a mianowicie, imienne uprawnienia były bezterminowe, każdy diagnosta praktykujący musiał co dwa lata przechodzić kurs doszkalający, a diagnosta który miał przerwę i nie był praktykujący przez dłużej niż dwa lata musiał najpierw odbyć kurs doszkalający a później mógł zacząć pracować. Obecnie chodzą słuchy, iż ma być powrót do kursów doszkalających co jakiś czas z racji zmian w przepisach aby każdy był na bieżąco, ale czy i w ogóle kiedy to nastąpi to Najwyższy raczy wiedzieć.

Norbert Jezierski

Stan prawny na dziś -->> nie są wymagane żadne kursy i doszkolenia, nie jest wymagana praca w zawodzie, wydane imienne uprawnienia diagnostów ważne są bezterminowo.

mirek.g
Stan prawny na dziś -->> nie są wymagane żadne kursy i doszkolenia, nie jest wymagana praca w zawodzie, wydane imienne uprawnienia diagnostów ważne są bezterminowo.

:ok:ok:ok

JACEK GUZ

Czyli wszystko jasne :cool:

kontroler2

Doszkalanie pracownika jest zawarte w Prawie Pracy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!