Skocz do zawartości

Uprawnienia


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy jestem swieżo upieczonym diagnostą , posiadam już uprawnienia wydane przez Starostę , ale jeszcze nie pracuję na stacji diagnostycznej jako diagnosta . Czy uprawnienia które posiadam są ważne jakiś okres czy bezterminowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie u mnie była na pewno jedna osoba, która po dłuższej przerwie (kilka lat) ponownie przechodziła całą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem osoby które uzyskaly uprawnienia na podstawie tzw. starych kursów i egzaminów a nie podjeły pracy w zawodzie muszą na nowo odbyć kurs i zdać egzamin przed komisją TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem osoby które uzyskaly uprawnienia na podstawie tzw. starych kursów i egzaminów a nie podjeły pracy w zawodzie

 

Wystarczy że wystąpił i otrzymał Uprawnienie Diagnosty wówczas nie musi zdawać nowego egzaminu przed TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzamin zdawałem w lutym 2009 przed komisją z TDT , a uprawnienia od starosty dostalem w marcu . pytam bo niektórzy mówią , że uprawnienia wazne są tylko 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam podstawy prawnej dotyczącej okresu ważności uprawnień wydawanych przez WK, ale na pewno nie są bezterminowe, jeśli nie pracuję się w zawodzie diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam podstawy prawnej dotyczącej okresu ważności uprawnień wydawanych przez WK, ale na pewno nie są bezterminowe, jeśli nie pracuję się w zawodzie diagnosty.

 

Oj,chyba są bezterminowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam kontaktu z osobą, która była ze mną na kursie, ale na bank osoba ta pracowała jako diagnosta, miała kilkuletnią przerwę i cały proces przechodziła od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam kontaktu z osobą, która była ze mną na kursie, ale na bank osoba ta pracowała jako diagnosta, miała kilkuletnią przerwę i cały proces przechodziła od nowa.

Nie możliwe, mój kolega mając imienne uprawnienia diagnosty na ręku nie pracował w zawodzie piętnaście lat (mając oczywiście kpl. uprawnień i obowiązujący wzór imiennego uprawnienia) a w ubiegłym roku podjął pracę jako diagnosta na OSKP bez żadnych dodatkowych szkoleń ani kursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki adam1501 , ale pewnie jak to w Polsce każde starostwo rządzi się swoimi prawami i lepiej miec się na baczności. Widzę , że zdania są podzielone. najgorsze w tym , że przeszukałem wiele akt prawnych i nie ma żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortez76 - najbezpieczniej jest się zatrudnić gdzieś na 1/8 etatu i np. w soboty pracować, jest ktoś na forum kto tak zrobił "żeby nie wypaść z obiegu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na kursie (rok z hakiem do tyłu) chodziła pogłoska że diagnosta musi co 5 lat przejść kurs doszkalający we własnym zakresie i dostarczyć dokument o jego ukończeniu do starostwa. Jeśli nie zrobi się tego w czasie, nie będzie można wykonywać badań. Teraz dowiedziałem się z wiarygodnych źródeł że już jest taki projekt a czasookres zmniejszono do 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na kursie (rok z hakiem do tyłu) chodziła pogłoska że diagnosta musi co 5 lat przejść kurs doszkalający we własnym zakresie i dostarczyć dokument o jego ukończeniu do starostwa. Jeśli nie zrobi się tego w czasie, nie będzie można wykonywać badań. Teraz dowiedziałem się z wiarygodnych źródeł że już jest taki projekt a czasookres zmniejszono do 2 lat.

Czyli nic nowego w temacie,starsi diagności juz to kiedyś przerabiali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na kursie (rok z hakiem do tyłu) chodziła pogłoska że diagnosta musi co 5 lat przejść kurs doszkalający we własnym zakresie i dostarczyć dokument o jego ukończeniu do starostwa. Jeśli nie zrobi się tego w czasie, nie będzie można wykonywać badań. Teraz dowiedziałem się z wiarygodnych źródeł że już jest taki projekt a czasookres zmniejszono do 2 lat.

 

Konkretnie skąd to wiesz,bo ja będąc na kursie w maju zeszlego roku słyszalem zupełnie coś innego,ale nie neguję tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już w latach poprzednich był przerabiany, a mianowicie, imienne uprawnienia były bezterminowe, każdy diagnosta praktykujący musiał co dwa lata przechodzić kurs doszkalający, a diagnosta który miał przerwę i nie był praktykujący przez dłużej niż dwa lata musiał najpierw odbyć kurs doszkalający a później mógł zacząć pracować. Obecnie chodzą słuchy, iż ma być powrót do kursów doszkalających co jakiś czas z racji zmian w przepisach aby każdy był na bieżąco, ale czy i w ogóle kiedy to nastąpi to Najwyższy raczy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan prawny na dziś -->> nie są wymagane żadne kursy i doszkolenia, nie jest wymagana praca w zawodzie, wydane imienne uprawnienia diagnostów ważne są bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan prawny na dziś -->> nie są wymagane żadne kursy i doszkolenia, nie jest wymagana praca w zawodzie, wydane imienne uprawnienia diagnostów ważne są bezterminowo.

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.