Skocz do zawartości

Zgubione dokumenty. Pomocy


shave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem motocykl z Anglii od pośrednika w Polsce i nie zdarzyłem go zarejestrować w Polsce no ale postanowiłem nim jeździć no i podczas jednego wypadu zgubiłem dokumenty te angielskie, które woziłem na wypadek kontroli policji. I teraz moje pytanie brzmi czy da rade je teraz załatwić na nowo chodzi mi o ta karte z anglii w postaci 2 kartek a4? albo istnieje jakis inny sposob typu przegląd zerowy? bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest zwrócenei się do urzędu angielskiego o wydanie duplikatu.

Obecnie jest ogłoszona zmiana rozporządzenia, Dz. U Nr 74 poz. 634 z tego roku - rozporządzenie wchodzi 2 czerwca (jak dobrze policzyłem) i daje pewne możliwości dokonania rejestracji. Jednak jak to będzie wyglądało w praktyce trudno powiedzieć i jak urząd będzie interpretował przepisy. Niestety nie zdążyłem się jeszcze w nie wczytać i zastanowić. Poczekaj jeszcze na opinię Blakopa - na pewno czytał i coś dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd to pewnie i zrobią Ci bez tego - martw się o rejestrację, Bo do niej będziesz potrzebował wtórnik tego dowodu - chyba, że zgłosisz to na Policji jako kradzież - wtedy wystarczy zaświadczenie z ostatniego WK - tak tak- tego brytyjskiego (ostatecznie nawet odmowa wydania takiego dokumentu będzie również wystarczająca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd to pewnie i zrobią Ci bez tego

W przypadku kiedy klient nie posiada zadnego dokumentu nie liczył bym ze ktoś wykona I BT.

WK wyda PC lub inny dokument na podstawie którego będę mógł wykonać I BT? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kiedy klient nie posiada zadnego dokumentu nie liczył bym ze ktoś wykona I BT.

A dla czego nie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jak jeszcze posiadałem te dokumenty to dokonałem tego przeglądu pierwszego, tyle ze go tez zgubilem. Moze na podstawie tego przeglądu da sie cos załatwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze posiadałem te dokumenty to dokonałem tego przeglądu pierwszego, tyle ze go tez zgubilem. Moze na podstawie tego przeglądu da sie cos załatwic?

 

Jak pamiętasz gdzie, to pojedź na SKP - dostaniesz odpis tego badania za darmo i masz [/color]tą sprawę z głowy.

 

pamietam. tylko czy na podstawie tego przegladu bede go mógł zarejestrowac?

 

Źle zinterpretowałeś wypowiedź blakopa.

Na podstawie samego przeglądu nie zarejestrujesz, aczkolwiek jego odpis będzie wystarczający do rejestracji pod warunkiem, że termin następnego BT jest nadal aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

a jak namierzyc ten WK z Anglii? Da rade po numerach ramy na jakiejs stronie czy cos? Bo ten gosciu mi powiedzial ze wyrobienie tego wtórnika to 600 zł no ale cos mi sie wydaje ze naliczył sobie honorarium i to wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.