Skocz do zawartości

autobus do 100km/h


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

witam,sprostujcie mnie jeśli żle myślę.w/w autobus otrzymuje wpis w dowodzie od wydziału kom.na podstawie świad.homologacji lub pozyt.badania skp/okręgowej/.teraz pytanie-czy pobieracie opłatę za bad.dodatkowe przy bad.okresowym/kolejnym/jeśli jest ten wpis,a jeśli tak to jaki jest zakres tego badania?

10-02-2005 13:08

endriu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie okresowe autobusu...199zł + 126 zł za badanie dodatkowe i wystawiamy zaświadczeni na 100km/godz DZ.U 44 Z DNIA 15,05,1999 Poz 432 -2465

11-02-2005 15:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu - podajesz starą podstawę prawną. Nowa: Dz. U. z 2002 nr 133 poz. 1123 z późniejszymi zmianami. A jeżeli chodzi o badanie takiego pojazdu, to po otrzymaniu wpisu w dowód rejestracyjny "BUS na 100 km/h", klient musi wykonać przy badaniu okresowym także badanie dodatkowe. nie ma już dobrowolności.

07-03-2005 10:10

Carat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo autobusów na 100km/h...czy widzieliście kiedykolwiek zaświadczenie wystawione przez producenta o pozytywnym badaniu w zakresie stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z przednich opon? Mam nadzieję że żądacie takowego dokumentu:]

06-05-2005 13:03

smolow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam spostrzeżenie:]

Analizując wzór zaświadczenia dla autobusów –100 km/h w uwagach(legendzie) do kolumny 2 (wynik badania) znajdziemy symbol X-„nie dotyczy” jest to bardzo ciekawy zapis bo w rubryce wyniku badania mamy do wyboru: 1lub 0.

Zwracam na to uwagę bo w ostatnim czasie zgłaszają się na stację klienci z przerobionymi na autobusy Sprinterami i proszą o zrobienie dodatkowych badań na „100” ja oczywiście informuję dlaczego jest to niemożliwe.

W tamtym tygodniu rozmawiałem z klientem z serwisu, którego niemieccy policjanci ukarali za przekroczenie prędkości i po dłuższej rozmowie poradzili mu aby się udał do najbliższej stacji (oczywiście w Niemczech) celem zrobienia „100” na ich kraj. Zapewniali go że to przecież nowy samochód więc nie powinno być problemów. Klient oczywiście zrobił to badanie z wynikiem pozytywnym. Nikt od niego nie wymagał żadnych dokumentów na stateczność pojazdu, czy też o skuteczności zwalniacza. Z tego co podglądnąłem na zaświadczeniu to widziałem wpis że układ hamulcowy spełnia wymagania regulaminu.

Sprawa wydaje się być ciekawą, myślałem że nasze przepisy przynajmniej są zbliżone do ogólnych przepisów obowiązujących w Unii. Nasze rozporządzenia wspominają jedynie o wymaganiach zwalniacza (retardera) w przepadku towarów niebezpiecznych, ale w autobusach nie ma wyjątków, cóż więc ma sygnalizować wspomniany „X” w legendzie?

19-05-2005 16:56

smolow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.