Skocz do zawartości

OBT , pomyłka WK w nr VIN


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonuję OBT pojazdu,stwierdzam niezgodność nr VIN w DR.Dzwonię do WK i oni potwierdzają ich błąd.Zatrzymuję DR,wstawiam N,wystawiam zaświadczenie,dostarczam DR do WK.Klient przyjeżdża na drugi dzień z poprawionym nr VIN.I co teraz?,jakie badanie.Ps.czy to ma być 2.10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie OBTjezeli stwierdzę niezgodność nr.VIN pomiędzy DR a stanem faktycznym w nadwoziu wystawiam zaświadczenie z opisem tego faktu.Klient łapie azymut na WK ,po powrocie z WK wpis do DR i koniec sprawy.Oczywiście po wystawieniu zaświadczenia kasuje 98,- /bez zadnych N/.Po powrocie z WK wpis do DR i oczywiście do kasy 1zet.

Nigdy jeszcze nie miałem najmniejszego problemu z WK ,nigdy nikomu nie zatrzymałem z tego tytułu DR. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nikomu nie zatrzymałem z tego tytułu DR.

Postępujesz niezgodnie z przepisami.

A przepis mówi jednoznacznie:

3. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie stacja zatrzymuje dowód rejestracyjny, który przesyła w ciągu 3 dni do właściwego organu rejestrującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie OBTjezeli stwierdzę niezgodność nr.VIN pomiędzy DR a stanem faktycznym w nadwoziu wystawiam zaświadczenie z opisem tego faktu.Klient łapie azymut na WK ,po powrocie z WK wpis do DR i koniec sprawy.Oczywiście po wystawieniu zaświadczenia kasuje 98,- /bez zadnych N/.Po powrocie z WK wpis do DR i oczywiście do kasy 1zet.

Nigdy jeszcze nie miałem najmniejszego problemu z WK ,nigdy nikomu nie zatrzymałem z tego tytułu DR. ::hey

 

No tak,tylko wg.mnie wpisując niezgodność nr.VIN w zaswiadczeniu kręcisz bat na siebie (w razie kontroli),nie zatrzymując DR ,ale skoro to przechodzi u Ciebie to oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko wg.mnie wpisując niezgodność nr.VIN w zaswiadczeniu kręcisz bat na siebie (w razie kontroli)[...]

Dokładnie tak.

 

Nie za takie rzeczy WK cofają uprawnienia diagnostom.

A czynią to coraz "chętniej" - zwłaszcza po takich a nie innych wynikach kontroli ze strony NIK'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie stacja zatrzymuje dowód rejestracyjny, który przesyła w ciągu 3 dni do właściwego organu rejestrującego
Nie za takie rzeczy WK cofają uprawnienia diagnostom.

A czynią to coraz "chętniej" - zwłaszcza po takich a nie innych wynikach kontroli ze strony NIK'u

Zatrzymać DR zaden problem ale co dalej :

1/Klienta zostawiamy samemu sobie/wlaściwie co on nas obchodzi,niech sobie zamówi lawetę/.

2/DR przesyłamy do WK /ich sprawa co dalej zrobią z tym fantem/ i w tym wypadku jesteśmy zadowoleni z siebie ze zgodnie z przepisami wykonalismy kawał dobrej roboty.Niestety szczęście nasz opuszcza,przesyłka z DR nie dociera do adresata-zwyczajnie ginie.W związku z tym stawiam pytanie:kto pokryje koszty uzyskania przez klienta nowych dokumentów i zalatwi wszelkie formalności?

P.Norbercie w związku z tym ze ja juz dość długo zyje kiedyś krązyło takie powiedzonko:dajcie mi człowieka a ja na niego paragraf znajdę.Czy w dzisiejszych czasach coś sie zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Norbercie w związku z tym ze ja juz dość długo zyje kiedyś krązyło takie powiedzonko:dajcie mi człowieka a ja na niego paragraf znajdę.Czy w dzisiejszych czasach coś sie zmieniło?

A. Nie Panujemy sobie na forum - ja nie jestem tu wyjątkiem :)

 

B. Nic się nie zmieniło - i pewnie nigdy nie zmieni. Ale po co się podkładać w _oczywistych_ sprawach ? Przepisy w tej materii są _jednoznaczne_. Nie dyskutujemy o zasadności takich czy innych zapisów - Dura lex, sed lex

 

C. Przysłowie ludowe mówi, że "Kto ma miękkie serce, ten ..." - i warto o tym pamiętać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak też brać pod uwagę, że w wielu rejonach pewne tryby postępowania są uzgadniane i narzucone przez WK sprawujące nadzór na danym terenie. Trudno w takim układzie się wychylać.

A w praktyce wygląda to tak, że to co na terenie jednego SP jest przestępstwem, za co ludzie czy to w WK czy na SKP dostają wyroki, to na terenie innego województwa jest w pełni dozwolone i poparte wyrokami SKO, WSA itd.

A ponieważ to forum ogólnopolskie postarajmy się o tym fakcie pamiętać, zanim będziemy się kogoś starać przekonać do swoich racji.

Osobiście nie dopatruje się wielkiego przestępstwa w tym, że SKP wystawi zaświadczenie z takiego BT i odeśle gościa do WK po sprostowanie DR. Oczywiście sprawy takie należy rozpatrywać indywidualnie, bo co innego błąd pisarski w jednym znaku, a co innego znacząca różnica w zapisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C. Przysłowie ludowe mówi, że "Kto ma miękkie serce, ten ..." - i warto o tym pamiętać.

Osobiście nie dopatruje się wielkiego przestępstwa w tym, że SKP wystawi zaświadczenie z takiego BT i odeśle gościa do WK po sprostowanie DR. Oczywiście sprawy takie należy rozpatrywać indywidualnie, bo co innego błąd pisarski w jednym znaku, a co innego znacząca różnica w zapisach

Norbert, staram sie jak mogę tego przestrzegać i uczę tego młodych :D

Blakop.... :ok

Pozdrówka dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawionytu przypadek dotyczy raczej pomyłki a nie przestępstwa :) ja daję N i w zaświadczeniu wpisuje prawidłowy VIN klient jedzie do wk. dostaje poprawke w dowodzie i na skp po wpis do dowodu i oczywiście bad. poz 2.10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a czy nie mozna wystawic zaswiadczenia z wykonanego badania technicznego, w odpowiedniej rubryce wpisac oryginalny i prawidlowy numer vin a w uwagach opisac zdarzenie (bład w danych identyfikacyjnych pojazdu), nie podbijac dowodu rejestracyjnego - wyslac klineta do wk a po ich poprawieniu klient spowrotem wraca do nas i wbijamy mu w dowod nastepny termin badania. Sadze ze i tak w tej sytuacji najwazniesze jest kontakt diagnosty z wk, wiec moze zabranie dowodu rejestracyjnego nie bedzie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

A jeśli konieczna jest wymiana dowodu ,stad moje pytanie czy na zaświadczeniu z N i zatrzymanym dowodzie wk wyda PC poprzedzające wydanie nowego dowodu a może będzie zmuszać diagnostę do zmiany wyniku badania i wyznaczenia następnego terminu OBT ,czy robimy poprawkowe na podstawie pokwitowania zatrzymania DRjakie sami wystawiliśmy

nie miałem takiej sytuacji więc pytam na podstawie jakiego dokumentu koledzy diagności robicie badanie poprawkowe po N i zatrzymanym dowodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się z głupim może pytaniem.

Czy za błąd jednej litery w nr VIN pojazdu - chodzi dokładniej o wpisanie litery 'O' zamiast cyfry '0' też zatrzymujecie DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zabranie dowodu rejestracyjnego nie bedzie konieczne.

Zgodnie z DzU 155 z 2009 nie ma takiej opcji:

Par6. ust,2 pkt.2

stwierdzone usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu z badania technicznego dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...", z zastrzeżeniem ust. 3. Przepis § 5 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

 

Zatem prawny obowiązek a jak nie zatrzymujesz DR to działasz niezgodnie z ustawą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy potrzeba wymienić dowód na nastepny czeka się miesiąc a termin poprawki to 2 tygodnie

 

Po co wymieniać DR jak ma N jak dostanie P to dopiero pojedzie wymieniać, a tak pewnie odejdzie w kwitkiem z okienka w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się z głupim może pytaniem.

Czy za błąd jednej litery w nr VIN pojazdu - chodzi dokładniej o wpisanie litery 'O' zamiast cyfry '0' też zatrzymujecie DR?

Zdaniem mojego WK takie rzeczy prostuje się przy wymianie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Qnick wytłumacz mi proszę najakiej podstawie będzie P na badaniu poprawkowym kiedy DR zatrzymany do WK za niezgodność co kient ma przedstawić z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Qnick wytłumacz mi proszę najakiej podstawie będzie P

 

No tak wychodzi jak się nie czyta od początku :razz: . No ale jak ma odebrać DR skoro mu zatrzymałeś, wysłałeś do WK i wystawiłeś zaświadczenie negatywne. Teraz P mu nie dasz bo nie ma DR a wydział nie odda DR bo nie ma badania i koło się zamyka :evil::evil::evil: a poza tym skąd masz wiedzieć że dane w DR zostały poprawione skoro go nie masz w ręce. Pozstaje tylko chyba czerwona blacha i PC na dojazd do stacji (oczywiście PC z poprawionymi danymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem mojego WK takie rzeczy prostuje się przy wymianie DR.

Myślę, że w większości WK jest podobnie, wystarczy przy wymianie DR wpisać w uwagach i nie bądźmy nadgorliwi, obyśmy tylko tak musieli łamać te koślawe przepisy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać czytałem i mi wyszło że nie ma z tego realnego rozwiązania najlepiej aby diagnosta wogóle nie zatrzymywał DR bo sobie biedy narobi bo nie idzie tego odkręcić bez nagięcia prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.