Skocz do zawartości

Problem z rejestracją motocykla Suzuki DR 125.


Pyncz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegos czasu borykam sie z problemem z rejestracja moto DR 125. Mam do niego zezwolenie na eksploatacje (Gutachten) dzieki temu motor jezdzil w Niemczech bez rejestracji. Drugi wlasciciel musial go chyba jednak zarejestrowac bo mam tez zaswiadczenie o wyrejestrowaniu (Abmeldebescheinigung). I tu jest problem z rejestracja w polsce, bo nie mam dowodu rejestracyjnego i nie chca zarejestrowac. W wymeldowaniu napisali ze urzad zatrzymal dowod przy wyrejestrowaniu. Czy jesli napisze do urzedu gdzie byl zarejestrowany to czy przysla mi dowod, badz jego kopie? I drugie pytanie, czy jesli sprobuje go zarejestrowac z umową zawartą z tym pierwszym wlascicielem ( on mial zwolnionego z rejestracji jako lekki motor leichtkraftrad, nie potrzebowalbym wtedy dowodu) to czy w urzedzie beda mieli obiekcje??? Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 28-05-2009, 13:54 ]

Bardzo prosze o opinie w tej sprawie...

5ae1a3aadd127_wymeldowaniepol.thumb.jpg.ccf0fc3117084f55cc1023ec3bc44fc8.jpg

wymeldowanie.thumb.jpg.c083c3c78086964e57c336dd21e9233b.jpg

5ae1a3ab30b1e_Obraz002.thumb.jpg.4f6d6c00b2363aaf0661b65374a895c0.jpg

5ae1a3ab5881e_Obraz001.thumb.jpg.4e4d504ecf245ca6c12d295a6d3eadd3.jpg

gutachten.thumb.jpg.c9630299d6a33d129ac68eeb2b440cba.jpg

gutachte1.thumb.jpg.9063abb8be8c3e7d5fd0abafea6aa323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając wymeldowanie jest problem z rejestracją choć nie jest to nie możliwe. Ostatnio zarejestrowałem pojazd z takim dokumentem.

 

Możesz wysłać list do Niemiec z prośbą o wydanie dowodu rejestracyjnego, niektóre urzędy wydają inne nie ale wtedy dostaniesz pismo, że np. dokument jest już zniszczony.

 

Nie jestem pewien jak z tym dokumentem z którego wynika, że pojazd nie podlega rejestracji, myślę, że mając taki dokument urząd komunikacji nie powinien żądać dowodu rejestracyjnego bo go nie ma i nie będzie - NIE PODLEGA REJESTRACJI.

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie będą Cię pamiętać, to idź do WK wyłącznie z tym "gutachtenem", a o tym wymeldowaniu w ogóle nie wspominaj. Tamten dokument w zupełności wystarczy do rejestracji.

Rejestracja na samym abmeldungu zasadniczo mogłaby być możliwa, tylko zazwyczaj wymaga drogi odwoławczej, a więc czasu...

Jeśli masz możliwość napisz do Niemiec, żeby wystawili Ci jakieś zaświadczenie na ten motocykl - jakiekolwiek. Nawet jeśli Ci odmówią (na piśmie) to od przyszłego piątku rejestracja w takim wypadku będzie możliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Ci odmówią (na piśmie) to od przyszłego piątku rejestracja w takim wypadku będzie możliwa :)

 

Od przyszłej środy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc muszę napisać do Niemiec żeby mi wysłali dowód. Nie rozumiem tylko dlaczego nawet jesli odmowią w Niemczech wydania dowodu to i tak mi zarejestrują ale dopiero od przyszlej srody??? I czy jesli bym wypisal umowe z tym pierwszym wlascicielem to czy w ktoryms urzedzie dojda do tego ze motocykl byl jeszcze pozniej w Niemczech zarejestrowany? Czy nie ma szans nie weryfikuja tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Pyncz, że w chwili obecnej do rejestracji pojazdu z UE masz przedłożyć dowód rejestracyjny.

Od przyszłej środy w przypadku zagubienia DR możesz przedłożyć zaświadczenie z odpowiedniego WK zagranicą plus zaświadczenie z Policji o zgłoszonej utracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sorki - pomyliłem daty. Zmiana przepisów następuje 3 czerwca. W Twoim WK nikt nie dojdzie do tego, czy pojazd był rejestrowany w Niemczech, czy nie - spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niemcy motory do 125 cm3 traktowali jako lekkie i niepodlegały rejstracji tak jak motorowery i te dokumenty powinny być wystarczajace , wydziały komunikacji dostały swego czasu wytyczne w tej sprawie ale może nie wszystkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem z motorem: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewforum.php?f=140

 

Wiec mi w urzedzie wlasnie rzadaja dowodu rejestracyjnego bo mowia mi to jest motor i musze miec to ;/ a widze ze tu ktos napisal ze to jest pojazd lekki i niedostaje sie nic procz certyfikatu no prosze o pomoc nadal mam zadane tam dwa pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.