Skocz do zawartości

Brak dokumentów na gaz


Gosia83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: kupilam auto z gazem pół roku temu, nie dostałam dokumentów potwierdzających montaż instalacji (nie wiedzialam że o takie muszę się upomnieć a handlarz zapewniał ze nic więcej nie ma - kobiety :( ). Teraz muszę zrobić przegląd i nikt nie chce mi go zrobić. Butlę mam z 07.12, instalacja wbita była w poprzednim dowodzie rejestracyjnym jako nowa z 2008.04.04 ale nie mam pojęcia jak dowiedzieć się gdzie, W nowym dowodzie mam wbity gaz ale nikt nie żądał odemnie żadnych dokumentów dlatego się nie upomniałam. Nie mam kontaktu do starego właściciela ani do handlarza bo trochę czasu upłynęło i nie wiem co zrobić,

Moje pytanie:

Jakie powinno być moje postępowanie, może jakaś legalizacja tego gazu?

Trochę czytałam na tutejszym forum i już wiem jak zdobyć homologację butli (super forumowicze :) ) pozostaje co dalej muszę załatwić i gdzie się o to udać.

Bardzo proszę o pomoc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    4

  • Qnick

    3

  • JACEK GUZ

    3

  • marceli2

    3

No to jeżeli wiesz jak zdobyć homo na butlę to jak już będziesz ją miała to jedziesz normalnie na przegląd i nie powinno być już żadnych problemów

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jeżeli będziesz miała homologację na butlę to przegląd przejdzie bo przecież każdy pozostały element instalacji gazowej ma odpowiedni znak homologacyjny i można to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już wbitą adnotację do dowodu rejestracyjnego to de facto dokumentacja na montaż tej instalacji (faktura, homologacja) w toku normalnego użytkowania nie będzie Ci już potrzebna, choć oczywiście fajnie byłoby ją mieć. Natomiast jeden z elementów instalacji, czyli butla rządzi się niejako własnymi prawami i na nią dokument (decyzja z kontroli) w zasadzie mieć musisz, ale z uzyskaniem duplikatu nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer homologacji i dozoru w/g mnie są wybite na tabliczce znamionowej butli więc potwierdzenie tego faktu na papierze jest raczej niepotrzebne i wszystko jest ok gdy jest adnotacja odnośnie montażu LPG a termin wazności butli jest aktualny :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu badania nalezy przedstawić Protokół i decyzję TDT na zamontowana butle lub zbiornik gazu. Brak tych dokumentów uniemożliwia uzyskanie POZYTYWNEGO wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu badania nalezy przedstawić Protokół i decyzję TDT na zamontowana butle lub zbiornik gazu. Brak tych dokumentów uniemożliwia uzyskanie POZYTYWNEGO wyniku badania

Oczywiście w dniu BT właściciel-uzytkownik pojazdu musi posiadać dokumenty na butle lub zbiornik gazowy,w celu konfrontacji z danymi widniejącymi na tych urządzeniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to BUTLE gazowe nie wymagają dozoru technicznego. Co innego ZBIORNIKI gazu, do których dokument jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie tego faktu na papierze jest raczej niepotrzebne i wszystko jest ok

Zajrzyj do art 81 ust 9 "prawka" a następnie do par 13 ust 4 Dz.U 227.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej - oczywiście słowa "butla" używamy tu jako potocznego określenia na samochodowe zbiorniki gazowe, które bez wątpienia są objęte dozorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jesteśmy profesjonalistami

No powiedzmy masz i trochę racji.Nikt nie jest alfą i omegą ale jak się popatrzy na ten" profesjonalizm" co niektórych to ręce opadają same. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.Nr32 z 2003 załącznik nr9

 

"zbiornik"- pojemnik na gaz umieszczony na stałe w pojeździe.

 

"butla" - wymienny pojemnik na gaz płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie dokumentów można uzyskać z urzędu komunikacji w którym to było wpisywane.

Należy się zgłosić osobiście lub pisemnie do Wydziału z prośbą o wydanie kopii dokumentów (wymienić jakie).

Do tego jest opłata skarbowa 5 zł za stronę.

 

Będzie tam homologacja na instalację i faktura na montaż, co do zbiornika na gaz to raczej urzędy tego nie potrzebują. Mając fakturę można zgłosić się do zakładu który montował i dowiedzieć się jak uzyskać duplikat homologacji na zbiornik (adres producenta i dane zbiornika)

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odczytać dane z tabliczki ze zbiornika i duplikat decyzji TDT zamówić internetem. To najszybsza i najprostsza droga. Koledzy podawali tu nawet adresy gdzie i jak to zrobić. Koszt to kilkadziesiąt PLN.

W przypadku wnioskowania o wydanie kopii z akt pojazdu może być kłopot z fakturą (dane osobowe). Zresztą - te dokumenty to naprawdę raczej tylko dla osób skrupulatnych... (FV+homologacja sposobu instalacji) - po dokonaniu adnotacji do DR, nie mają już one w zasadzie żadnego znaczenia. FV to chyba jedynie w sprawach gwarancyjnych itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odczytać dane z tabliczki ze zbiornika i duplikat decyzji TDT zamówić internetem.

 

witam!

na stronie TDT jest zakładka dot. duplikatów protokołów na zbiorniki LPG, z adresami, ceną i wskazówkami jakie dane trzeba przesłać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam .

Miałem podobny problem ze swoim autem. Instalacja jest 5-cio letnia. Ja jestem trzecim właścicielem i nie mam dokumentów. (mam go trzeci rok).Na niektórych stacjach odmawiano mi zrobienia przeglądu na innych wyjaśniano, że jeżeli wpis o gazie jest już i w książce pojazdu i kolejnym DR to po co komplikować życie. Butla ma nabitą homologację. Na WSZYSTKIM jest (a przynajmniej powinna być) homologacja (lampy, szyby, lustra, pasy itd, itp) i co trzeba mieć to na piśmie? Już kiedyś ktoś to sprawdzał. Ktoś inny dokonał wpisu w dokumentach. Po co komplikować życie (i tak skomplikowane). I ja też tak uważam. Pozdrowienia ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Po co komplikować życie (i tak skomplikowane). I ja też tak uważam. Pozdrowienia ::hey

 

 

Po to że diagnosta ma obowiązek wpisania numeru decyzji TDT, nr fabrycznego zbiornika oraz teminu ważności zbiornika do rejestru badań technicznych i o ile 2 i 3 pozycję można odczytać ze zbiornika (nr fabryczny oraz datę produkcji) to już numeru decyzji TDT nie ma i po to jest ta komplikacja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa mocium panie . Utrudniamy sobie życie podpierając dokument dokumentem, ale puki co tak jak pisze blakop.

 

[ Dodano: 08-08-2009, 12:14 ]

Doszły mnie słuchy że przy rejestracji pojazdu po zmianach klient nie będzie musiał okazywać kserokopi dokumentu KRS 5020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że diagnosta ma obowiązek wpisania numeru decyzji TDT, nr fabrycznego zbiornika oraz teminu ważności zbiornika do rejestru badań technicznych

Małe sprostowanie, musi wpisać tylko numer protokołu a resztę oczywiście sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.