Skocz do zawartości

nauka jazdy, tachograf


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko gdzieś słyszałem że w pojazdach nauki jazdy będzie obowiązek wyposażać w tachgraf . Może ktoś na ten temat słyszał czy to tylko "plotka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. nr 32 Warunki dodatkowe dla nauki jazdy załącznik nr 13

samochód ciężarowy w zakresie kat. C,C1,D i ciągnik siodłowy

obowiązuje od 30 września 2013r

a 32 po zmianach od 20-06-2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Leniwiec. Proponuję dla niego punkcik pomógł :-) od autora pytania.

 

Chciałbym tylko dodać, że Inspektor Transportu Drogowego wypowiadał się wg stanu prawnego sprzed 20.06.2009r. Rozporządzenie 32 jest w dziale prawo w wersji posiadającej zmiany o tachografie w pojeździe do nauki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki p. Bogusławie za uznanie. Pana post wystarczy za punkt. Chciałem tylko skierować pytających na odpowiedni "tor", ale jak widać nie wszyscy czytają uważnie posty na forum, nie mówiąc o zmianach w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Panowie możecie dokładniej podać gdzie znajduje się info że tachograf od 2013r. ponieważ w poradniku diagnostu 2009 jest że musi posiadać nauka na ciężarowy i tyle. W filmiku mówi inspektor że nie musi mieć. Jakby dało radę konkretny akt prawny, byłbym bardzo wdzięczny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U 32 - tylko korzystaj z jednolitego

 

1) przyrząd kontrolny - tachograf samochodowy; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4

pkt 5-8 i 11; (przypis: §59 pkt 11 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.)

2) układ hamulcowy posiadający urządzenia przeciwblokujące koła jezdne; przepis stosuje się do pojazdów

wymienionych w ust. 4 pkt 5-8 i 11; (przypis: §59 pkt 11 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może coś pokręciłem ,ale mnie się wydaje że Tacho i ABS w Nauce Jazdy od 01.07.2010 chyba,że coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie DZ.U 75 z 2009r

8 ) w § 59:

a) po ust. 3 dodaje się ust. 3a i 3b w brzmieniu:

"3a. Przepis § 11 ust. 1 pkt 5 stosuje się do samochodu osobowego, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej do 3,5 t zarejestrowanych do dnia 25 stycznia 2010 r., a w odniesieniu do pozostałych pojazdów, do dnia 1 sierpnia 2009 r.

3b. Przepis § 11 ust. 1 pkt 5a stosuje się do samochodu osobowego, autobusu, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego; dotyczy samochodu osobowego, samochodu ciężarowego i pojazdu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej do 3,5 t zarejestrowanych po dniu 25 stycznia 2010 r., a w odniesieniu do pozostałych pojazdów, po dniu 1 sierpnia 2009 r.",

b) ust. 11 otrzymuje brzmienie:

"11. Przepis § 43 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 4 pkt 5-17 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.";

Odetchnąłem z ulgą bo po napisaniu posta myślałem że pomyliłem paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

 

§ 43. 1. Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, z zastrzeżeniem ust. 2, powinien być wyposażony w:

1) przyrząd kontrolny - tachograf samochodowy; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4 pkt 5-8 i 11;

2) układ hamulcowy posiadający urządzenia przeciwblokujące koła jezdne; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4 pkt 5-8 i 11;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.