Skocz do zawartości

I badanie motocykla z bocznym wózkiem


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ile wpisać miejsc siedzących w DIP-ie w motocyklu z bocznym wózkiem,czy to ma być 3 ? i czy jakiś dodatkowy zapis o bocznym wózku ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2+1

A dlaczego 2+1 a nie 3? Z drugiej strony wózek boczny odczepia się w kilka minut i jest już dwuosobowy, a liczba osi 2 czy 3? Nigdzie w przepisach nie jest sprecyzowane jak je traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można by zrobić takie badanie w tym układzie:

 

"Samochód ciężarowy przystosowany do demontażu kratki - po zdemontowaniu kratki liczba miejsc + 1 i rodzaj pojazdu osobowy"

 

Aha - możesz jeszcze podpowiedzieć jak w oparciu o takie opowiadanie WK ma wystawić DR? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde koło w pojeździe jest na osi. Czy w maluchu wpisujesz 4 osie?

Czy czasem tylne dwa koła nie są jedną osia?

bo już się pogubiłem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 + 1 bo w wózek boczny jest odczepiany a jak w dowodzie jest 3 to po odłączeniu wózka bocznego zapis w dowodzie 3 osoby nie jest zgodny ze stanem faktucznym w danej chwili i kontrola drogowa może to zakwestionować zatrzymując dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 + 1 bo w wózek boczny jest odczepiany a jak w dowodzie jest 3 to po odłączeniu wózka bocznego zapis w dowodzie 3 osoby nie jest zgodny ze stanem faktucznym w danej chwili i kontrola drogowa może to zakwestionować zatrzymując dowód rejestracyjny.

Przecież w adnotacjach jest wpis że pojazd z wózkiem bocznym, to chyba policja umie czytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro motocykl z wózkiem bocznym ma trzy osie.

To proszę podajcie mi rozstaw pomiędzy tymi trzema osiami?

Tomala ty masz takie cudo, miara w łapkę i podaj mi ile masz cm pomiędzy 1 a 2 osią i ile pomiędzy 2 a 3? głównie interesuje mnie rozstaw osi tych tylnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zeznania, jednak liczba osi 2 bo fakt można podać rozstaw osi 1 od 2 a jedynie rozstaw kół osi tylnej. Sorki.

A małe pytanko jak ktoś chce dokupić wózek boczny i dołączyć go do motocykla to czy musi zrobić badanie okresowe + dodatkowe - zmiany. (62 zł + 82 zł)

z1437619X.jpg.57f70831fedf22d79eb3318f86e418cd.jpg

dane.JPG.4ceb938c8de6e1f71d3e28021fb402b4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zeznania

Super. Został jeszcze nieprzekonany: imiennik z Koszalina i Tomek.

Tomek, ale koło wózka jest w jednej osi z tylnym kołem (no plus minus 5 cm - bo wiadomo ruska precyzja ) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, niktore motocykle z wozkiem mialy kola na jednej osi wraz z biegiem wstecznym (2 osie), a inne mialy jako na odrebnej osi kolo wozka bocznego -wtedy sa trzy osie

 

[ Dodano: 12-06-2009, 16:31 ]

No juz dobrze, przekonaliscie mnie a i troche sie douczylem. W koncu po to mamy te nasze forum.

Czyli osie 2 , koła 3.

Dziekuje za super interpretacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktore motocykle z wozkiem mialy kola na jednej osi wraz z biegiem wstecznym (2 osie),

Trochę siedzę w tych motocyklach, ale jeszcze nie spotkałem się z motocyklem który koło wózka ma na jednej osi z kołem motocykla. W linku który podałem wcześniej jest motocykl z napędem na koło kosza, tam jest wał napędowy a nie ośka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, zgadza sie, przyznaje ci racje, cos mialem caly czas przed oczami naped na kolo wozka ale wyszlo mi to zglowy ze tam faktycznie jest wał a nie oś połączona z tylnym kołem motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - tak dla laika - motor ma dwie osie - OK. Więc czy dołożenie wózka, którego koło nie pokrywa się, nie jest na jednej osi z kołem motocykla nie powinno jednak skutkować tym, że jednak liczba osi 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.