Skocz do zawartości

Rejestracja motoru 1961 - brak DR


Tagira

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam motor zabytkowy. Posiadam umowę kupno-sprzedaż. Dowód rejestracyjny został zagubiony (motorek stał parędziesiąt lat pod drzewkiem, teraz jest już sprawny), mam tablice, motor nie był wyrejestrowany, nie ma aktualnego przeglądu ani ubezpieczenia. Chciałabym go przerejestrować na siebie. Dotychczasowy właściciel ma obecnie ponad 90lat i nie może sam wystąpić o wydanie wtórnego dowody rejestracyjnego pojazdu z przyczyn zdrowotnych. Potrzebuję wzoru pełnomocnictwa, żebym sama mogła wystąpić o wtórnik dowodu rejestracyjnego, oraz wzoru dokumentów aby ten motor zarejestrować.

Nie chcę go rejestrować na pojazd zabytkowy, tylko na normalne białe tablice. Pomoże ktoś??

W razie niejasności pisać na gg 2402336. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/druki.html?co=show&type=pdf&dr_id=80288

 

Pod tym linkiem znajdziesz wzór pełnomocnictwa do załatwiania wszelkich spraw związanych w WK z rejestracją. Jeśli rejestrujesz auto w tym samym WK w którym auto ma zarejestrowane ten Pan, to nie musisz nic załatwiać przedtem.

Ale tak czy inaczej zacząć trzeba od ubezpieczenia pojazdu. No i badanie techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam motor zabytkowy.

 

Zabytkowy w sensie bardzo stary, czy zarejestrowany jako zabytek?

 

 

 

No i badanie techniczne...

 

Bez DR??? Nie bardzo... Czasówka, próbne i dopiero na stację... chyba, że na zabytek, ale to jeszcze rzeczoznawca i konserwator zabytków najpierw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wyraźnie pisze, że nie chce na zabytek... Czyli pewnie użył tego określenia w jego potocznym znaczeniu.

Wiem, że badanie bez dokumentów odbyć się nie powinno... Sęk w tym, że nazbyt często takie dokumenty mi w ręce trafiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega blakop, chyba nie doczytał dokładnie postu autorki ;)

 

Kupiłam motor zabytkowy.

 

Dotychczasowy właściciel ma obecnie ponad 90lat i nie może sam wystąpić o wydanie wtórnego dowody rejestracyjnego pojazdu z przyczyn zdrowotnych. Potrzebuję wzoru pełnomocnictwa

 

Po co Ci pełnomocnictwo i do jakiej czynności skoro to Ty jesteś właścicielką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kąbinuję.Nowy własciciel ma umowę kupna-sprzedazy,motocykl w chwili obecnej jest gotowy do BT /w dalszym ciągu jest w ewidencji WK/.Idę więc do WK po PC i wyjazd do SKP w celu wykonania BT a dalej to juz droga prosta-tak się to dla mnie wydaje/wiem jednak w jakim państwie zyję!!!!/ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kąbinuję.Nowy własciciel ma umowę kupna-sprzedazy,motocykl w chwili obecnej jest gotowy do BT /w dalszym ciągu jest w ewidencji WK/.Idę więc do WK po PC i wyjazd do SKP w celu wykonania BT a dalej to juz droga prosta-tak się to dla mnie wydaje/wiem jednak w jakim państwie zyję!!!!/ :evil:

 

[ Dodano: 18-06-2009, 12:44 ]

Do rejestracji wystarczy zaświadczenie z SKP o ustaleniu nieznanych danych niezbędnych do rejestracji Stacja wystawia na podstawie skierowania od Starosty poz. cennika 6.9 - 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rejestracji wystarczy zaświadczenie z SKP o ustaleniu nieznanych danych niezbędnych do rejestracji Stacja wystawia na podstawie skierowania od Starosty poz. cennika 6.9 - 60 zł

Kolego mylisz dwa rózne pojęcia:

1/Nowy właściciel nie posiada DR a więc po co ustalanie danych skoro motocykl nie ma BT.

2/Jezeli nowy wlasciciel posiada PC na którym WK napisal wszystkie dane tech. jakie posiadał w dniu rej.to przy okazji BT porównujesz je ze stanem fak.W przypadku rozbiezności nanosisz na wystawianym zaświadczeniu i kasujesz tylko 98zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Przejechałam się do WK i sprawa się skomplikowała.

Na te tablice które dostałam z motorem SHL od pana E. jest zarejestrowany motor WSK na nazwisko pana K. Numeru silnika i ramy nie w ogóle nie ma w ewidencji. Urzędniczka poradziła pojechać do miasta Ż. bo może jednak tam był rejestrowany motor. Miasto Ż. w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło gminę i mają bałagan w starszych dokumentach. Tyle się dowiedziałam w WK. Pojechałam do miasta Z., ale tam z kolei osoba zajmująca się tym jest na urlopie do 6 lipca.

Więc w tej chwili nie mam ani DR ani tablic, a umowa też jest chyba nieważna(inny numer rejestracji). Czy w takiej sytuacji da radę to zrobić bez rejestrowania na zabytek? Czy lepiej odszukać pana M. i sprawdzić czy on przypadkiem posiada tablice do SHL-ki?

Jeśli motor był wyrejestrowany (zezłomowany) zostałby jakiś ślad w WK czy nie muszą mieć o nim informacji?

 

Biurokracja... :(

 

OC i PT się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.