Skocz do zawartości

patologia - ciekawostka ? rzecz o katalizatorze i nie tylko


pan siara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolegę w Szczecinie. Sprowadził on sobie samochód z zagranicy i pojechał na stację w celu dokonania przeglądu. I co się okazało? Diagnosta po obejrzeniu dokumentów stwierdził, że nie może zrobić przeglądu bo nie ma w dokumentach wpisanego katalizatora. Kolega zrobił duże oczy i pojechał na inną stację. Jakie było jego zdziwienie, kiedy sytuacja się powtórzyła. pRzy okazji dowiedział się, że tak jest w całym Szczecinie bo takie są wytyczne WK w Szczecinie. Próbowałem wytłumaczyć mu, że SKP to urząd i działa na podstawie ustaw i rozporzadzeń i nie ma takiego prawa, która nakazuje posiadanie katalizatora. Nakazuje tylko spełnianie norm spalania. Skończyło się jednak natym, że kolega pojechał poza rejon Szczecina i tam wykonał badanie. Czy to jest normalny kraj?! :?::!::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka dziwnych wydziałów komunikacji w Polsce.

Sygnały do nas dochodzą, oj dochodzą - są one motorem "dziwnych" zmian w systemie STACJA ...

Sztuka dyplomacji nie pozwala mi w tym momencie wymienić ich na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj tu nie ma nic do tego.

 

I tu bym polemizował - aczkolwiek dzwine ludki zdarzają się oczywiście wszędzie. Ale prawo jest u nas i idiotyczne, i niespójne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Wydziały Komunikacjino to normalnie parodia. Tak samo jeżeli chodzi o tablice rejestrayjne aut sprowadzonych z zagranicy, jeden WK wymaga a drugi nie :roll: bezsensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to dzieje się tak dlatego ze wydziały nie mają spotkań a powinny takie mieć miedzy innymi dowiedzieli by się co robic z tymi naszymi zaświadczeniami o WAT ( dziś nie wiedzieli nic a my mamy wiedzieć . Pytam z kąd ??? tez nikt nas nie zaprosił na zadne szkolenie . dobrze ze jest to forum i tu ukłon do firmy Norcom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do Vat-u to WKomunikacji "nie bardzo ", to jest sprawa Urzedu Skarbowego /jak diagnosta napisze że spełnia to w WK wpiszą do dowodu/

Tu raczej Skarbowy powinien sie wypowiedzieć (widziałem gdzies na forum broszurkę US :D )

Niestety broszka bardzo ogólnikowa :cry:

 

Szykuje się niezły "bigos" - chodzi o kasę, a więc przelewki sie skończyły :evil:

 

Czyżby historia zataczała koło /kratki/ :?:

 

Aż się boję :x

 

Pozdrawiam wszystkich

 

szczególnie OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Witam wszystkich tak sobie szukałem odnośnie nowych inf.na temat ustawy o Vat i znalazłem sposób wypełnienia zaśw po przeglądzie i tutaj trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem "wzór"(no chyba z gazem nie był :roll: -wiec dlaczego następny termin badania za rok jezeli to jest nowka sztuka??)Pozd dany

PISKP-druki-wypelnianie-VAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak dlatego ze wydziały nie mają spotkań a powinny

Wydziały maja takie spotkania - najbliższe będzie chyba w Jastrzębiej Górze we wrześniu.

 

chodzi o kasę, a więc przelewki sie skończyły

Dlatego trzeba baaaaaardzo uważać i dmuchać na zimne.

 

Czyżby historia zataczała koło /kratki/

Jestem prawie pewien, że o to w tym wszystkim chodzi ...

 

Shocked Witam wszystkich tak sobie szukałem odnośnie nowych inf.na temat ustawy o Vat i znalazłem sposób wypełnienia zaśw po przeglądzie i tutaj trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem "wzór"(no chyba z gazem nie był Rolling Eyes -wiec dlaczego następny termin badania za rok jezeli to jest nowka sztuka??)Pozd dany

 

Jak dla mnie - lekko chłopaki wtopili z interpretacją. Tylko - czy nie jest to wyjęte z kontekstu ? Może chodziło o coś innego ?

 

Tak swoją drogą - materiały dotyczące PISKP są na tym forum "pod obstrzałem" o tyle, że jednemu z użytkowników forum zarzucono łamanie praw autorskich - i na życzenie prawnika PISKP zostały stąd usunięte. Proszę o tym pomiętać.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiadomo Wam panowie że bad. tech. poj. cięż. do 3,5t dmc może wykonywać też skp o podstawowym zakresie bad. tech. bez wystawiania oczywiście zaśw.do us odnośnie odliczania vat.następnie taki klient jedzie na"okręgówkę"i robi dodatkowa bad. tech. za 50-dych. ale jeżeli jast na stacji okręgowej to diegnosta wystawiając zaśw z okresowego bad. tech wraz z dodatkowym odnośnie vat musi wpisać nast.temin

bad. tech.pojazdu za rok i to chyba jasne że są zaśw. mające nast. bad. tech. jest zgodne ze stanem faktycznym

miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pojazd będzie posiadał katalizator, tylko będzie on nie sprawny to przechodzi badanie w Szczecinie ?bo im chyba chodzi o to zeby go tylko miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bład kolego,są dwa różne badania: pierwsze to okresowe i termin następnego wpisujesz w d.r. i drugie to badanie dodatkowe gdzie wystawiasz zaświadczenie ,

w rubryce spelnia wymagania/nie spełnia zaznaczasz nie dotyczy iidąc dalej nie masz terminu następnego badania

będzie tak w kazdym przypadku nawet gdy zabraknie miejsca na wpis w d. r. a klient połaczy badanie okresowe z badaniem na ,,potrzeby VAT,,jedno zaświadczenie z badania okresowego a drugie z badania dpdatkowego

Badanie na,, potrzeby VAT,, nie zawiera w sobie badania podstawowego w odróznieniu od np badania pojazdu po kolizji,zmianach rodzaju,konstrukcyjnych

Nie rozumiem po co klient ma robic raz badanie okresowe na jednej stacji podst. i drugie na okręgówce bo wystawijąc zaświadczenie z terminem następnego chyba kolego wykonujecie badanie okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o badanie okresowe bo się "skończyło" i tyle

i teraz : robi na skp podstatowej okresowe i jedzie na okręgową na dodatkowe

przynajmniej tak jest u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad. tech. poj. cięż. do 3,5t dmc może wykonywać też skp o podstawowym zakresie bad. tech. bez wystawiania oczywiście zaśw.do us odnośnie odliczania vat.następnie taki klient jedzie na"okręgówkę"i robi dodatkowa bad. tech. za 50-dych. ale jeżeli jast na stacji okręgowej to diegnosta wystawiając zaśw z okresowego bad. tech wraz z dodatkowym odnośnie vat musi wpisać nast.temin

bad. tech.pojazdu za rok

 

Zamotałeś tu co najmniej trochę. W takim przypadku Klient płaci na 1. SKP - 100,- (dostaje wpis do dowodu), a na drugiej 50,- (zaświadczenie, bez wpisu).

 

Jest kilka problemów do wyjaśnienia:

1. Co ma więc druga SKP do terminu następnego badanie technicznego pojazdu ? Na zaświadczeniu NIE MOŻE jej podać - nie robi badania okresowego, tylko dodatkowe w końcu.

2. Co zrobi Urząd Skarbowy z Klientem, który na drugiej SKP pojedzie kilka dni po wizycie na pierwszej stacji ? W myśl ustawy o podatku VAT takie badanie musi być wykonane nie później niź do dnie przeglądu okresowego.

 

No właśnie - jak mi się coś przypomni, to dopiszę ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Norbercie nie mam pojęcia co zrobi us ale jest to faktem że stacja "podstawowa" może wykonać okresowe badanie techn. poj. ciężarowego do 3,5t niezależnie czy

odlicza sobie podatek vat czy nie. To czyba jest w gestji klienta żeby pojechał na stację (jeżeli odlicza vat) okręgową.Ja nie chcę stracić klienta.Ja mu badanie zrobię.

O resztę niech się martwi klient.

Właśnie za tą 100-wę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Norbercie nie mam pojęcia co zrobi us ale jest to faktem że stacja "podstawowa" może wykonać okresowe badanie techn. poj. ciężarowego do 3,5t niezależnie czy odlicza sobie podatek vat czy nie.

Ale ja nie przeczę, że nie może - to są 2 różne badania i jedna do drugiego (teoretycznie) nic nie ma. Dwa razy trzeba odczytywac i sprawdzać numery nadwozia i silnika - i to wszystko.

 

Ale proszę uczulać klientów, żeby na OSKP jeździli TEGO SAMEGO DNIA. Z tego, co sobie przypominam - przepis (ustawa o podatku VAT, Dz.U.2005.90) mówi o tym, że "dodatkowe badanie techniczne [VAT] powinno byc przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego badania technicznego "

Jeśli chce sie psa uderzyc, kij sie zawsze znajdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z P. Norbertem - teraz jeszcze mozna na postawowej okresowe ale tego samego dnia musi na okręgową.

Niestety za rok już tylko na okręgową badanie podstawowe i dodatkowe /w dowodzie będzie zapis VAT - a do tego tylko okręgówki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz do PRD - kto i co może robić na SKP

ART.83

2) okręgową stację kontroli pojazdów - w zakresie badań technicznych określonych w pkt 1 lit. a oraz w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu przystosowanego do zasilania gazem, pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą (przed rejestracją w kraju), pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, pojazdu skierowanego na badania techniczne przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, pojazdu sprowadzanego z zagranicy i noszącego ślady uszkodzeń lub którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

 

myśle, że nie podlega dyskusji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane, że badanie vat jest coroczne ???abc, pokaż mi przepis, bo mi się wydaje, że jest to badanie jednorazowe, no chyba, że się przerabia auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.