Skocz do zawartości

VAT....pomocy


Toranaga

Rekomendowane odpowiedzi

mam klijenta nowe auto ford mondeo wyciąg z homologaci pojazd N1 dwa rzedy siedzeń kratka chce zaswiadczenie VAT pod żadną grupe się nie łapie US chce zaświadczenia a WK powiedzial klijentowi że diagnosta nie wystawi takiego zaświadczenia tak zrobilem co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waga50

    10

  • blakop

    9

  • janmarek

    6

  • DariuszSawicki

    6

Nie łapie się na badanie VAT więc nie robimy bądź jeśli klient uparty robimy z wynikiem N. Odlicza VAT na podstawie świadectwa homologacji i po ustaleniu warunków odliczenia ze swoim US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czesc

A ja dodam ze mam najazd pojazdow nie lapiacych sie pod zaden VAT wysylanych przez sprzedawcow - naciagaczy.

Wlasnie skonczylem batalie z klientem PSA Partner 5 os z kratka - sprzedawca kazal mu zrobic badanie VAT-1 i juz. Co ciekawe sprzedawca tlumaczyl klientowi ze bedzie mogl odliczac VAT bo to Partner 7 os przerobiony "specjalnie" na 5 os :D

Dopiero jak zaczalem pisac fakture za badanie z wynikiem "N" klient zmiekl i posluchal co mam mu do powiedzenia. (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też... :D

 

Ale do mnie to wysyłają auta księgowi. "Panie bo już można z kratką i mam księgowemu dać zaświadczenie, że to jest ciężarówka ..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam księgowemu dać zaświadczenie, że to jest ciężarówka ...

To trza była zakasować sałatę i wydać zaświadczenie, że ten pojazd jest samochodem ciężarowym :D . Ciekawe co by się dalej stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ostatnim zamieszaniem z VAT podatnik ma prawo wyboru, które przepisy o VAT mu najbardziej pasują.

 

Bierze pod uwagę:

1. przepisy z przed wejścia Polski do Unii (homologacja na ciężarowy, ładowność powyżej 500 kg)

2. przepisy po wejściu do Unii (wzór Lisaka, homologacja na ciężarowy)

3. przepisy obecne - obowiązek uzyskania zaświadczenia ze stacji okręgowej

 

Wiem to bo właśnie otrzymałem po 3 miesiącach interpretację przepisów z Ministerstwa Finansów.

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem to bo właśnie otrzymałem po 3 miesiącach interpretację przepisów z Ministerstwa Finansów.

To wrzuć tu jak możesz, będzie łatwiej ludziom tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ostatnim zamieszaniem z VAT podatnik ma prawo wyboru, które przepisy o VAT mu najbardziej pasują.

 

Nie dalej jak wczoraj klient tłumaczył mi przez telefon, iż spotkał się z interpretacja która mowi ze kazdy pojazd który ma w DR "ciężarowy" pozwala odliczac VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmiana ustawy powmoże - Jeżeli samochodóch kupiony na firmę to powinien podlegać odliczeniu VAT - bo jest to majątek firmy oraz wszelkie koszty poniesione z eksploatacją tego urządzenia - i wszstko jasne i wszystko prostale, ale nie....... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niestety w przypadku samochodów nie jest to takie proste jak w przypadku ksera czy papieru toaletowego.

 

 

2. do linka z wyjaśnieniem Ministra Finansów:

tak, tu jest warunek:

1. ładowność powyżej 500 kg

2. rodzaj inny niż osobowy

3. homologacja na typ

 

 

3. w załączeniu otrzymana interpretacja indywidualna

 

 

pozdrawiam

interpretacja_MF_kratki_odpis_VAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie wiem czy dobrze zrozumialem to pisemko ale wyciagnalem wniosek ze zadne zaswiadczenia nie pomoga jesli pojazd nie posiada homologacji.

 

Wiec jak to sie ma do naszych badan VAT???

Czy moze przeoczylem - i nasze badane pojazdu zwalnia pojazd z posiadania homo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do badań się to ma tak, że

jeżeli ktoś ma samochód spełniający warunki obecnej ustawy o vat np.

pickup, lub seicento van na 2 osoby i inne zgodnie z ustawą

 

to przyjeżdża na badanie.

 

jeśli ma np. octavię combi z homologacją to nie potrzeba mu badań (inne przepisy o vat - wcześniejsze) tylko musi mieć:

1. homologacja

2. ładowność pow. 500 kg

3. inny niż osobowy

 

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

do badań się to ma tak, że

jeżeli ktoś ma samochód spełniający warunki obecnej ustawy o vat np.

pickup, lub seicento van na 2 osoby i inne zgodnie z ustawą

 

to przyjeżdża na badanie.

 

OK

 

jeśli ma np. octavię combi z homologacją to nie potrzeba mu badań (inne przepisy o vat - wcześniejsze) tylko musi mieć:

1. homologacja

2. ładowność pow. 500 kg

3. inny niż osobowy

 

Nawet jesli jest to 5 miejscowa Skoda z homo ze niby ciezarowy???

Ciekawe ... czyli przepisy ustawy jedno a interpretacja US inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze będzie tak, że przepisy to jedno a interpretacja to druga.

 

Przecież teraz są w sprzedaży 5 cio osobowe octavie z homologacją i ładownością powyżej 500 kg

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalny pogrzebowy nie będzie miał ładowności wpisanej w DR

 

A dlaczego nie? Oczywiście wszystko jest kwestią interpretacji, ale wg obecnej definicji określenie ładowności dla pojazdu specjalnego jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalny pogrzebowy nie będzie miał ładowności wpisanej w DR i dalej lipa

 

A dlaczego nie? Oczywiście wszystko jest kwestią interpretacji, ale wg obecnej definicji określenie ładowności dla pojazdu specjalnego jest jak najbardziej możliwe.

 

„dopuszczalna ładowność” - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

 

Czyli ten truposzczak to wg Ciebie 'ładunek'?

Można ich piętrowo układać? :P

Bo do 'osoby' bym go raczej nie zaliczył, no chyba, że go pasami przypniesz na siedzeniu to może robić za śpiącego pasażera :x

 

Spójrzcie na Ustawę o podatku Vat :)

Specjalny pogrzebowy MOŻE odliczać podatek Vat ale BT go nie dotyczy i tyle :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wg Ciebie nie jest ani ładunkiem, ani osobą to czym jest? Bo masę jednak ma :)

Tak - widziałem samochód przystosowany do przewozu więcej niż jednych zwłok.

Pomoc drogowa ma ładowność, polewaczka ma, kempingi mają, czemu pogrzebowy nie miałby mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.