Skocz do zawartości

VAT....pomocy


Toranaga

Rekomendowane odpowiedzi

gość mówi dumnie,że odlicza Vat

 

Na podstawie wyroku ETS i homologacji - bo jak rozumiem nie widziałeś DR?

 

przyjeżdża facet i mam mu zrobić bo on ma homologację,

 

Jak ma homo to wskaż mu azymut na Urząd Skarbowy i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waga50

    10

  • blakop

    9

  • janmarek

    6

  • DariuszSawicki

    6

Proszę o dwa słowa , kto i kiedy może ?

 

Polski przedsiębiorca który stracił na zlikwidowaniu "kratek" podał Polskę do ETS. Ten orzekł, że nie można zmienić przepisów na niekorzyść podatnika i wydał w tej sprawie wyrok korzystny dla podatnika. Od tego czasu wiele urzędów przyjęło za wykładnię, że nie tylko wpisy vat, ale także i starą "kratkę" uznają.

 

To tak w wielkim skrócie, poza tym było to wałkowane na forum kilka razy.

 

Każdy klient który do mnie wpada, bo słyszał, że może mieć "vat", z kombi/hatchbackiem i kratką za drugim rzędem siedzeń, ma sprawę naświetlaną i odsyłam go do US po szczegółowe wyjaśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski przedsiębiorca który stracił na zlikwidowaniu "kratek" podał Polskę do ETS

 

Dzięki , faktycznie ten pierwszy pochodził z potężnej, ogólnopolskiej firmy,,,

 

poza tym było to wałkowane na forum kilka razy.

 

przepraszam- przegapiłem lub zbyt późno zacząłem Was czytać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem identyczny przypadek,Honda Kombi ciężarowy i chce VAT 2, (dwa rzędy siedzeń)odeslany z "kwitkiem" do US ,ale nasz US trochę nie w temacie i przysłał na badanie dostalem parę "miękkich" i pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu kto to wszystko z Vat-em potrafi rozgryźć. Była u mnie na stacji pani z nowym Peżotem 307-ciężarowy- po badanie na Vat ( dwa rzędy siedzień ale na 4 osoby) bo diler jej powiedział że jak najbardziej badanie na Vat przejdzie no i wg. tej pani "piszą o tym w gazetach i mówią w TV o tym na okrągło". No i dokładnie tak jest- mówią w TV i piszą w gazetach a ten zły diagnosta nie chce przeprowadzić badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu kto to wszystko z Vat-em potrafi rozgryźć. Była u mnie na stacji pani z nowym Peżotem 307-ciężarowy- po badanie na Vat ( dwa rzędy siedzień ale na 4 osoby) bo diler jej powiedział że jak najbardziej badanie na Vat przejdzie no i wg. tej pani "piszą o tym w gazetach i mówią w TV o tym na okrągło". No i dokładnie tak jest- mówią w TV i piszą w gazetach a ten zły diagnosta nie chce przeprowadzić badania.

 

Tak odliczyć może ale max (bodajże ) 7 tyś. :razz:

 

To tak jak z podwyżką gazu trąbią w radiu i telewizji że drożeje a na stacjach tanieje ze o gaz chodzi to wszyscy wiedzą ale że już o ziemny to nikt niewie :):)

 

I tak jest z tym watem diler mówi że wat se może odliczyć OK, ale że tylko 7 koła to już inna brożka :x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku tylko od ceny zakupu, ale Vat-u od paliwa już nie. :D

macie gdzies moze podstawe prawna co i ile max. mozna odliczyc?

Z tego co mi wiadomo to max.6 tys przy zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku tylko od ceny zakupu, ale Vat-u od paliwa już nie. :D

Jest duża szansa że odliczy. Badania Vat nie można wykonać bo nie spełnia wymogów ale na podstawie homologacji występuje do swojego US podpierając się wyrokiem ETS czeka na indywidualną odpowiedź swojego US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa że odliczy. Badania Vat nie można wykonać bo nie spełnia wymogów ale na podstawie homologacji występuje do swojego US podpierając się wyrokiem ETS czeka na indywidualną odpowiedź swojego US.
Miałem kilku takich klientów ale finału nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej to chyba księgowi mieszają , wysyłając klientów po zaświadczenia z skp. ale czym się oganiać , jakim paragrafem , bo na razie to tylko opinie . podrzućcie coś. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej to chyba księgowi mieszają , wysyłając klientów po zaświadczenia z skp. ale czym się oganiać , jakim paragrafem , bo na razie to tylko opinie . podrzućcie coś
Księgowe siedzą na Vat-ach i grzebią w PIT-ach i pomimo że to trochę dziwnie brzmi to jest w tym część prawdy bo nie przeprowadzisz badania na PIT gdy nie będzie w DR adnotacji o Vacie gdyż wg. US samochodem osobowy jest auto do 3,5 t a powyżej to samochód ciężarowy. Jest jednak małe ale- ale do3,5 t może być auto osobowe- ciężarowym- gdy spełnia wymagania odnośnie Vat-u 1,2,3 lub 4. Dzisiaj ponownie miałem auto nowe z salonu ciężarowe na 4 osoby, dwa rzędy siedzeń bez możliwości odpisania Vat-u.W takim wypadku kupujący może sobie odpisać do 60% z Vat-u od ceny zakupu, ale nie więcej niż 6 tyś. zł ( cyfr nie jestem pewny) badania na Vat nie przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do US . klient odlicza na podst. wyroku ETS i homologacji , mają być jakieś przepisy do końca roku w tej sprawie ale narazie jeszcze nic nie wiedzą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga50 napisał/a:

bo nie przeprowadzisz badania na PIT gdy nie będzie w DR adnotacji o Vacie

 

A istnieje badanie PIT?

Nie chcę się wymądrzać bo ani za dużo praktyki ani i wiedzy :x , ale byli na naszej stacji klienci skierowani przez US na takie właśnie badanie i mimo że mieli wszystkie dokumenty potrzebne w ręku to jest jeszcze potrzebne zaświadczenie z SKP. Zgodnie zresztą z ustawą z 2000 roku o podatku od towarów i usług.( myślę zresztą że to zaświadczenie jest potrzebne po to aby mieć kogoś do wskazania razie kłopotów- "o tu proszę ten a ten diagnosta przeprowadził badanie techniczne"). Pozdr. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byli na naszej stacji klienci skierowani przez US na takie właśnie badanie

"Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT od ang. Personal Income Tax, czyli podatek od dochodów osobistych) – podatek bezpośredni obejmujący dochody uzyskiwane przez osoby fizyczne..." (źródło Wikipedia). Podatki również i dla mnie stanowią nie lada wyzwanie ale jaki rodzaj badania wykonać, jakie zaświadczenie wydać, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki również i dla mnie stanowią nie lada wyzwanie ale jaki rodzaj badania wykonać, jakie zaświadczenie wydać, stąd moje pytanie.
Myślę że najlepiej nie zgłębiać się w temat i wykonać badanie zgodnie z rozporządzeniem MI zał.nr 4 poz 7.1, czyli przeprowadzić badanie jak na Vat, wpisując w zaświadczeniu PIT lub CIT w zależności jakie badanie chce klient. :) ( czy nie miałeś takiej ukrytej myśli?) :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przeprowadzić badanie jak na Vat, wpisując w zaświadczeniu PIT lub CIT w zależności jakie badanie chce klient.

 

A Ja chcę żebyś napisał na zaswiadczeniu z bt o zwolnieniu mnie z podatku :D

 

Nigdzie nie wyczytałem o badaniu PIT lub CIT i nic takiego na zaświadczeniu nie wpiszę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wyczytałem o badaniu PIT lub CIT i nic takiego na zaświadczeniu nie wpiszę 8)

 

Dz.U.155

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

12) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o

podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. opodatku dochodowym od osób prawnych - obejmuje sprawdzenie i

ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 1 działu I załącznika nr

1 do rozporządzenia oraz w pkt 7 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

 

 

PORD

Art81.11. NiezaleŜnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu

podlega pojazd:

 

7) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca

2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.), ustawy z dnia

26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz.

176, z późn. zm.) lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób

prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654, z późn. zm.);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.