Skocz do zawartości

I stało się :) mamy nowe rodzaje stacji


abc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mirek.g

    9

  • Psuj

    6

  • llary

    6

  • abc

    4

Top Posters In This Topic

Dz.U. 2009 nr 97 poz. 802

Ustawa z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

Status aktu prawnego: obowiązujący

Data ogłoszenia: 2009-06-23

Data wydania: 2009-05-22

Data wejścia w życie: 2009-09-22

Data obowiązywania: 2009-09-22

Uwagi: art. 1 pkt 1 i 3-7 oraz pkt 10, w zakresie dotyczącym art. 81 ust. 1, pkt 12 i 13 oraz art. 7 wchodzą w życie z dniem 8 lipca 2009 r.

 

Organ wydający: SEJM

Organ zobowiazany: MIN. WŁAŚCIWY DS TRANSPORTU

http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniec z pierwszym badaniem sprowadzonego

 

Ale za to motorowery na okresowe zaczną przyjeżdżać :):):). oj będzie się działo jak sie teraz popatrzy na niektóre motorowerki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadą też te, "poliftingowe" zapierniczające setką
chyba się nie odważą przyjechać,umrą śmiercią naturalną

 

ciekawe jak sprawdzisz ,że to to jedzie "setką" :) .Masz wydzielona droge na próby drogowe? ,bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wydzielona droge na próby drogowe? ,bo ja nie.

 

Myślę,że nikt nie ma,a jeżeli już to u mnie uda się osiągnąć prędkość może 40 km/h i ostre hamowanie ,bo płot :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

W zasadzie to niewiele z tych pierwszych wypada...

ciekawe jak WK podejda do zagranicznych BT i skad beda wiedziec jak je odroznic...

Co do motorowerkow to bardzo dobrze ale mam wrazenie ze i tak wiekszosc z nich uzywana jest lokalnie i o czyms takim jak ubezpieczenie i OBT malo kto sie przejmuje.

Ale bedzie sie dzialo w WK i to zaraz po wakacjach taka niespodzianke odwalic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a coś wiadomo o nowym czy też odnowionym cenniku :-?

Bo skoro przepisy są ogloszone no to przynajmniej powinien być chociarz okrojony cennik :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko... :)

 

Jest Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów B/c.

Według ważnych jeszcze przepisów jej ważność(istnienie) jest określona na 2010 rok.

 

Wchodzi nowy przepis...

 

Art. 5.

1. Poświadczenia, o których mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art.1 wydane dla podmiotów prowadzących stację kontroli pojazdów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność przez okres, na który zostały wydane.

 

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1, przeprowadzają badanie techniczne pojazdów w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1.

 

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnościà do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

 

... według którego ta mała stacyjka może sie bujać na starych zasadach jeszcze do 2015 roku.

 

Czy dobrze interpretuję ten przepis ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

ciekawe koledzy jak WK poradzi sobie z anglikami już po przerupce

 

Zawsze pozostaje zapytanie o homologacje danego pojazdu...

 

Zlitujcie sie z ortografia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.