Skocz do zawartości

PRAWO O RUCHU DROGOWYM stan na dzień: 08.07.2009r.


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Co za kraj. Człowiek spokojnie na urlop nie może pójść by mu w ciągu 3 tygodni poważnie ustawę nie zmieniono dwukrotnie.

 

 

Do pobrania najnowsza wersja ujednolicona Prawa o ruchu drogowym ze stanem prawnym na dzień 08.07.2009r. i 22.09.2009r. (Pominąłem stan na 01.08.2009r. nie istotne dla stacji a w sierpniu i wrześniu będzie jeszcze kilka zmian)

(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.)

 

[scroll]===================================================

NOWOŚĆ - ZMIANA STANU PRAWNEGO - ZAKTUALIZOWANY DNIA 14.07.2009R.

===================================================[/scroll]

 

UWAGA:

 

Istotne zmiany:

 

Doszedł nowy rodzaj pojazdu tzw. kolejka turystyczna.

Część zmian obowiązuje od dnia 08.07.2009r. a część od dnia 22.09.2009r.

 

W Lex pogubili się w art. 81 eliminując obowiązującą treść ust. 2-10 błędnie zastępując ją nową jeszcze nie obowiązującą. W związku z czym dokładnie naniesione są przypisy własne w zakresie terminów obowiązywania przepisu i treści szczególnie art. 81 i 83.

 

Proszę zwrócić uwagę, że dotychczasowe wszystkie stacji podstawowe mogą funkcjonować w dotychczasowym zakresie do 31.12.2015r.

 

Postanowiłem Wam zrobić niespodziankę i w wersji graficznej na ostatniej stronie przygotowałem Państwa Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz EFTA, gdyż przepisy ciągle podają szczególne warunki dla pojazdów z tych krajów a nie zawsze się pamięta które to są. Jeśli macie możliwość doradzam wydrukować sobie w kolorze do tablicy ogłoszeń albo gdzieś pod ręką.

NORCOM_Dz.U.2005.108.908_Prawo o ruchu drogowym_ujednolicony_2009_07_08.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesiu. Prawy przycisk myszki - tej komputerowej oczywiście :-P - i zapisz jako na pulpit. Otworzenie za pomocą acrobat reader jest w instalacyjnej norcomu. Jak to nie pomoże to pomoc informatyka. Pzdr BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie dokleić jeszcze jedną zmianę. Co prawda jest czas do grudnia ale coby się przyzwyczaić i zapamiętać. Wiem już, że w grudniu zaczną się zmiany :)

 

Dziennik Ustaw Nr 97 Poz. 803

USTAWA

z dnia 22 maja 2009 r.

o zmianie ustawy o strażach gminnych, ustawy o Policji oraz ustawy — Prawo o ruchu drogowym

 

 

Art. 3. W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm. w art. 53 w ust. 1 po pkt. 10b dodaje się pkt 10c w brzmieniu:

„10c) straży gminnych (miejskich);”……

 

….Art. 5. Ustawa wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

 

(PoRD- art. 53.1.- Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy : )

 

 

Data ogłoszenia – 23 czerwiec 2009 ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy możemy prosić o szybką poprawę ustawy na tekst po 22.09 ? Znaczy chodzi mi o to żeby usunąć już nieaktualną treść a przypisy własne wpasować w ich miejsce. 22 Lada dzień i już można by mieć całkowicie aktualny dokument :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.