Skocz do zawartości

Wyjaśnienia z badania okresowego do WK


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem pismo z WK z prośbą o wyjaśnienia w sprawie przeglądu wykonanego na początku kwietnia... :? Pojazd przeszedł pozytywnie badanie okresowe. Po miesiącu został zatrzymany dowód rejestracyjny przez Policje albo Inspekcje. Funkcjonariusze stwierdzili nadmierną emisję spalin oraz brak naklejki kontrolnej. Jak ja mam to wyjaśnić jak ja przecież nie pamiętam tego samochodu nawet, a oni chcą wyjaśnienia... Czy ktoś już się z czymś takim spotkał, ponieważ mnie to zaniepokoiło... Czyżbym coś przeoczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz normalnie wyjaśnienie, że na badaniu pojazd stawił się z nalepką i emisja spalin mieściła się w normach narzuconych przepisami. Przed dostarczeniem tego do WK zadzwoń, albo pofatyguj się osobiście już z pisemkiem, i pogadaj z nadzorującym. Na spokojnie wytłumacz, że na badaniu wszystko było ok a być może klient w międzyczasie stłukł szybę. Co do spalin, to w starszych autach nie znasz dnia i godziny jak szlag trafi świecę, sondę lub katalizator. Raczej nikt regularnie nie serwisuje starszych aut. Taki lajf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Psuj ma rację, musisz się pofatywgować i "wyjaśnić". WK zaczęły stosować takie praktyki. Dowodów na to, że źle przeprowadziłeś badanie nie mają, opierają się jedynie na pokwitowaniu z policji. Samochód może się zepsuć zaraz po wyjeździe ze stacji. Wszytko się może zdarzyć.

Praktyka WK jest podyktowana raportami NIKu na temat nadzoru nad SKP przez Starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka WK jest podyktowana raportami NIKu na temat nadzoru nad SKP przez Starostwa
Tak to wyglada, pismo wyjasniajace pewnie wystarczy, ale moze lepiej tak jak wczesniej napisano odwiedzic WK :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Na tym forum byla informacja o nieoficjalnym nakazie wzywania przez Starostwo do wyjasnien diagnosty jesli w ciagu 3 miesiecy od daty badania zostanie zatrzymany DR za zly stan techniczny.

Mysle ze ten temat umrze smiercia naturalna z czasem - jak przycichnie sprawa raportu NIK.

Ale ogolnie nie bylby to taki zly pomysl jesli oprocz diagnosty wyjasnienie skladalby wlasciciel pojazdu. Ciekawe czasami byloby porownac ich zgodnosc.... :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czasami byloby porownac ich zgodnosc....

Oj przydało by się,przydało.Podaje przypadek z zycia:W trakcie OBT stwierdzam

pękniętą szybę czolową.Proszę pana dostaje pan "N" za szybę.Panie nie zawracaj

pan głowy,ja z tą szybą jezdzę x lat i mam DR "PODBIJANY".Diagnosta powiedział

mi ze jezeli pęknięcie jest po za polem widzenia kierowcy to wszystko jest ok.

Wystarczy!!!!! :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Oj przydało by się,przydało

 

He he ja mialem na mysli raczej opis przez pana wlasciciela n.p. wygladu stacji na ktorej "robil" przeglad... ::D::D::D ale odpowiedz ,ze od lat jezdzi z peknieta szyba tez bylaby ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta powiedział

mi ze jezeli pęknięcie jest po za polem widzenia kierowcy to wszystko jest ok.

Wystarczy!!!!!

Interpretacja jak każda inna. W czym przeszkadza podłuzne pękniecie szyby ponizej linii wycieraczek? I proszę nie "sciemniać" o osłabieniu konstrukcji!! :)

 

Co do meritum - ze zródeł zblizonych do .... jesli diagnoscie przydazy się incydentalnie taka sytuacja to nikt nie bedzie wojny o to toczył. Problem się zacznie jak z jednej stacji albo co gorsza od tego samego diagnosty bedą powtrzac się takie przypadki. Co wydaje się racjonalnym podejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Interpretacja jak każda inna. W czym przeszkadza podłuzne pękniecie szyby ponizej linii wycieraczek? I proszę nie "sciemniać" o osłabieniu konstrukcji!! :)

 

Piotrze mysle ze juz dosc dlugo pracujesz w tym zawodzie zeby nie wiedzec jak zwykle pekaja szyby czolowe i zeby wierzyc w historie "wczoraj wieczorem mi pekla i jutro wymienie"

Szyby maja to do siebie ze jak zaczynaja pekac to zwykle ten proces sie poglebia i za miesiac pekniecie moze biec w poprzek calej szyby - co w swietle tematu daje do myslenia...

 

Co do meritum - ze zródeł zblizonych do .... jesli diagnoscie przydazy się incydentalnie taka sytuacja to nikt nie bedzie wojny o to toczył. Problem się zacznie jak z jednej stacji albo co gorsza od tego samego diagnosty bedą powtrzac się takie przypadki. Co wydaje się racjonalnym podejsciem.

 

Swietnie, jeszcze zeby byly jakies mechanizmy ktore spowoduja iz ten system zacznie dzialac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja jak każda inna. W czym przeszkadza podłuzne pękniecie szyby ponizej linii wycieraczek?

Jestem bardzo ciekawy jak się wytłumaczysz pałusowi jezeli zatrzyma DR pojazdu

z pięknym tlumaczeniem wlasciciela pojazdu-jemu diagnosta/oczywiście ten sam/

podbija DR interpretując ze takie pęknięcie szyby jest dozwolone i zgodne z

przepisami!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzył to czy poprzeczne czy podłużne pęknięcie jest wbrew przepisom i nie zmienią tego żadne dywagacje na temat czy to bezpieczne czy nie

A czy jakiś diagnosta przymknie na to oko to już jego sprawa a my róbmy swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Czy myślisz ze "wirtualne"BT w dalszym ciągu są praktykowane??!!! :sad:

 

A jak inaczej wytlumaczyc 3 pieczatki w DR pojazdu z gazem (brak wpisu LPG w DR) i to na dodatek pieczatki z PSKP bez c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej wytlumaczyc 3 pieczatki w DR pojazdu z gazem

W takim razie muszę powaznie pomyślec o emeryturze ,nie nadaję sie do tego

procederu,starość nie radośc,ale spię naprawdę spokojnie.!!!!!!!!!! :evil::evil:

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prosty wczoraj zamontował gaz

Jeden jedyny raz "nie widziałem gazu".Obyło sie bez "dywanu".Od tamtej pory

wzrok mi się cholernie polepszył.!!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Jest pismo znaczy jest wszczęte oficjalne postępowanie jak czytam na razie w sprawie badania a nie przeciwko diagnoście. Chodzi o nalepkę kontrolną. Jak znam życie one się nie odklejają. Chyba, że po badaniu nastąpiła wymiana szyby.Co do spalin to tak jak piszecie. Nagle szczeli sonda lambda albo odłączy się od niej przewód i wyniki są zatrważające. Ważne by na badaniu pomiar analizy spalin był prawidłowy. W takim przypadku zawsze wzywany jest właściciel pojazdu i porównywane są zeznania. Mówimy o terminie miesiąca po badaniu, gdzie wszystko może się wydarzyć. Tak jak analizę spalin rozumiem, że się zmieniła po miesiącu tak utleniającą się nalepkę nie bardzo. Doradzam jak to ktoś napisał poprawę wzroku podczas badania.

 

Informacja o wpisie gaz troszkę zamieszała, gdyż o to nie chodziło tutaj. W przypadku gazu niestety dla diagnosty jest gorsza sytuacja gdyż oprócz zeznań właściciela pojazdu o fakcie posiadania instalacji gazowej pozostaje wiele niepodważalnych dokumentów także na stacji i wówczas diagnosta może mieć poważne problemy.

 

Cały czas najtrafniejszym wydaje się być wypowiedź o polepszeniu wzroku na badaniu technicznym a wówczas nikt nie będzie się dopytywał o badania nie tylko sprzed miesiąca ale nawet sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak analizę spalin rozumiem, że się zmieniła po miesiącu tak utleniającą się nalepkę nie bardzo. Doradzam jak to ktoś napisał poprawę wzroku podczas badania.

 

Bogusław - jesteś w błędzie i sarkazm tu niepotrzebny. Ta nalepka naprawdę potrafi odpaść. Szczególnie jeśli jest przelepiana z szyby na szybę. Szklarze często podczas wymiany, niejako "pod klienta" swoimi sposobami odzyskują naklejkę z dotychczasowej szyby i naklejają na wymienioną. Jej trzymanie jednak nie jest już tak dobre. Może potrzyma rok, może dwa, może dłużej, ale nagle z dnia na dzień po prostu odpadnie - sam tego doświadczyłem w swoim aucie.

Mało tego - ostatnio w Poznaniu mieliśmy partię błędnie wykonanbych tablic rejestracyjnych, z których bez śladu odpadały znaki legalizacyjne!

 

Do sprawy WK podeszły szablonowo - miesiąc od badania zatrzymanie DR to diagnosta wołany... Wiem, że to będzie ładnie do kontroli będzie wyglądało, statystyk, wykazów, rejestrów... Ale z logiką i zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego i prowadzi do PARANOJI w 80% przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z logiką i zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego i prowadzi do PARANOJI w 80% przypadków

Oczywiscie po takim szumie medialnym wokół WK/czy tez SKP?/co niektorzy będą

chcieli się wykazać ze jednak oni swoje robią i statystyka się poprawia z dnia na

dzień czy tez z miesiąca na miesiąc oczywiście na ich korzyśc.Zawsze znajdzie się

ktoś komu mozna dolozyć a jak się jeszcze tym zajmie prasa lub inne środki prze-

kazu to dopiero wygląda efektownie.Tylko na Boga nie dajmy im do ręki argumen-

tów sami nie widząc rzeczy które kazdy diagnosta w trakcie OBT powinien widzieć

i udokumentować zeby pozniej nie było zadnych watpliwości.

Sam wiesz na pewno ze w wielu przypadkach jednak są wątpliwości co do

sposobu przeprowadzenia OBT jak itez wlasciwego wyniku co rzutuje na nas

wszystkich bez wyjątku.

Pozdrówka ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tego doświadczyłem w swoim aucie.

 

Zamiast sobie wyrobić nalepkę to skąpi 17 zeta :-P ... ;)

 

Do sprawy WK podeszły szablonowo - miesiąc od badania zatrzymanie DR to diagnosta wołany..

 

To nie szablon to zalecenia kontrolerów NIK, inna sprawa, że zalecenia durne ale to wiedzą i urzędnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.