Skocz do zawartości

DEMONTAŻ HAKU


tomekcpn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem auto które posiada hak .Jest wbity w dowód, czy mogę go zdemontować już na stałe bo nie jest mi potrzebny? i czy muszę to dokonać zmian w dowodzie rejestacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    18

  • Psuj

    8

  • Rowan

    6

  • pirat

    4

czy mogę go zdemontować

Tak

i czy muszę to dokonać zmian w dowodzie rejestacyjnym.

Tak (rozumiem, że pojazd do 3,5t), musisz udać się do właściwego WK i zapytać czy wykreślą Ci zapis z dowodu na podstawie Twego oświadczenia czy też musisz odwiedzić SKP i uzyskać zaświadczenie, że pojazd ma zdemontowany hak i wówczas do WK po wykreślenie zapisu o haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy muszę to dokonać zmian w dowodzie rejestacyjnym.

Więcej jak pewne ze musisz udać sie naSKP i uzyskać zaświadczenie o demontazu

haka a pózniej do WK z DR i KP/jak ją masz/i dopiero Ci wykreslą hak z DR.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie - nie wszędzie...

Nic nowego,nic nowego.Przypadek z dn.wczorajszego:Proszę pana ile kosztuje

I bad.na taxi?Odp.140zł.Panie pan na glowe upadł,w x kozstuje tylko 42zł.

Chyba wszystko na ten temat. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie - nie wszędzie...

Nic nowego,nic nowego.Przypadek z dn.wczorajszego:Proszę pana ile kosztuje

I bad.na taxi?Odp.140zł.Panie pan na glowe upadł,w x kozstuje tylko 42zł.

Chyba wszystko na ten temat. ::hey

 

Heh skąd ja znam te gadki odnośnie pierwszego badania na Taxi...

Ale niektórzy z kolegów po fachu uczą klientów takich praktyk i potem my wyglądamy na takich co na głowe upadli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy numer to jest taki że w mniejszych miejscowościach taksówka nie ma żadnych napisów ani numeru bocznego.

Taksówkarz ściągo z dachu napis taxi i demontuje taksometr i przyjazdża na przegląd jako zwykły samochód osobowy, robi badanie a po badaniu spowrotem wszystko zakłada i dalej jeżdzi jako taxi.

Przyjechał do mnie taki klient,w bagażniku miał wszystkie fanty od taxi , ja do niego z zapytaniem dlaczego robi takie numery, a on mi na to:

Panie a kto mi kupi samochód z wbitym w DR napisem taxi , ja już tak robię przeglądy od paru lat.A co pana obchodzi co ja wożę w bagażniku.

Jak się nie podoba to pojadę gdzie indziej.

I bądź tu mądry :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy z kolegów po fachu uczą klientów takich praktyk i potem my wyglądamy na takich co na głowe upadli...

Nie do końca my tego uczymy naszych klientów.W tym przypadku upatruję tylko

i wyłącznie ze wina lezy po stronie WK.Dlaczego w jed.WK przechodzi zaswiadczenie

z bad.za 42zł a w drugim nikt takiego zaswiadczenie nie przyjmie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jeszcze innym WK dla pojazdu z zagranicy chcą badanie okresowe, ponieważ klient miał pierwsze i upłynął termin następnego badania - zgroza. :shock::shock::shock:

Raport NIK-u ma jednak jakieś odzwierciedlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton betonem, ale jak taki "baran" wysyła petenta do nas parę razy i mimo, ze nie ma racji upiera się przy swoim to ręce opadają. Żeby chociaż jeszcze zadzwonił i spojrzał w jeden czy drugi dziennik.

 

Barany przepraszam za porównanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jeszcze innym WK dla pojazdu z zagranicy chcą badanie okresowe, ponieważ klient miał pierwsze i upłynął termin następnego badania - zgroza. :shock::shock::shock:

Raport NIK-u ma jednak jakieś odzwierciedlenie.

Czegoś tu nie rozumiem albo powstał taki skrót myślowy, że ja nie nadążam.

Jeżeli klient przywiózł dwa lata temu auto i zrobił pierwsze badanie, poszedł w dniu dzisiejszym zarejestrować na podstawie tego pierwszego badania - to ja się nie dziwię, że Pani zarządała okresowego pod warunkiem wydania PC :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie klient nie dostał nic tylko wysłali go na okresowe.

Ponadto jak można robić badanie okresowe pojazdu nie zarejestrowanego w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Pani w WK komunikacji powinna mu zarejestrować wydając PC - celem wykonania przeglądu okresowego - przynajmniej mi się tak wydaje.

A jak urzędnik nie hce mu wydać PC - to chyba zostaje tylko zrobienie jeszcze raz Pierwszego - i wszyscy są zadowoleni - oprócz klienta który ma za to płacić :twisted:

PS Klienci nie takie bajki mi opowiadali jak doszło do konfrontacji to się okazywało, że klient nie mógł wskazać osoby która mu takiej informacji udzieliła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci nie takie bajki mi opowiadali jak doszło do konfrontacji to się okazywało, że klient nie mógł wskazać osoby która mu takiej informacji udzieliła

Nic nowego w tym temacie,koniec końcem przeciez im chodzi głównie o pieczątkę,

stosowne zaświadczenie itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche poroniony pomysl, ja mowie klientowi ze ponowne pierwsze badanie trzeba wykonac - to on malo sie nie rzuci na mnie.Ale takich informacji udzielaja nie tylko w WK ale iinnych instytucjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę odbiegliście od tematu. Mam pytanie, przyjeżdża klient na PC, ma ważne OBT i ma w nim HAK ale zdemontował ten HAK w pojeździe i WK wysyła go na SKP po zaświadczenie o demontażu HAKA, bez skierowania tylko ustnie.

1. Jaki rodzaj badania?

2. Ile kasujecie za badanie?

Wiem że przy okresowym łatwo tę sprawę załatwić ale jak to zrobić w tej sytuacji, klient twierdzi że WK potrzebuje tego zaświadczenia i nie wykreśli tego zapisu na oświadczenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię dod.5.1 za 20,-

 

To badanie zostało w cenniku, ale zniknęło z Dz.U. 155. Jest to "martwa" pozycja.

 

Jeśli WK chce koniecznie badanie, nie wystarczy oświadczenie klienta, to badanie na hak i w pkt 2 NIE spełnia warunków - 35 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badanie zostało w cenniku, ale zniknęło z Dz.U. 155. Jest to "martwa" pozycja.

Jaka znowu martwa jak ja "trochę ślepy" ale to widzę...!!! :razz:

to badanie na hak i w pkt 2 NIE spełnia warunków - 35 zeta

Czyli chcesz zastosować odwrotność jak na montaz haka? :razz:

Jezeli juz to mozna skroić klienta 51,- pkt.4.3 dane tech.niezgod.ze stanem fakt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK musi wykreślić hak na oświadczenie pisemne klienta. Dotyczy to również gazu, taxi nauki jazdy. Oświadczenia klient (obywatel) składa pod groźbą kary pozbawienia wolności. Wynika to również z KPA. Jeżeli na SKP przyjedzie pojazd ze zdemontowanym hakiem, taxi "L" lub gazem, na (jakie?) badanie, (to pomijam już brak takich badań w cenniku) to wynik badania N. (Niezgodność z danymi w dowodzie rej.). Czy na podstawie negatywnego wyniku WK dokona wykreślenia wpisu? Moim zdaniem za mocno się "asekurują" w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK musi wykreślić hak na oświadczenie pisemne klienta

Ciekawe to nie powiem.Czyli jezeli klient pójdzie do WK i powie p.Zosi ze wymienił

silnik z Pb na ON to tez wystarczy ze napisze oświadczenie i po zawodach? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja "trochę ślepy" ale to widzę...!!!

 

Widzisz w cenniku, a w 155 też widzisz ? :D

 

WK musi wykreślić hak na oświadczenie pisemne klienta.

Powinien ale to różnie bywa :)

 

Jezeli juz to mozna skroić klienta 51,- pkt.4.3

 

A skierował go organ kontroli ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.