Skocz do zawartości

DEMONTAŻ HAKU


tomekcpn

Rekomendowane odpowiedzi

Po konsultacji z WK zrobiłem tak.

1. Rodzaj badania Dodatkowe- Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

w uwagach zapis "Nie spełnia warunków dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy- zdemontowano HAK."

pozycje 1 i 2 wykreślone na zaświadczeniu.

2. opłata 35,00 zł

Przed wykonaniem zadzwoniłem do WK, nie mogą skierować takiego auta na stwierdzenie czy ma hak czy nie (poz. cennika 5.1) gdyż nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub ochrony środowiska.

Pyt następne czy tak samo postąpić przy zdemontowaniu instalacji gazowej jak ma ważne OBT? Czyli poz. 1 i 2 skreślić w Uwagach napisać zdemontowano inst. gazową i pobrać 63,00zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    18

  • Psuj

    8

  • Rowan

    6

  • pirat

    4

Widzisz w cenniku, a w 155 też widzisz ?

A Ty sądzisz ze WK p.Zosia tez będzie miała w jednym reku cennik a w drugim

Dz.U. jak to czynisz TY...??? :D

A skierował go organ kontroli ruchu ?

Aczy to moja wina ze tak glupio to ktoś skonstruował i napisał.... :razz:

Ja jednak obstaje przy swoim.Klient zadowolony bo malo zaplaci i WK tez swoje zrobi

bez zastrzezeń....!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to nie powiem.Czyli jezeli klient pójdzie do WK i powie p.Zosi ze wymienił

silnik z Pb na ON to tez wystarczy ze napisze oświadczenie i po zawodach?

 

Nie powie, lecz złoży stosowne oświadczenie. (Nie wiem czy nie będzie musiał pokazać rachunku za nowy silnik).WK skieruje go na SKP w celu ustalenia nowych danych. Ale nie to jest tematem zasadniczym.

Procedura, o której wyżej wspomniałem dotyczy tylko wykreślenia dodatkowych wpisów. Może to WK zrobić na oświadczenie klienta.

Gdy mu wykreślą np HAK i przyjedzie na następne okresowe i będzie go miał nadal zamontowanego to mu dasz N "i pozamiatane". Niech się tłumaczy wtedy za fałszywe oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Mr Regan55, tylko że klient nie został skierowany oficjalnie przez WK (tylko ustnie) i dla tego nie mam chyba prawa skorzystać z tej pozycji 5.1, choć na początku też chciałem tak zrobić. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogą skierować takiego auta na stwierdzenie czy ma hak czy nie (poz. cennika 5.1)

Nie mogą skierować auta, bo tylko organ KRD może (Policja, ITD, i takie tam) skierować auto na ten punkt.

 

Klient zadowolony bo malo zaplaci

Inspektor TDT tez będzie zadowolony bo będzie miał co wpisać w protokół kontroli SKP :D

 

Nie powie, lecz złoży stosowne oświadczenie. (Nie wiem czy nie będzie musiał pokazać rachunku za nowy silnik)

 

Wymiana silnika (na inny model) jest zmianą konstrukcyjną i jest na to odpowiednie badanie techniczne. WK nie skieruje na nie bo nie ma już takich uprawnień (chyba, że podciągnie to pod naruszenie ochrony środowiska) . Wymianę silnika na taki sam w zasadzie nie musi nigdzie zgłaszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę silnika na taki sam w zasadzie nie musi nigdzie zgłaszać...

 

Nawet np.często wymieniają w AUDI z 2,8 ccm na 2.6 ccm,generalnie zgłaszają ewentulną wymianę tylko przy zmianie rodzaju paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet np.często wymieniają w AUDI z 2,8 ccm na 2.6 ccm,generalnie zgłaszają ewentulną wymianę tylko przy zmianie rodzaju paliwa.
i dojdzie do tego że na OBT znów zaczniemy szukać nr silnika, by sprawdzić zgodność danych w DR (poj i moc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą skierować auta, bo tylko organ KRD może (Policja, ITD, i takie tam) skierować auto na ten punkt.

to trzeba wysłać klienta do drogówki, żeby oddał DR za pokwitowaniem z adnotacją np.

"brak haka"

 

tylko to trochę bez sensu, bo po badaniu nie można stwierdzić, że usunięto przyczynę zatrzymania DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z WK zrobiłem tak.

1. Rodzaj badania Dodatkowe- Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

w uwagach zapis "Nie spełnia warunków dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy- zdemontowano HAK."

pozycje 1 i 2 wykreślone na zaświadczeniu.

2. opłata 35,00 zł

dokładnie tak robimy nawet już bez konsultacji z WK :-D

jest to dodatkowe badanie techniczne które polega na sprawdzeniu prawidłowości przystosowania...( hak, L, taxi ) nie przystosowany wystawiamy zaświadczenie z BT i w 2 punkcie nie spełnia wymogów dla....( hak, taxi, L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą skierować auta, bo tylko organ KRD może (Policja, ITD, i takie tam) skierować auto na ten punkt.

Przecież pozycja 5.1 w cenniku dotyczy starostwa a nie Policji.

 

A jak robicie po demontażu gazu, jak ważne okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pozycja 5.1 w cenniku dotyczy starostwa a nie Policji.

 

napisał/a:

robię dod.5.1 za 20,-

 

 

To badanie zostało w cenniku, ale zniknęło z Dz.U. 155. Jest to "martwa" pozycja.

 

Jeśli WK chce koniecznie badanie, nie wystarczy oświadczenie klienta, to badanie na hak i w pkt 2 NIE spełnia warunków - 35 zeta

 

 

Czy ktoś w ogóle czyta posty z poprzednich stron ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pozycja 5.1 w cenniku dotyczy starostwa a nie Policji

:ok:ok:ok::hey

A jak robicie po demontażu gazu,

Nie miałem jeszcze chyba takiego przypadku....????

Ale tez bym wziąl 5.1....!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... z innej beczki. Pokaż mi to badanie w Dz.U. 155

Tak wiem dokladnie ze tego tam nie ma.W tym wypadku stosujesz-interpretujesz

odwrotność tzn. np. montaz haka za 35.-...????? :razz:

 

[ Dodano: 23-10-2009, 18:44 ]

Czy moją winą jest to ze nasi wlodarze z góry o takich drobiazgach zapomnieli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale choćby zapisali największą głupotę w Dz.U. to mamy sie jej trzymać.

Wiem,ze Dz.U. jest dz.u. i powiedzmy po to jest "płodzony" i publikowany zeby go przestrzegać.Tylko czy wszystko /łącznie z głupotami/ślepo wykonywac... :razz:

Powiedz sam:montaz haka 35 :razz: .-,demontaz haka 35,-,leg. "L" 48,- likwidacja "L"

48,-itp. bo tak by trzeba było to rozumieć.Chyba ze jestem w bledzie i zle to wszystko

kapuje...? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz sam:montaz haka 35 :razz: .-,demontaz haka 35,-,leg. "L" 48,- likwidacja "L"

48,-itp. bo tak by trzeba było to rozumieć.

tak to właśnie trzeba rozumieć :) czy to głupota ? nie mnie to oceniać. Jak sięgam pamięcią wstecz to zawsze w ten sposób było to u nas wykonywane.

 

Jeśli chodzi o demontaż gazu to BT za 63 zl :) i dokument, potwierdzenie lub faktura ze instalację zdemontowała uprawniona osoba ( zakład który montuje instalację) zbiornik musi zostać prawidłowo oczyszczony nie można oddać go sobie ot tak na złom wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sięgam pamięcią wstecz to zawsze w ten sposób było to u nas wykonywane.

Robiłem cały czas tak jak to wyzej pisałem.Moze zle?Dzisiaj juz nie jestem pewny niczego.

Co raz trudniej rozrózniam złe od dobrego ale dalej robię tak jak do tej pory..!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego można być pewnym w naszym zawodzie i z takim prawem :-D

np na okresowym zdarzało się że klient ma hak w DR a fizycznie go nie ma, wystawiam zaświadczenie N że nie odpowiada dod warunkom... klient idzie do WK z tym zaświadczeniem tam mu wykreślają HAK i wraca na SKP po wpis do dowodu NTB :-D i nawet złotówki więcej nie kasuje

znaczy że to jest prawidłowo? też nie wiem :-D ale nie widzę innego wyjścia w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)nawet złotówki więcej nie kasuje

znaczy że to jest prawidłowo? też nie wiem :-D ale nie widzę innego wyjścia w takiej sytuacji

A ja widzę :cool: ZŁOTÓWKA to złotówka i trzeba ją wziąść - bo na jakiej podstawie wbijesz tą pieczątkę - Nawet na poczcie biorą ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiam zaświadczenie N że nie odpowiada dod warunkom... klient idzie do WK z tym zaświadczeniem tam mu wykreślają HAK i wraca na SKP po wpis do dowodu NTB :-D i nawet złotówki więcej nie kasuje

 

A badanie poprawkowe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.