Skocz do zawartości

Wniosek o ustalenie danych.


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję. Można by dodać do wydruków wniosek o badanie - ustalenie danych niezbędnych do rejestracji. Może w podobnej formie jak opłata ewidencyjna. Numer VIN z badania przenoszony automatycznie, imię i nazwisko klient wpisywałby ręcznie. Wprawdzie w ustawie nie pisze, że wniosek ma być na piśmie, ale lepiej mieć to na papierze. Wiadomo Polak potrafi :-D .

Taka sugestia :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie więc ogólne - czy ktoś z forumowiczów widział już coś takiego, przelane na papier ?

Może moglibyśmy się już na coś konkretniejszego powołać (wzór, podstawy prawne itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop ma wzór skierowania, mógłby udostępnić ( w końcu by się na coś przydał ;) ), głównie chodzi o art. prawne, bo treść może być dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wzór JacekSKP tu kiedyś wrzucił.

Nie wiem czy podstawy są takie same. Ja bym to inaczej widział...

Może poczekajmy do września i w oparciu o praktyczne zastosowania coś wymyślimy?

W sumie do końca nie mogę zrozumieć po co Wam to potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to. Jak wam dobrze wiadomo WK nie kwapią się zbytnio do wydawania jakichkolwiek skierowań. Są nieliczne wyjątki. Chodzi o to, że skoro ustawodawca dopuszcza możliwość wykonania badania o ustalenie danych na wniosek klienta to uważam, że taki wniosek wypadałoby mieć na piśmie. Niewiele by to kosztowało a dokumentacja by była.

Poddałem taką propozycję bo już miałem nieprzyjemności w związku z tym, że nie miałem wniosku ma piśmie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - no w sumie tak, ale co? Pewnie na upartego każdą czynność by można wnioskować pisemnie - tak?

A co zakresem tego badania? Wiadomo, że przeciętny właściciel ma prawo nie wiedzieć jakie parametry mają być ustalone... Więc i tak będzie zaznaczał to co mu zasugerujecie. I w tym momencie robi się to trochę dziwnie - bo niejako zrobicie wniosek sami dla siebie i dacie klientowi do podpisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niejako zrobicie wniosek sami dla siebie i dacie klientowi do podpisu?

 

dokładnie tak jak jest w urzędach :D

klient dostaje wniosek wypełnia go (choć nie raz nie wie o co chodzi) i podpisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak jest w urzędach

Nie do końca.Rzadko kiedy u mnie klient miał konkretne skierowanie.!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.