Skocz do zawartości

QUAD pow. 15KW stanowisko MI WARUNKI TECHNICZNE


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

cubitus się trochę zagalopował. Jest dość prawdopodobne, że tek Quad był nawet homologowany i jak najbardziej mógł dostać P na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytam czy nie popełniłem błędu.... A Ty Janusz60 zaraz ostro każdego traktujesz zamiast spokojnie wyjaśnić. Nie każdy może ma takie doświadczenie jak Ty.I ciągle się uczy... Jak wszyscy wiemy niektóre prawa i przepisy są napisane w taki sposób że jedno potrafi zaprzeczyć drugiemu :razz: .Dlatego chyba po to jest to forum żeby doradzić się i uzyskać opinię innych. Jak wspomniałem wcześniej ten quad ma moc 10 kW.Posiada oświetlenie typu - kierunkowskazy przód i tył , odblaskowe tył inne jak trójkątne (prostokątne), jedną lampę tył z funkcją pozycyjne i stop w jednym (umieszczona na środku),przednia z funkcją postoju (też na środku).Lusterka wsteczne lewe i prawe umieszczone na kierownicy.Wydech też cichy a nie jakiś sport. Ma nawet trójkąt , gaśnicę i apteczkę. Tablica rejestracyjna czytelna i oświetlona.Numer ramy jak i tabliczka znamionowa czytelne. No więc krótko mówiąc zrobiłem błąd czy nie ????? Szukam pomocy a nie morałów...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc krótko mówiąc zrobiłem błąd czy nie ?????

 

Wydaje się, że jednak zrobiłeś błąd. Dość ważna kwestja jest to czy ten quad miał wpisana do DR kategorje homologacyjną. Jeżeli miał wpisane L7e, to jak najbardziej powinien spełniać wymagania techniczne przewidziane dla motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zakwalifikowane jako pojazd samochodowy to w/w posiadać musi.

Jeśli samochodowy inny to spełnia warunki ,,,nie wiem co Cię zmyliło,,,

Złap klienta i zrób korektę najlepiej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc rozumiem że powinien mieć jednak P ??

 

[ Dodano: 11-03-2011, 08:52 ]

No właśnie była zakreskowana..... Dlatego m.in zwątpiłem....

 

[ Dodano: 11-03-2011, 08:52 ]

Ten quad to jakiś chiński składak tak poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli quad ma w dowodzie kategorie homologacyjna to jest traktowany jako motocykl a jeżeli jest to pojazd samochodowy inny o podrodzaju inny w świetle przepisów nie posiada określonej kat homologacyjnej z pisma Ministra Infrastruktury z dnia 7 stycznia 2009 skierowanego do marszałka senatu wynika że pojazdy czterokołowe o mocy większej niz 15KW nie są homologowane i nie podlegają rejestracji nadają się do szaleństwa po lasach i innych terenach a nie do poruszania się po drodze publicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś dziś wpadł że on chce kasę z powrotem bo sobie gdzie indziej zarejestrował.... MASAKRA !!! Będę teraz widział quad-a to won !!!! :mad:

 

[ Dodano: 11-03-2011, 16:31 ]

Jeszcze mundurowymi mi groził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje posypać głowę popiołkiem i pracować dalej,teraz jesteś mądrzejszy , jeszcze parę trudnych przypadków i będziesz szpecem od quadów :D

Kaczka nie nauczy się pływać jak w d... wody nie nabierze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie do spełnienia warunków technicznych jak napisał JANUSZ60, takie jest moje zdanie - czyli do 4kW (50+1), pow 4-15 kW (62+1), a jak ma w DR CIĄGNIK ROLNICZY to (62+1) i badanie na 2 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.