Skocz do zawartości

Ogranicznik a ADR-y


markush1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mógłby podać mi dokładne daty obowiązku posiadania ograniczników przez pojazdy z pomarańczową tablicą?

W vademecum, dzienniku i 9.2.5 mam różne daty dotyczące tych pojazdów.

Po 31.12.1987 > 3,5t czy 12t ?

3,5 do 12 t po 31.12.2005 czy 2007 ?

Jaki jest stan na dzień dzisiejszy? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1987r. oraz wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i nieprzekraczającej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak myślałem. Wygląda na to, że "Vademecum diagnosty" wydanie IV poprawione (stan prawny na 30.IV.2009r), jest niepoprawione i zawiera sporo starych dat. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zamieszałeś kolego całkiem. A gdzie 31.12.2007r ?

Skąd to jest ? jakaś podstawa prawna ?

Przeczytaj kolego punkt 9.2.5 Tomu II Umowy ...... (ADR). (załącznik do Dz.U.27 poz.162 z 19.02.2009)

Tam jest 31.12.2007.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i stąd moje pytanie o pochodzenie tego rysunku, w którym są najróżniejsze daty.

Powiem więcej - pierwszy raz to widzę. :shock:

:D Mam jeszcze dwa, ale nie dotyczą ADR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Mam jeszcze dwa, ale nie dotyczą ADR.

Pozdrawiam

To se miej . Punkt 9.2.5. obala ten Twój wykres. ::hey

Nie obala, tylko nieaktualny trochę ten mój wykres.

Nie ma żadnych dat przejściowych, pojazdy >3,5, oraz <12t, zarejestrowane po 31.12.2007 mają mieć ogranicznik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1987r. oraz wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i nieprzekraczającej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2007r.

I taki jest stan prawny na dzisiaj (bo o to pytałem). Nie wiem po co wprowadziłeś zamieszanie tym wykresem? Ważne, że nie negujesz dezaktualizacji swojego wykresu.

Temat uważam za zamknięty ,chyba, że są jeszcze inne nowości.

Pozdrawiam. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam. Czy mógł by mi ktoś opisać, lub podać link strony na której będzie opisana zasada działania ograniczników prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Masz to pięknie napisane w tabelce części 9 ADR

9.2.5 OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

 

Dotyczy wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1987 r. oraz wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 3,5 tony i nieprzekraczającej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2007 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.