Skocz do zawartości

Interpretacja przepisów dot. VAT via Kujawsko-Pomorskie


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    17

  • wlodas

    14

  • Yeti

    12

  • kayaba2

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na Vat , to ja mam coraz wiecej nerwusów, którzy nie chcą słuchac co sie im tlumaczy, skaczą do gardła , wyzywają od niekompetentnych (delikatnie mowiąc) ,itd, itp. najczesciej sa temu winne ksiegowe, które kieruja delikwenta na OSKP z rzadaniem wystawienia "jakiegos" zaswiadczenia : "ze samochód jest ciezarówką "I tu sie zaczyna młyn... lepiej nie bede dalej pisac bo bym musiał co drugie słowo wykropkowac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny dowód na potwierdzenie tezy o tym jaki pasztet nam ( i nie tylko ) wysmażono ustawa o podatku VAT.Ciężarowy Mercedes Sprinter z jednym rzędem siedzeń (2 lub 3 osoby zależy od wersji) psiadający fabryczna przegrode, nie spełnia wymagań pkt.1(jeden) ustawy. W świadectwie homologacji jest podrodzaj furgon.Ten sam pojazd mając dwa rzędy siedzeń ( 5-cio lub 6-cio osobowy ) z tą samą przegrodą zamocowaną za 2-gim rzędem siedzeń.....spełnia wymagania pkt. 2 tej samej ustawy.Po wykonaniu pomiarów okazuje sie że wszystko jest ok. W pkt. 2-gim nie ma nic o podrodzaju. Więc nawet z wpisanym w świadectwie homologacji, podrodzajem furgon wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doczytajcie się dokładnie w pkt 1 - do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą , klasyfikowaną tu chodzi tylko i wyłacznie o scianę a nie o homologację auta ścian jest kalsyfikowana na podstawie przepisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem fakt jest klasyfikowanych , musze dotrzeć z kąd wziałem klasyfikowaną bo nie wymysliłem napewno sobie

 

[ Dodano: 24-09-2005, 10:52 ]

Juz wiem wyszło mi to z programu Norcom poczytajcie sobie jak wstawiacie VAT 1 na opis ))))))))))

Panie Norbercie tu jest chyba błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem wyszło mi to z programu Norcom poczytajcie sobie jak wstawiacie VAT 1 na opis ))))))))))

Panie Norbercie tu jest chyba błąd .

Jaka macie wersję programu ?

Muszę sprawdzić, kiedy usunęliśmy ten błąd - poprawka tak czy owak jest gotowa. Sorki za zamieszanie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze to nie chodzi o słowo"lub" bo jeszcze by nam tu ktos jakąs komisje sprowadzil :lol: A tak swoja drogą, to w gazetach tez bardzo czesto sa mylone literki ,czy całe zwroty dlatego zawsze trzeba siegac jak najblizej orginalnego źródla danej informacji czy ustawy. Kiedys sie wykłucałem w jakims temacie z urzednikiem i "dostałem po łbie" bo ja przeczytałem temat w gazecie a on pokazał mi przepis w Dzienniku Ustaw ....I wara mi opadła. Od tej pory siegam zawsze i wszystkimi srodkami do orginału przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawkę , czasami warto przeliterować calość by wykluczyć bledy a nie myli się ten kto nic nie robi ( nie znam gościa który to powiedział ale dobrze powiedział ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tez kilka fiatów sc i po przekotnęj w kratce mają okolo 13cm ale prostopadle jest tyle ile ma byc wymagane czyli 100mm,ale powiem wam sprawdzajcie dokładnie te przegrody gdyż ostatnio mi sie ''jeden'' zdażył i wyciął sobie dolną część bo mu przeszkadzała.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjściem z sytuacji w przypadku kiedy pojazd nie ma w podrodzaju Van lub Wielozadaniowy byłoby wykonanie badania dodatkowego i ustalenie zgodnie z obowiązujacymi przepisami odpowiedniego podrodzaju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała furtka, dla tych co w homologacji maja wpisane w rodzaj nadwoziza: "zamkniete". wtedy mozna zbadac organoleptycznie i opisac to w zaswiadczeniu w uwagach i ze spelnia wymogi dla pojazdu o podrodzaju(van czy wielozadaniowy). reszte wystuka program NORCOM 2000 przy drukowaniu zaswiadczenia. U nas sie tak robi, ale zawsze puszcze telefon do mojego szefaWK(dla pewnosci :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie Fiata Seicento z nieprawidlową przegrodą tam jest dokładnie 100x115 mm . Zastanawiam sie tylko czy wchodzi w gre przerobienie jej przez klienta . Ale wtedy była by samoróbka, co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy była by samoróbka, co o tym sądzicie ?

W momencie badania Klient mógł mieć przegrode oryginalną - prawda ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski napisał/a:

W momencie badania Klient mógł mieć przegrode oryginalną - prawda ?

 

Trafna ,inteligentna podpowiedz. Panowie troche zdrowego rozsądku !

 

Ja rozumiem wasze intencje i wierzcie mi ....zdrowego rozsądku mi nie brak. Poprostu pewnie u was sprawa nie nabrała jeszcze takiego rozgłosu. Powtarzam wszystkie (te które ja miałem na badaniu i te które mieli u siebie moi znajomi diagności), więc śmiem twierdzić że w standarcie bubel wyszedł z fabryk i takie przegrody mają wszystkie F. Seicento. A to już inna sprawa.....ale to tylko moje zdanie, kto ma ochote prosze bardzo niechaj wystawia :):) zaświadczenia do US. :) Orginalna to przedewszystkim dla mnie, zgodna z warunkami tech.

 

[ Dodano: 28-09-2005, 17:45 ]

....więc chyba nie musze dodawać że gdyby chodziło o pojedynczy przypadek........ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o co chodzi - ja stoję na stanowisku, że tam, gdzie można przymknąć oko, to się przymyka, gdzie nie można - to oczywiście nie. Granica jest wytyczona indywidualnie dla każdego człowieka - i każdy odpowiada tak czy owak za swoje czyny ...

Moja uwaga była lekko przewrotna bo ja osobiście pozytywnego zaświadczenia z VAT za takie coś bym nie dał ...

Chrońcie swoje cztery litery - Panowie. To nie o Wasze pieniądze chodzi w tej sytuacji, tylko Skarbu Państwa. To nie Klient będzie ciągany po sądach, tylko Wy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, mam pytanie czy w końcu fiat SC VAN i matiz załapują się na VAT 1?.Proszę o odpowież bo od niedawno w okręgowej ( od piętku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapują się. Warunek najważniejszy - jeden rząd siedzeń (tu konieczna zgodność ilości miejsc w DR ze stanem faktycznym), a za tymi siedzeniami odpowiednio wytrzymała i właściwie zamontowana przegroda (nie z płyty pilśniowej) - najlepiej homologowana. Poza tym konieczny wpis w DR lub potwierdzenie z WK o rodzaju: VAN lub wielozadaniowy. Zadbać też należy o poprawność i zgodność ze stanem faktycznym określonych w DR mas i nacisków osi. Przypomnę też o tym, iż w przypadku jednego rzędu siedzeń lub konstrukcyjnego oddzielenia kabiny,w której znajduje się kierowca i pasażerowie - od części ładunkowej, nie mają znaczenia proporcje wymiarowe określone w ustawie o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek, nie spamuj w róznych działach. Tak akurat nie wolno robić :(

Jedno pytanie - i czekasz na odpowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.