Skocz do zawartości

Interpretacja przepisów dot. VAT via Kujawsko-Pomorskie


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie, mam chwile bo dziś nawal pracy,

po konsultacji z wydz. komunikacji,na spokojnie- dot. to przede wszystkim ,,VAT1,, przeanalizujcie pojęcie pojazdu wielozadaniowego- w nim zawiera się też van o--odsyłam do D.U 32/03 ze zmianami tj D.U34/04 , 103/04 ,169/04 oraz do D.U 91/99 ze zmianami - wiele wyjasnia, nie sugerowałbym sie tak bardzo homologacją- transi - furgon ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    17

  • wlodas

    14

  • Yeti

    12

  • kayaba2

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kayaba2 podejrzewam, ze co do Dz.U 32/03 z pozniejszymi zmianami chodzi ci o przegrode jaka ma byc umieszczona miedzy przestrzenia pasazerska a ladunkowa natomiast co do drugiego aktu prawnego nalezaloby sie powolac na Dz.U. 5/04 ktory zmienial 91/99, gzie mozna znalezc definicje pojazdu wielozadaniowego i van.

Masz racje na homologacji nie ma co bazowac bo wychodza bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak to mawiają - ze spokojem ...

Poznań i okolice na pewno nie bazują na homologacjach - byłem na kilku SKP i podpytałem w WK.

A więc i tak można ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeżeli pojazd posiada 1 rząd siedzeń i przegrodę, to spełnia warunki VAT-1, ponieważ wielozadaniowy może być zarówno ciężarowy jak i osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:)

-------.------------------.-------------------------------------------------------------------|

 

| AF | Wielozadaniowe | Pojazd o nadwoziu innym niż opisane jako AA, AD i AE przeznaczony |

 

| | | konstrukcyjnie do przewozu osób i ładunków w tym samym |

 

| | | nadwoziu. |

 

| | | Jeżeli pojazd taki spełnia jednak następujące warunki: |

 

| | | 1) liczba dostępnych miejsc siedzących nie większa niż 7, przy |

 

| | | czym o dostępności miejsca siedzącego decyduje obecność na |

 

| | | pojeździe jego kotwiczeń; |

 

| | | aby uznać miejsce siedzące za niedostępne do użytkowania, jego |

 

| | | kotwiczenia powinny być przez producenta pojazdu zespawane lub |

 

| | | osłonięte pokrywami |

 

| | | niemożliwymi do usunięcia za pomocą normalnie dostępnych |

 

| | | narzędzi, |

 

| | | 2) spełniona jest zależność: P-(M+Nx68) > Nx68, gdzie: |

 

| | | P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg, |

 

| | | M - masa w stanie gotowym do jazdy z kierowcą o masie 75 kg |

 

| | | N - liczba dostępnych miejsc siedzących, nie licząc kierowcy, to |

 

| | | można go uznawać za ciężarowy (kategorii N1) |

Rzecz jasna, van jest również pojazdem wielozadaniowym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vacum-dzięki za definicje :idea: .Piszesz że van jest również pojazdem wielozadaniowym to dlaczego w tabeli podrodzaju sam.ciężarowych dołożono w pozycji 11 pojęcie van :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwozie stanowiace forme posrednia pomiedzy samochodem osobowym i dostawaczym,cecha charakterystyczna jest duza przestrzen ladunkowa(umozliwajaca przewoz np europalety).Bogatsze niz w samochodzie dostawczym wyposazenie i czesto bardzo dobre wlasciwosci trakcyjne

 

mam tylko tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYL , odsyłam Cie do D.U. Nr 5, poz.30 z 2004 roku , wszysko tam znajdziesz, jest to rozporządzenie w sprawie homologacjii, miałracje ARTUGS, wcześniej podałem przez pomyłkę D.U. 91 z 1999r oczywiste że został zmieniony przez w/w-brawo za spostrzegawczośc ARTUGS,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieliście na dodatkowych badaniach Skody z napisem pic-up, a w rzeczywistości mają zabudowe z tworzywa sztucznego z tylnymi drzwiami, jak uznać taki samochód pkt1 czy jednak pkt3. Na badaniu wygląda jak furgon ale na upartego zabudowe można zdemontować i wtedy faktycznie może być picapem ale bez tylnej klapy.Jak do tego podchodzicie panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chwile, panowie w punkcie 1- jedenrząd siedzeń,bla bla..klastfikowany na podst. prawa o .... do podrodzaju : wielozadaniowy. van- to jest sprzeczność, chyba że na potrzeby VAT jest inne pojęcie wielozadaniowego, vana niż w rozporządzeniu , które cytowałem w poprzednim poscie, totalny bubel ,brak jakiejkolwiek logiki, ja poprostu sprawdzam czy spełnia warunki wielozad. ,vana- tak jak stanowi rozporządzenie D.U.05 , poz.30 z 2004 bo inaczej można dojść do absurdu opierajć sie o zapis o VAT!

co o tym myślicie?

 

[ Dodano: 25-08-2005, 10:41 ]

SYL, jest tam jak byk-definicja w tabeli , rząd trzeci

 

[ Dodano: 25-08-2005, 10:44 ]

szukasz w nieaktualnym razporządzeniu, podałem DU.05 poz.30z 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYL, jest tam jak byk-definicja w tabeli , rząd trzeci

 

[ Dodano: 25-08-2005, 10:44 ]

szukasz w nieaktualnym razporządzeniu, podałem DU.05 poz.30z 2004

D.U nr.5 z dn.15 01.2004 poz 30z dn.30.12.2003 wsprawie homologocji pojazdów sam i przycz. Niewidze tu tabeli--całość jest na 4 stronach

---------

Znalazłem oddzielnne(inny zeszyt) załącznik,sory

http://sip-bap.lex.pl/dane/dzienniki/04/d0430/zal1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z pojazdem, który przyjechał na badanie dodatkowe VAT i brak jest tabliczki znamionowej? Czy w zaświadczeniu z badania dodatkowego VAT wpisywać numer silnika? Zgodnie z pkt. 17.1 załacznika nr 1 do rozporządzenia nie ma takiego wymogu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kayaba2 pisze, ze sprawdza czy pojazd spelnia warunki rodzaju wielozadaniowego lub van i ma racje, bo w dowodzie jest tylko zapis "samochod ciezarowy". Co do twoich watpliwosci po pierwsze porownujesz czy pojazd ma nie wiecej niż 6 miejsc siedzacych bez kierowcy - jeden rzad czyli 1 miejsce bez kierowcy JEST OK (o ilosci miejsc decyduje obecnosc punktow kotwiczenia siedzen), po drugie sprawdzasz czy spelniona jest podana w definicji zaleznosc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatman,, nie wychodz przed orkiestrę, dzialaj zgodnie z pkt 17.1, jest to badanie dodatkowe z ścisle określonym zakresem- tylko 3 punkty, natomiast dobrze interpretujesz Artugs, mamy taka samą interpretację, bo tak na spokojnie to wg pierwszego punktu (VAT!) to musiałby być to pojazd: jeden rząd siedzeń, ścianka lub trwała przegroda i na tym rzędzie nie więcej niż 6 miejsc siedzących z wyłączeniem kierowcy, spelniający pozostałą zależność- P-(M+Nx68...... - ale bryka, ludzie, to tylko mogą Ci na ..... stworzyć takigo gniota prawnego, a zresztą bo to pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zaświadczeniu z badania dodatkowego VAT wpisywać numer silnika? Zgodnie z pkt. 17.1 załacznika nr 1 do rozporządzenia nie ma takiego wymogu

Skoro wzór zaświadczenia jest ściśle określony - i zawiera on numer silnika - to dlaczego nie ?

A może numerów rejestracyjnych i innych rzeczy też nie będziemy wpisywać ? Też się o nich nie mówi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując definicje vana i wielozadaniowego sądzę, że oba pojęcia zostały rozdzielone jedynie ze względu na walory estetyczne nadwozi. Cechy użytkowe obu wersji nie różnią się w istotny sposób i nie widzę pretekstu do kwestionowania naszych ocen.

Praktyka jest taka: wszystkie pojazdy wyczerpujące definicję pojazdu wielozadaniowego, są wielozadaniowe. Chyba, że mają w dowodzie rej. wpis van, jeden rząd siedzeń i eleganckie nadwozie. Wtedy w rubrykę podrodzaj wpisuję van. Na zaświadczeniu jest sucha informacja, że pojazd spełnia warunki ustawy. I tyle. Koniec, kropka. Swoją drogą jakie kwalifikacje miałby mieć urzędnik, na jakiej podstawiei i jak w praktyce mógłby kwestionować nasze zaświadczenia ? A szkolenie z nowych przepisów u nas jest dopiero w piątek 26.08. Fajnie mamy prawda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkolenie z nowych przepisów u nas jest dopiero w piątek 26.08. Fajnie mamy prawda
No to macie jakieś szkolenie a u nas nic się nie przewiduje.Dobrze by było jak byś się podzielił wrarzeniami z tego szkolenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.