Skocz do zawartości

Tabela opłat.


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nic , niby wszystko jasne a "francuza " od wtorku udało się dopiero dziś zarejestrować ...

Wiadomości piały we wtorek, że wystarczy tylko sprowadzić i zarejestrować bez problemowo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    8

  • Regan55

    7

  • mirek.g

    6

  • bohdang

    5

Rzeczywiście, wychodzi na to, że podczas ustalania danych powinniśmy być ślepi na wszelkie inne niesprawności. Dotyczy to nie tylko przyczep lekkich. Jeżeli przyjedzie pojazd tylko na ustalenie danych, a będzie do połowy zmasakrowany (teoretycznie istnieje taka możliwość), to naprawdę nie mam w tej chwili pomysłu jak postąpić. Klient przecież powie, że on to naprawi bo takim autem nie będzie jeździł. Zresztą, czy diagnosta ma być w tym przypadku w pewnym sensie "kablarzem" i "uprzejmie donieść" organowi rejestrującemu o np. rozbitym aucie? W jaki sposób ma to zrobić i jakiemu WK "kablować", bo przecież klient może zrobić badanie w Elblągu, a auto będzie rejestrował np. w Pcimiu Dolnym. W tym momencie chyba nie ma podstawy prawnej ażeby prawidłowo zareagować! Ja wiem - odpowiedzialność, sumienie zawodowe itp. Ale gdzie jest prawo?!

 

[ Dodano: 25-09-2009, 17:31 ]

No nie, przepraszam. Zawsze mogę w wystawianym zaświadczeniu z ustalonymi danymi pojazdu wpisać adnotację o uszkodzeniach pojazdu, ale czy tak na 100% będzie to właściwe? Przecież badania nie przeprowadzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Szacunek dla Was. Zagalopowałem się. Przepraszam. :shock: A tak swoją drogą, jak pozytywne są efekty wymiany poglądów na tym forum, to wprost trudno przecenić! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wychodzi na to, że podczas ustalania danych powinniśmy być ślepi na wszelkie inne niesprawności.
Ale gdzie jest prawo?!
Prawo jest proszę poczytać &3.1.11 z dziennika 155poz1232 :x
oraz pozycja w cenniku - 6,10

 

Przede wszystkim w znowelizowanej ustawie PORD Dz.U 97 z2009 jest zapis Art81.

11. Niezależnie od badań, o których mowa

w ust. 3—5, dodatkowemu badaniu

technicznemu podlega pojazd:

6) w którym w czasie badania technicznego

stwierdzono ślady uszkodzeń

lub naruszenie elementów nośnych

konstrukcji pojazdu, mogących

stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa

ruchu drogowego;

 

Wniosek z tego punktu PORD jest taki: jeśli diagnosta przy jakimkolwiek badaniu ( również przy ustalaniu danych) dostrzeże ślady uszkodzeń mogących zagrażać BRD nie może udać ślepego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały

uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym

terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu

powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego

(pozwolenia czasowego);

 

 

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie

czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań

technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to już w innym wątku, więc przepraszam, że się powtórzę:

 

Ale... dowód rej. jest zagraniczny... więc zgodnie z nowymi przepisami diagnosta odda go właścicielowi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego punktu PORD jest taki: jeśli diagnosta przy jakimkolwiek badaniu ( również przy ustalaniu danych) dostrzeże ślady uszkodzeń mogących zagrażać BRD nie może udać ślepego.

Kolejny bat na nasz grzbiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sie rozszalało ze rózne tematy sie pokrywają- napisałem w innym poście

 

Co ma wyższą moc prawną -Ustawa Prawo o ruchu drogowym czy rozporzadzenie MI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to już w innym wątku, więc przepraszam, że się powtórzę:

 

Ale... dowód rej. jest zagraniczny... więc zgodnie z nowymi przepisami diagnosta odda go właścicielowi :evil:

Tylko i wyłącznie wlaścicielowi :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.