Skocz do zawartości

badanie techniczne L


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    17

  • Psuj

    10

  • laptop

    9

  • DARIO64

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widzę ze myślisz jak moi szefowie.KASA!!!! :x

Ale uważam że jest to logiczne myślenie nie pod względem też KASY ale pod względem wykonywania czynności przy badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pod względem wykonywania czynności przy badaniu

To w takim razie wszystkie dodatkowe trzeba by podpiąć pod: 98,- ++++ bo przeciez przy kazdy z tych dod.badań musisz sprawdzić czy tab.rej.zgodne z DR,nr.vin itp.itp.

czyli powrót do przeszłści????? :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wszystkie dodatkowe trzeba by podpiąć pod: 98,

Chyba źle zrozumiałeś. Albo ja coś źle napisałem. Ale chodzi o to że wykonujesz czynności dodatkowe sprawdzenie L,TAXI ADR to pobierasz dodatkową opłatę(okresowe + dodatkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wszystkie spory na tym forum biorą sie z nie doczytania lub czytania po łebkach przepisów lub po prostu nie ścisłości w układaniu zdań prze ustawodawce

 

dz.ust.155 \ 1322 \2009

Par.2 Zakres okresowego badania technicznego obejmuje

 

 

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów ,określonych w rozporządzeniu o warunkach technicznych

 

Wychodzi z tego że jeżeli pojazd przeszedł dodatkowe badanie techniczne aby stać sie nauką jazdy ,uprzywilejowanym - to sprawdziliśmy to jako dodatkowe a teraz wchodzi w zakres okresowego .

Za hak bierzemy raz kasę- a póznij juz nie i tu chyba jest tak samo

 

 

Nic na to nie poradzimy ale tak skonstruowane są przepisy ze każdy czyta i rozumuje je inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdziliśmy to jako dodatkowe a teraz wchodzi w zakres okresowego .

Tak samo myślę ale niestety moi szefowie - diagnosci calkiem inaczej!!! :(

Przy okazji pytanko:poj.po kolizji.

Okresowe + pokolizyjne czy tylko poklizyjne za 94,-????? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe + pokolizyjne czy tylko poklizyjne za 94,-????? :sad:

Jeśli dajesz termin następnego badania za rok to 94+98,

jeśli samo pokolizyjne a w zaświadczeniu piszesz termin następnego badania w/g dow.rej to 94 zł.

Wszystko zależy od klienta czy chce przedłużenia czy nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze ze według nowego cennika to bedzie okresowe + dodatkowe

98zł + 48zł (1.2 + 6.6)

Sebastian ,uważam tak jak Ty,zobaczysz ,że za jakiś czas to się wyjaśni i będzie tak jak my robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze ze według nowego cennika to bedzie okresowe + dodatkowe

98zł + 48zł (1.2 + 6.6)

Sebastian ,uważam tak jak Ty,zobaczysz ,że za jakiś czas to się wyjaśni i będzie tak jak my robimy

 

Oby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wszystkie spory na tym forum biorą sie z nie doczytania lub czytania po łebkach przepisów lub po prostu nie ścisłości w układaniu zdań prze ustawodawce

 

dz.ust.155 \ 1322 \2009

Par.2 Zakres okresowego badania technicznego obejmuje

 

 

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów ,określonych w rozporządzeniu o warunkach technicznych

 

Wychodzi z tego że jeżeli pojazd przeszedł dodatkowe badanie techniczne aby stać sie nauką jazdy ,uprzywilejowanym - to sprawdziliśmy to jako dodatkowe a teraz wchodzi w zakres okresowego .

Za hak bierzemy raz kasę- a póznij juz nie i tu chyba jest tak samo

 

Nic na to nie poradzimy ale tak skonstruowane są przepisy ze każdy czyta i rozumuje je inaczej

 

 

Jest w tym sens ale czytajac Dz.U. nr 97 poz 802 zrozumialem ze badania dodatkowe tez powinnismy liczyc tak jak do tej pory.

Proszę o komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tak,że ja pobieram za dodatkowe przy OBT,wspomicie moje słowa,wiedzę mam jeszcze raz to powtórzę od osoby bardzo ale to bardzo kompetentnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tak,że ja pobieram za dodatkowe przy OBT,wspomicie moje słowa,wiedzę mam jeszcze raz to powtórzę od osoby bardzo ale to bardzo kompetentnej.

Do mnie też takie sygnały z różnych miejsc i instytucji docierają, osobiście też tak uważam ale nie mam tej interpretacji na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od osoby bardzo ale to bardzo kompetentnej.

 

Daruj sobie stwierdzenia tego typu !

 

Przecież ja nie chcę nikogo urazić,przepraszam jeśli poczułeś się dotknięty.Tylko pragnąłem podkreślić rangę tej osoby i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tak,że ja pobieram za dodatkowe przy OBT,

 

Nie twierdzę, że tak nie będzie. Wręcz bardzo bym chciał. Ale na razie z przepisów wynika, że bierzemy tylko za okresowe. Więc podążam za Markesem.

 

nie mam tej interpretacji na piśmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sens ale czytajac Dz.U. nr 97 poz 802 zrozumialem ze badania dodatkowe tez powinnismy liczyc tak jak do tej pory.

Proszę o komentarz

A to na podstawie którgo pkt :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze zamieszam . Jeśli pobieramy przy okresowym za dodatkowe to dalej pozostało tak,że po rejestracji jednego dnia przyjeżdża gostek na drugi dzień po zamontowaniu dajmy na to osprzętu do nauki jazdy,taxi,adr itd...kasujemy jeszcze raz za okresowe a co z pokolizyjnym dalej podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zamieszanie jakiego nie było i tak źle i tak nie dobrze.

Dzwoniłem do innych stacji - jedni pobierają za warunki inni nie.

Dziś koledzy dzwonili do ITS-u, opinia panów była,że pobierać, a cennik skrócili, bo się

dublował. ITS to nie wykładnia prawa ,ale może mają rację. Też uważam, że z obecnego

zapisu wynika,że nie powinno się pobierać. Jeszcze trochę i pewnie się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.