Skocz do zawartości

badanie techniczne L


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    17

  • Psuj

    10

  • laptop

    9

  • Regan55

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wracając do tematu z przed 5 lat, tj. o pobieranie opłaty za dodatkowe badanie, z tych postów nic logicznego nie wynika.

A tu czytał?

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewforum.php?f=23

 

[ Dodano: 01-02-2016, 19:26 ]

Panowie wyjaśnijmy tę problem raz na zawsze.

Weście się i zróbmy..... ;)

A tak serio,może napisz jak Ty to rozumiesz,jak robisz,jak Twój WK chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię dwa badania (dwa numery kolejne), najpierw dodatkowe, potem okresowe.

 

A jak okresowe jest P a dodatkowe N to podbijasz DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw dodatkowe, potem okresowe.

 

A po co mi kolejne badanie dodatkowe, skoro takowe już wykonałem i mam stosowny wpis w DR? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, co WK to obyczaj. Zresztą sam wiesz jak jest. U nas OBT+DBT na jednym zaświadczeniu, chociaż ja jestem zdania, że samo OBT powinno wystarczyć (oczywiście powiększone o zakres kontroli dodatkowych warunków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wpis w DR i na badaniu dodatkowym jest N, to jedzie po skreślenie do WK i wraca na OBT. Jeżeli na dodatkowym jest P to i na OBT jest P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dodatkowe i jak jest P to dopiero okresowe, jak N to okresowego nie robię bo po co. Ale robię je razem na jednym zaświadczeniu a nie osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw dodatkowe, potem okresowe.

 

A po co mi kolejne badanie dodatkowe, skoro takowe już wykonałem i mam stosowny wpis w DR? :razz:

 

A dlaczego mam wykonywać wszystkie dodatkowe czynności związane z Taxi lub L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co któryś raz z rzędu wałkować to samo,skoro autor tego pytania (kolega Adam 24) sam nie jest zainteresowany" wyjaśnić ten problem raz na zawsze" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem , jestem zainteresowany, miałem trochę wolnego w pracy. Ja takowe badania robię następująco: o+dod L-99+48, o+dod TAXI-99+42, o+dod LPG wiadomo 99+63 itd. Myśałem, że robię dobrze. Mimo iż dodatkowe wyposażenie zostało sprawdzone na pierwszym badaniu, to i tak sprawdzam je przy następnym, ale przecież hak sprawdzamy na pierwszym, a na kolejnym też sprawdzamy ale nie kasujemy natomiast gaz sprawdzamy i kasujemy, i jak to się ma. Nie wiem, nie wiem ilu diagnostów tyle opini :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż ja jestem zdania, że samo OBT powinno wystarczyć (oczywiście powiększone o zakres kontroli dodatkowych warunków)

 

:ok:ok:ok:ok:ok:ok

 

A dlaczego mam wykonywać wszystkie dodatkowe czynności związane z Taxi lub L?

 

Zgodność danych ze stanem faktycznym.

 

Najpierw dodatkowe i jak jest P to dopiero okresowe

 

Więc Ci przedstawię dodatkowe - np. sprzed kilku lat. Dlaczego je podważasz? Przecież OBT i DBT wykonuje się niezależnie, więc nie ma przepisu, że mają być wykonane po sobie, a tym bardziej na tej samej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma przepisu, że mają być wykonane po sobie, a tym bardziej na tej samej stacji.

Nie ma też zapisu takiego jak w przypadku haka,żeby nie pobierać opłaty za sprawdzenie L. Skoro nie jest zabronione to stacje pobierają (przynajmniej niektóre), a Ty jako klient nie masz obowiązku robić badań na stacji gdzie jest pobierana oplata. Pierwsza czynność diagnosty to ustalenie co klient chce i tu często nie jest tak jak powinno. Klient przyjechał i robi łaskę że cokolwiek odpowie (oczywiście nie każdy) a i diagności też czasami mają humory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też zapisu takiego jak w przypadku haka,żeby nie pobierać opłaty za sprawdzenie L.

 

Można się ewentualnie zgodzić na pobieranie opłaty za L (jako naciągane dodatkowe czynności), ale w ramach OBT. Po co wykonywać DBT? Przecież ono było kiedyś wykonane, a absolutnie żaden przepis nie mówi, że DBT należy powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wykonywać DBT?
Widocznie tak ktoś kazał robić i dlatego rozbijają na 2 badania. Nie jednoznaczne przepisy, szkolenia, interpretacje, mentalność właścicieli SKP (każdy kto ma stacje w tym powiecie to wróg) i tak to jest że diagnosta beknie w razie W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie LPG= okresowe gaz

 

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

 

................

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych

 

§ 41. Pojazd przystosowany do zasilania gazem powinien odpowiadać warunkom określonym w załączniku nr 9 do rozporządzenia

 

 

Można się ewentualnie zgodzić na pobieranie opłaty za L (jako naciągane dodatkowe czynności), ale w ramach OBT

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu

 

.............

 

6) który ma być używany jako taksówka - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych,....

7)...

8.) do nauki jazdy, pojazdu do przeprowadzania egzaminu państwowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych......

 

Badania te nie wchodzą w zakres okresowego.Wykonuje je pod jednym nr badania jako okresowe+datkowe.np:pojazd do nauki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu

 

No i takie badanie pojazd kiedyś przeszedł. Ma stosowny wpis w DR. Po co zatem wykonywać je ponownie, skoro "z definicji" są to badania JEDNORAZOWE - DODATKOWE (gdyby należało je powtarzać to byłyby OKRESOWE).

 

[ Dodano: 03-02-2016, 19:06 ]

Badania te nie wchodzą w zakres okresowego.

 

Ale w ramach okresowego trzeba sprawdzić czy dane w DR odpowiadają stanowi faktycznemu - więc de facto "wchodzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach okresowego trzeba sprawdzić czy dane w DR odpowiadają stanowi faktycznemu - więc de facto "wchodzą".

michal_k, a jak postapić w przypadku pojazdu uprzywilejowanego, bo takiej adnotacji w DR nie znajdziemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak postapić w przypadku pojazdu uprzywilejowanego, bo takiej adnotacji w DR nie znajdziemy?

 

Analogicznie ;) Tzn. jeśli właściciel wykonał już DBT to nie trzeba wykonywać ponownie. Tylko jak ustalić czy wykonał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.