Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicza a w dowodzie ciężarowa uniwersalna


DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest tak jak napisałem

Te które widziałem właśnie tak miały, czyli numer malowany na burcie a TZ była stalowa i szybko korodowała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli TZ jest ale ten malowany nr skorodował/został zamalowany? Nabicie nr nadanego przez starostę?

Wskazane by było . Chyba że tabliczka była głównym miejscem wybicia numeru,niestety pamięć zawodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tabliczka była głównym miejscem wybicia numeru

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, który numer był głównym ale na 100% numer był malowany na prawej burcie a tabliczka była nitowana z przodu ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to nr ramy?

Trzeba porównać z tabliczką i dokumentami , ale nie przypominam sobie żeby numer był na ramie i to z lewej strony . Te przyczepy które były u nas miały na burcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przyczepy które były u nas miały na burcie.

Te, które ja widziałem też. Zresztą jakie to ma teraz znaczenie jak po remoncie numeru tego już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

odgrzebię temat. Wypatrzyłem sobie przyczepę, ciężarowa-uniwersalna z tego co widziałem w DR starego typu. RP 1979. Brak aktualnego OBT. Czy coś się zmieniło czy czy wystarczy oświadczenie przedsiębiorcy z odpowiednim PKD+badanie po zmianach+obt na 2 lata. Potem z umową KS do WK po nowy DR i tablice. Zależy mi na tym aby była ciężarowa-rolnicza bo jeżdżą u mnie przyczepy 2-4tygodnie w roku przy żniwach a potem stoją i nie bardzo mi się widzi ciąganie ich co roku na przegląd a jazda bez OBT w moim przypadku odpada.

Oczywiście TZZ jest, nawet nr na ramie jest zgodny (tylko farbę zedrzeć dobrze trzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz - po staremu - chyba że jesteś pewien ze to rolnicza w/g katalogu - wtedy można spróbować bez przebudowy ale w twoim przypadku to raczej lipa bo jest TZZ a na niej nie ma podanej prędkości 25km/h - tak jest na oryginalnych TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedź. Muszę szybko temat ogarnąć i upchnąć ją w koszta kredytu.

GKB - nie było rolniczych więc poprzez zm.konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam , pisze z zapytaniem . Spotkalem sie z przyczepa d 50 zarejestrowana z tym ze miala nowszy typ wozka i obrotnicy . Czyli wygladala jak d 633 . Wymiary d 50 sa dokladnie takie same jak d 633 . Z tym ze ta przyczepa ma w dowodzie d 50 ale wozek ma nowszy od d 633 . Jest taka mozliwosc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod temat. Przyczepa Autosan D-44B zarejestrowana jako przyczepa uniwersalna. Tak widnieje w dowodzie i na historiapojazdu. W dowodzie jedna pieczątka na dwa lata. Jaki termin jest prawidłowy?? Rok, czy dwa lata?? W katalogu ITS Patronatu również  widnieje jako przyczepa uniwersalna. 

Dodam jeszcze, że w homologacjach ITS dostepnych w Patronacie Autosan D-44B widnieje jako przyczepa ciężarowa rolnicza. 

Dowód wydany w 2006 r więc chyba wypadało by dać na dwa lata i wysłać do WK, żeby poprawili na przyczepa ciężarowa rolnicza, bo przyczepa uniwersalna to już chyba nieaktualny rodzaj pojazdu. Czy po prostu zrobić na dwa lata i nie wnikać co dalej z tym klient zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe Badanie ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej  co 2 lata.
Okresowe Badanie przyczepy ciężarowej co rok
 

Przyczepa D44 B   wg. katalogu jest przyczepa ciężarową  rolniczą uniwersalną.
Uniwersalna należy rozumieć skrzyniowa bez wywrotu.
Są jeszcze samowyładowcze.

Jak były jeszcze te stare dowody rejestracyjne to w nich często było tylko wpisane " Przyczepa "
Przyczepy te według starej klasyfikacji były:rolnicze uniwersalne i rolnicze samowyładowcze

Robiąc badanie okresowe takiej przyczepy ze starym dowodem należało ją prawidłowo sklasyfikować wg. katalogu:
- Ciężarowa rolnicza
- Ciężarowa

Ta przyczepa jest przyczepą ciężarową rolniczą - badanie na 2 lata
W dowodzie należałoby wpisać prawidłową klasyfikację, chyba że to stary dowód.

Edytowane przez sm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zadzwonić do WK który wydał DR bo może się okazać że równie dobrze może to być ciężarowa co rolnicza. Takie rzeczy musi już pracownik WK sprawdzić w "papierowym" archiwum, bez tego ani rusz. Wtedy klasyfikujesz odpowiednio, a jeśli będą mieć po prostu uniwersalna to klasyfikujesz ją tak jak widzisz, i tak jak spełnia wymagania. Mogła przejść między czasie zmiany konstrukcyjne i to że jest B nie znaczy że jest rolnicza.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od WK i dopytał jak masz wątpliwości, WK jest po to by nam pomagać. 

Jak piszesz 

W dniu 8.08.2020 o 09:22, Bartek24 napisał:

W dowodzie jedna pieczątka na dwa lata

 czyli jest sklasyfikowana jako rolnicza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kurant2000 napisał:

czyli jest sklasyfikowana jako rolnicza 

Miałem tutaj na myśli jedną pieczątkę ze stacji, czyli diagnosta tak musiał sklasyfikować. Pieczątka z WK jest na niecały rok, bo DR był wydany w 2006 r i do 2018 nie było badań. Dopiero w 2018 zrobił ktoś na 2 lata no i teraz klient zgłosił się na kolejny. Była to akurat sobota, więc odesłałem i ma przyjechać dzisiaj to zadzwonie do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aboz napisał:

Nie koniecznie prawidłowo.

Wszystko wskazuje na to, że prawidłowo ale w WK różnie to bywa. Przyczepa ma koła balonowe, zaczep i instalację do drugiem przyczepy, do tego w homologacjach ITS figuruje jako ciężarowa rolnicza i myślę, że na tej podtsawie diagnosta tak przyjął. Tylko wydaje mi się, że w takim przypadku nalażało by poprawić ten rodzaj pojazdu w DR i wtedy będzie już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartek24 napisał:

Tylko wydaje mi się, że w takim przypadku nalażało by poprawić ten rodzaj pojazdu w DR i wtedy będzie już wszystko ok.

Skoro sprawdziłeś dane tej przyczepy i masz pewność co do jej rodzaju, to UD 0.2.e i termin na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aboz napisał:

to UD 0.2.e i termin na dwa lata.

Tak właśnie myślałem zrobić, bo przyczepa uniwersalna nie wystepuje w klasyfikacji pojazdów. 

Po telefonie do WK ustalilismy, żeby zrobić na 2 lata, bo jest to przyczepa ciężarowa rolnicza. Jak skończą się miejsca w DR dopiero poprawią. Teraz nasz wydział ogranicza wizyty klientów jak może, bo wykryto w starostwie koronę jakiś czas temu.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek24 napisał:

Jak skończą się miejsca w DR dopiero poprawią

Czyli fikcja górą a bałagan niech traw w najlepsze...

W dniu 8.08.2020 o 09:50, sm napisał:

Uniwersalna należy rozumieć skrzyniowa bez wywrotu.
Są jeszcze samowyładowcze.

Dawniej zwane przyczepami specializowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.