Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicza a w dowodzie ciężarowa uniwersalna


DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

(...)można po oponach (diagonalne)(..)
to prawie nie ma nic wspólnego z tym że rolnicza lub ciężarowa. Bo diagonalne oznacza konstrukcje opony która może być również przy ciężarowej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawie nie ma nic wspólnego z tym że rolnicza lub ciężarowa

Jak pojedzie i będzie miała załadowany obornik to znaczy że rolnicza :D:D:D

A jak kostke brukową (taką sześciokątną) to samochodowa :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dodać nic ująć.. jak przyciągnie ją ciąg. rol. i wszelkie znaki na niebie i ziemi będą wskazywały ze to przyczepa rolnicza a w dowodzie ma ciężarową to w/g przepisów zabieracie mu dowód zaświadczenie N i niech się klient martwi. W WK jak będzie ktoś uprzejmy to wytłumaczy mu jak może to wyprostować a jak nie to sobie będzie krążył między stacją i WK. może ją jeszcze na złom odprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeśli opiszecie to co widzicie, czyli wykonacie rzetelnie swoją pracę, to bądźcie spokojni. Nikt Was nie "ugryzie",

Zgadzam się z Tobą bo masz calkowicie rację.Nalezy opisać co się widzi w danym momencie a nie to co zyczy sobie klient. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Panowie, ja mam takie pytanko, mam upatrzoną do kupienia przyczepe. Co prawda dokumenty ma ale: dowód rejestracyjny bardzo stary, w dowodzie ładowność większa o 500 kg niż na tabliczce, rok produkcji o 3 lata młodsza niż na tablicze, w dowodzie jako ciężarowa a na tablicze prędkośc do 30 km/h, oczywiście nr na ramie, tabliczce i w dowodzie się zgadza. Czy warto ją kupować żeby nie mieć żadnych problemów i pytanie jak to zrobić żeby policja nie miala żadnych zastrzeżeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Zgadzam się z Tobą bo masz calkowicie rację.Nalezy opisać co się widzi w danym momencie a nie to co zyczy sobie klient. :shock:
to co byś powiedział w sytuacji z tego wątka:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4791&highlight=d-633

 

Mam D-633, ma zaczep na drugą przyczepę, pneumatykę do hamulców, elektrykę też (oczywiście 12V) i od kilku lat jeździ tylko za ciągnikiem razem z D46 używana tylko w gospodarstwie rolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak panowie osądzacie która przyczepa jest która :o ???..... Rozumiem że przyczepa rolnicza musi być dodatkowo wyposazona w zaczep do holowania następnej oraz gniazda elektryczne i pneumatyczne. Nic wiecej ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przyczepy rolnicze w czechach ponoć nie mają zaczepu z tyłu na drugą przyczepę

 

Słyszałem, ze tam ciagnik rolniczy może ciągnać tylko jedna :shock: przyczepę a więc zaczep w przyczepie jest zbędny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD

 

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do

prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do

ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

Dz.U 32

 

§ 2. (16) 1. Długość pojazdu nie może przekraczać w przypadku:

1) pojazdu samochodowego, z wyjątkiem autobusu - 12,00 m;

2) przyczepy, z wyjątkiem naczepy - 12,00 m;

3) pojazdu członowego - 16,50 m;

4) zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy - 18,75 m;

5) autobusu przegubowego - 18,75 m;

6) autobusu dwuosiowego - 13,50 m;

7) autobusu o liczbie osi większej niż dwie - 15,00 m;

8) zespołu złożonego z autobusu i przyczepy - 18,75 m;

9) zespołu złożonego z trzech pojazdów, w którym pojazdem ciągnącym jest pojazd wolnobieżny lub

ciągnik rolniczy - 22,00 m;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Problem wciąż aktualny, dlatego odświeżam... :)

Po zmianach klasyfikacji w latach 90-tych wszystkie przyczepy cięż. uniwersalne powinny "stać się" ciężarowe, ale...

Większość diagnostów robiąc OBT "widzi" w przycz. cięż. uniwers. jednak przyczepę cięż. rolniczą (opony, hamulce itd.) i wydaje zaświadczenie z takim właśnie rodzajem poj. bądź wpisuje w dow.rej. termin nast. badania - 2 lata, czym potwierdza fakt zakwalifikowania jej jako przycz. cięż. rolnicza.

W rozmowie telefonicznej pan z ITS-u powiedział mi, że jeśli diagnosta uznaje, jak powyżej napisałam, to bardzo dobrze i nie ma potrzeby wykonywania zmian konstrukcyjnych (w rzeczywistości byłyby one fikcyjne), bo przyczepa c. uniwersalna jest bardziej rolnicza niż ciężarowa ( :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie telefonicznej pan z ITS-u powiedział mi, że jeśli diagnosta uznaje, jak powyżej napisałam, to bardzo dobrze i nie ma potrzeby wykonywania zmian konstrukcyjnych (w rzeczywistości byłyby one fikcyjne), bo przyczepa c. uniwersalna jest bardziej rolnicza niż ciężarowa ( )

 

To teraz zadzwoń lub zorganizuj szkolenie :D i wytłumacz to wszystkim pracownikom WK bo jeden pracownik zmieni wpis w DR a drugi nie bo w papierach jest ciężarowa i nie ważne co widzi diagnosta :shock: Przynajmniej u mnie tak to działa jeden WK zamieni na rolniczą a drugi nie i nie wiem od czego lub kogo to zależy (tzn. wiem ale nie powiem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, czy faktycznie przycz cięż. uniwersalna jest "bardziej rolnicza" ?

 

Raz bardziej a raz mniej nie ma reguły tak samo z przyczepą ciężarową specjalizowaną. :) Niestety kiedyś te przyczepy (rolnicze) były tak rejestrowane a teraz jest bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda przyczepa ma typ. który określa czy jest rolnicza czy ciężarowa , trzeba sprawdzić w katalogu

 

No to masz w DR napisane ciężarowa uniwersalna sprawdzasz w katalogu występuje jako rolnicza i co podbijesz na 2 lata przecież w DR jest ciężarowa. Za jakiś czas rolnik ma kontrolę drogową i Pan policjant patrzy w DR a tam przyczepa ciężarowa uniwersalna podbita na 2 lata czyli niezgodnie z PoRD i co i afera zatrzymuje DR kieruje sprawę do WK i się tłumaczysz. Pewnie się wytłumaczysz ale ile się podenerwujesz :? to Twoje. Ja osobiście robię tak: jak w DR jest napisane rolnicza to podbijam 2 lata a jak ma ciężarowa i nawet w katalogu jest rolnicza to na rok no chyba że właściciel zmieni wpis na rolniczą (wychodzę z założenia że policjanta katalog nie będzie interesował tylko DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.