Skocz do zawartości
DIAGNOSTA__

Przyczepa rolnicza a w dowodzie ciężarowa uniwersalna

Rekomendowane odpowiedzi

danielg539

Jeżeli jest tak jak napisałem

Te które widziałem właśnie tak miały, czyli numer malowany na burcie a TZ była stalowa i szybko korodowała :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

A jeżeli TZ jest ale ten malowany nr skorodował/został zamalowany? Nabicie nr nadanego przez starostę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
A jeżeli TZ jest ale ten malowany nr skorodował/został zamalowany? Nabicie nr nadanego przez starostę?

Wskazane by było . Chyba że tabliczka była głównym miejscem wybicia numeru,niestety pamięć zawodzi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
Chyba że tabliczka była głównym miejscem wybicia numeru

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, który numer był głównym ale na 100% numer był malowany na prawej burcie a tabliczka była nitowana z przodu ramy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

tak oglądam sobie ten filmik:

i w 1:30 do 1:35 widać jakiś nr na ramie. Na ramie więc czy na burcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
ale na 100% numer był malowany na prawej burcie

Po tym remoncie , szlag trafił wszystkie numery ,tabliczka tylko się uchowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

ale właśnie tam gdzieś mignął jakiś nr na ramie ;)

tak między 1:30 a 1:35 - tylko czy to nr ramy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
tylko czy to nr ramy?

Trzeba porównać z tabliczką i dokumentami , ale nie przypominam sobie żeby numer był na ramie i to z lewej strony . Te przyczepy które były u nas miały na burcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
Te przyczepy które były u nas miały na burcie.

Te, które ja widziałem też. Zresztą jakie to ma teraz znaczenie jak po remoncie numeru tego już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

odgrzebię temat. Wypatrzyłem sobie przyczepę, ciężarowa-uniwersalna z tego co widziałem w DR starego typu. RP 1979. Brak aktualnego OBT. Czy coś się zmieniło czy czy wystarczy oświadczenie przedsiębiorcy z odpowiednim PKD+badanie po zmianach+obt na 2 lata. Potem z umową KS do WK po nowy DR i tablice. Zależy mi na tym aby była ciężarowa-rolnicza bo jeżdżą u mnie przyczepy 2-4tygodnie w roku przy żniwach a potem stoją i nie bardzo mi się widzi ciąganie ich co roku na przegląd a jazda bez OBT w moim przypadku odpada.

Oczywiście TZZ jest, nawet nr na ramie jest zgodny (tylko farbę zedrzeć dobrze trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO

Dobrze kombinujesz - po staremu - chyba że jesteś pewien ze to rolnicza w/g katalogu - wtedy można spróbować bez przebudowy ale w twoim przypadku to raczej lipa bo jest TZZ a na niej nie ma podanej prędkości 25km/h - tak jest na oryginalnych TZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

thx za odpowiedź. Muszę szybko temat ogarnąć i upchnąć ją w koszta kredytu.

GKB - nie było rolniczych więc poprzez zm.konstrukcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sianko

Witam , pisze z zapytaniem . Spotkalem sie z przyczepa d 50 zarejestrowana z tym ze miala nowszy typ wozka i obrotnicy . Czyli wygladala jak d 633 . Wymiary d 50 sa dokladnie takie same jak d 633 . Z tym ze ta przyczepa ma w dowodzie d 50 ale wozek ma nowszy od d 633 . Jest taka mozliwosc ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi