Skocz do zawartości

Zarobki ,czas pracy i obowiazki na stacjach ????


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

Stacje diagnostyczne korzystają z usług firm zewnętrznych, które przygotowują informacje o zmianach przepisów czy diagnosta musi to robić we własnym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta musi to robić we własnym zakresie ?
jak oczywiście chce -nikt ci nie wyłoży kawy na ławę
Stacje diagnostyczne korzystają z usług firm zewnętrznych
co masz na myśli - bo jak sie zapiszesz do jakiegoś patronatu i będziesz płacił to będziesz miał ...... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z usług firm zewnętrznych, które przygotowują informacje o zmianach przepisów czy diagnosta musi to robić we własnym zakresie ?
diagności powinni zadbać aby jedyna organizacja skupiająca (bezpośrednio) i reprezentująca diagnostów rosła w siłę aby mieć możliwość wywierania większego wpływu na ustawodawcę celem zmian w aktach prawnych. Im większa będzie liczba członków stowarzyszenia będzie można podpisać umowę z kancelarią prawną w celu nie tylko pomocy w przygotowywaniu zmian w przepisach, ich interpretowaniu ale również w razie "W" reprezentowania i pomocy przed sądami. Panowie i Panie nikt nie zadba lepiej o nasze interesy jak my sami.

 

Oczywiście, żeby była jasność mówię o OSDS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Na moim terenie od długiego czasu szukają diagnostów, ale takich, którzy pracowaliby za najniższą krajową + dodatkowo jako mechanik lub inny specjalista

Tak postrzegają nasz rynek właściciele stacji,.

 

http://www.infopraca.pl/praca/diagnosta-samochodowy/gadki-k-poznan-kornik-sroda-wlk/13134622

"....Twoją rolą będzie:

• przeprowadzanie pełnego zakresu badań technicznych wynikających z uprawnień Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów

• kompleksowa diagnostyka pojazdów ciężarowych

• naprawa układów i instalacji elektrycznych, uzupełnianie oświetlenia

• naprawy mechaniczne

• praca na urządzeniach/komputerach diagnostycznych...."

Ostatnia aktualizacja: 4 dni temu

:nook:/

APLIKUJ..... :what:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile płacą ?
worek pieniędzy................ :shock::shock: jak wszędzie...........obiecanki o dobrej płacy ,uczciwości w wykonywaniu badania a pożnij -pan na siebie nie zarabia ,pan nam odstrasza klientów , itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się ogłoszenia sprzed lat 30-stu.

: wiek-20lat

- znajomość 2 języków

- staż pracy min. 3lata

- uregulowany stos. do służby wojskowej............

... i najlepsze ;

- powracającemu z zagranicy, student SGPiS dolary ........... przeliczy.

 

Tak.

Czasy się zmieniły ...... , ludzie - NIE!!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile płacą ?
worek pieniędzy................ :shock::shock: jak wszędzie...........obiecanki o dobrej płacy ,uczciwości w wykonywaniu badania a pożnij -pan na siebie nie zarabia ,pan nam odstrasza klientów , itp....

Może akurat dobrze płacą ? Widzę, że od razu przyjmuję się pesymistyczne obrazy a czasami naprawdę można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum niedawno też szukał pracownika pewien przedsiębiorca. Kilka lat temu jak myślałem o zmianie pracy to rozmawiałem z nim, wtedy też szukał pracownika. Powiedział mi tak: Po wystawieniu N diagnosta składa raport na koniec dnia, bo on jako właściciel firmy musi zweryfikować czy aby na pewno nie można było pomóc temu klientowi.

Od razu przestałem myśleć o zmianie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając pracy usłyszałem od właściciela stacji , że badanie nie może trwać dłużej niż 15 minut. Gość długo szukał diagnosty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś ! Jak jest dziś ??? Opiszcie swoje aktualne doświadczenia. W mojej okolicy są 3 wakaty i do badań żaden właściciel się nie wtrąca. Obecnie marzeniem jest by jakiegokolwiek diagnostę pozyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kowal to ten sam . Słyszałem ,że chłopaków zwolnił.

W mojej okolicy też są Wakaty na stacji , ale to tylko dlatego , że nie szanuje się człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sami diagności się nie będą szanowali, dopóty nikt nie będzie ich szanował. Ja rozumiem, że trzeba pracować, ale nie za wszelką cenę. Dziś SKP to taki dodatek do działalności innej i aby koszty obciąć to diagnosta klepie BT w tak zwanym międzyczasie. Przedsiębiorcy otwierający SKP nie mają pojęcia o co w tym chodzi, a patrzą na to jak na kombinat, który w 10 min zarobi 100 pln. Cóż, wszystko w naszych rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już od dłuższego czasu szukają diagnosty na 1/2 etatu, płacą w terminie, do przeglądów się nie wtrącają. Chociaż fakt że dla nich liczy się tylko kasa i nic więcej. Żeby pracować tylko na SKP a nie dodatkowo na warsztacie trzeba od początku postawić twarde warunki i jest spokój. Dla nas dobrze że brakuje diagnostów bo w końcu może będą nas szanowali jeżeli sami też się będziemy szanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pisałem już w tym temacie, ale żeby szanownych kolegów podnieść da duchu że nie mają tak źle, podam więcej danych.

-osiem godzin dziennie w systemie zmianowym z zazębieniem 3 godzinnym.

-OSKP, wymiana opon. wulkanizacja, geometria, utrzymanie porządku na stacji i w obrębie, przygotowanie opału na zimę dla stacji (czytaj potnij, porąb, poukładaj drzewo). itp.

-2200zł na rękę ( umowa oczywiście na min.)

-nigdy nie dostałem ubrania ochronnego.

-mydło i ręcznik z domu (mamy kupowaną pastę do rąk jak już jedno wiaderko wyskrobiemy do imentu).

-do niedawna całą stację myliśmy na szmacie (dosłownie), jakiś czas temu kupiliśmy mopa za własne pieniądze.

-czajnik i mikrofala kupione za własne pieniądze.

-do tego firma ma jeszcze autobus i mój zmiennik nim jeździ, więc często na stacji jestem sam...

Więcej nie chce mi się pisać bo się dołuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca na okręgowej. Tylko badania, tryb 8-godzinny na dwie zmiany. Raz w miesiącu sobota do 14:00. 0 wtrącania się do badań. W trakcie poszukiwań kilku dodatkowych godzin na stacji w innym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.