Skocz do zawartości

Zarobki ,czas pracy i obowiazki na stacjach ????


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

I zawsze tak będzie dopóki badanie techniczne będzie trwało góra piętnaście minut!

Już nie będę wytykał, kto pokazał, że tyle a tyle przez miesiąc można natrzaskać!

System prowizyjny rzecz jasna! :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, danielg539 napisał:

Jedyne czego pracownicy marketów muszą się obawiać, to sprzedaży alkoholu lub papierosów osobom nieletnim a inny konflikt z prawem im raczej nie grozi.

Wcale nie muszą się obawiać, obserwuję często akcje przy kasach w marketach i nie patyczkują się z nieletnimi - to się zwyczajnie nie opłaca. Stracić koncesję jest niezmiernie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2019 o 17:55, IVVO napisał:

Paproczku - po 26 latach w zawodzie, to nie wielu pracodawców stać na mnie  - a i tak co miesiąc z dwie propozycje zatrudnieni? choć na 1/4 etatu - niestety nie mam czasu a oferty bardzo konkretne - ale kesz to nie wszystko - dziś jest jutro go nie ma - przywiązuję się do miejsca pracy - na 26 lat w zawodzie to dopiero trzecie i jak na razie najlepsze - choć konkurencja już dawno przebiła obecne moje przychody

Witam. Kurczę zazdroszczę Ci kolego. Ja na pierwszej stacji pracowałem 17 lat, chłopaki z warsztatu za ścianą z mojej zmiany byli mega zadowoleni robotę mieli non stop, zmiennicy z drugiej zmiany non stop "na fali" i poczta to się przy nich chowała niestety pracodawca wolał mieć dużo przeglądów i mało roboty na warsztacie niż mieć o 1/3 mniej przeglądów ale pełen serwis roboty. Jedyne co zyskałem w okolicy to renomę wśród klientów drugiej zmiany żeby nie robić u mnie przeglądów. Druga praca zaczęłą się dobrze choć na początku musieliśmy z kolegą oduczyć klientów poprzednich diagnostów że żeby dostać pozytywny wynik to trzeba przyjechać samochodem i mieć go sprawnego. Niestety po kilku latach otwarła się konkurencja i całe stado dopiero co nauczonych normalności klientów zwęszyło co i jak w nowej stacji, efekt spadek ilości badań po 2 latach działalności konkurencji prawie 50%. No i koniec końców jeszcze w firmie nastąpiły zmiany, przyszły nowe kadry które na dzień dobry kazały łamać prawo no i musieliśmy się z kolegą ewakuować. Teraz od końca zeszłego roku w nowym miejscu pracy, no i ... deja vu znowu poczta i klienci którzy po niecałym kwartale omijają mnie szerokim łukiem bo oni są nauczeni do swoich diagnostów. Czas pracy w niecałe trzy tygodnie wyrobiony "normalny miesiąc". Zarobki, jak w zeszłym roku szukali to góra kasy a jak jest to sami wiecie. Naprawdę zazdroszczę Ci kolego IVVO, już tak czasami coraz cześciej nachodzą mnie myśli żeby sobie dać z tym spokój bo normalności to tu chyba jeszccze długo niebędzie. Ludzie którzy mają wszystko w "pompie" którzy niewiedzą że sworzeń nie może mieć luzu, jakie warunki techniczne obowiązują pojazd samochodowy inny itd, itp są bardziej poważani i lepiej opłacani niż ten kto ma wiedzę i doświadczenie. Ech, można by pisać i pisać. Niema co trzeba sprawdzić oferty może coś ciekawego się trafi, może jeszcze będzie normalnie. Pozdrawiam.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale tak jest.Ja już przestałem myśleć o tym,że będzie normalnie ,ale o zmianie pracy na normalną - bez znaczenia w jakiej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

Już nie będę wytykał, kto pokazał, że tyle a tyle przez miesiąc można natrzaskać!

Paproczku - bo w życiu trzeba się "ustawić" a nie narzekać - moje prowizja jest od obroty stacji- i jest mi całkowicie obojętne co kto sobie o mnie myśli - nie ma u mnie "wyścigu szczurów" - że ten zrobił tyle a drugi tyle - kończy się  miesiąc i 8-9 na koncie, drugi trochę mniej "bo się uczy" - nie muszę pracować na dwóch trzech stacjach - być "martwą duszą" za 500-600pln dodatkowo na innych - co to obecnie norma -  mam 1200 przeglądów z tego 172N - tyle "na trzaskałem"- a klienci mimo to "ciągle w kolejce pod bramą czekają"  

Jak dojdziesz do tego etapu to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że się bardzo dobrze ustawiłem. Mam w rejestrze 120 (sto dwadzieścia) wpisów w od nowego roku i nie widzę powodów do narzekania.  W tym finansowych powodów.:evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz  - jeden lubi spokój a drugi "non stop" zadymę - ja nalezę do tych drugich.

Może kiedyś dojdę do tego etapu że na stacji będę chodził w "bamboszkach" ? - jak na razie to mi się to nie uśmiecha - wolę upierdoloną Betę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że na drugim ( odcinku ) ta " beznadzieja " się skończyła........:?.A ogólnie rzecz ujmując to żaden ( odcinek ) nie powinien się zdarzyć. Cytat z " tamtejszych " komentarzy ( Daro ) :

(...)Dojdzie do tego , że wstyd będzie się przyznać że wykonujemy zawód diagnosty. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo jeszcze u mnie żadna nie była. A wiosna buzuje po hormonach, że aż strach... Bez kija się zbliżać! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego trzeba mieć kontakt z klientami - taka "chamówa" to to  nie powinna być zgłaszana do władzy - tylko oklepanie facjaty pomoże - osobiście to po kilku zdaniach rozmowy z klientem/tką wiadomo czy będzie na "sztywno" czy można trochę pożartować - a kilka miłych słów potrafi rozładować stres związany z kontrolą pojazdu - dla tego warto rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paprock napisał:

Mam w rejestrze 120 (sto dwadzieścia) wpisów w od nowego roku i nie widzę powodów do narzekania.  

toż to 2-3 dziennie , no to ma się czas na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, duchu napisał:

no to ma się czas na wszystko.

nie o to żeby słodzić @Paprock-owi, ale może właśnie  dzięki temu wielu  otrzymało tu od Niego pomoc.  

Edytowane przez cezary
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 09:29, IVVO napisał:

Paproczku - bo w życiu trzeba się "ustawić" a nie narzekać - moje prowizja jest od obroty stacji- i jest mi całkowicie obojętne co kto sobie o mnie myśli - nie ma u mnie "wyścigu szczurów" - że ten zrobił tyle a drugi tyle - kończy się  miesiąc i 8-9 na koncie, drugi trochę mniej "bo się uczy" - nie muszę pracować na dwóch trzech stacjach - być "martwą duszą" za 500-600pln dodatkowo na innych - co to obecnie norma -  mam 1200 przeglądów z tego 172N - tyle "na trzaskałem"- a klienci mimo to "ciągle w kolejce pod bramą czekają"  

Jak dojdziesz do tego etapu to pogadamy

że tak zapytam te 1200 przeglądów to w miesiacu czy od początku roku na dwóch czy jednego diagnoste? :)

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że na dwóch od początku roku. :silent:

Nie ma tragedii. Śmiało można pociskać co pół godziny samochód.

Osobiście w takim tempie zatarłbym się w kroku. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paprock napisał:

Obstawiam, że na dwóch od początku roku

 

Ja obstawiam, że we 4 w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 00:45, diagnostawlkp napisał:

normalności to tu chyba jeszccze długo niebędzie. Ludzie którzy mają wszystko w "pompie" którzy niewiedzą że sworzeń nie może mieć luzu, jakie warunki techniczne obowiązują pojazd samochodowy inny itd, itp są bardziej poważani i lepiej opłacani niż ten kto ma wiedzę i doświadczenie

Sądząc po nicku to nie pisał tego diagnosta ze ściany wschodniej bo to tam podobno jest najgorzej...

1 minutę temu, Paprock napisał:

Na jedno wychodzi jeżeli o tysiąc dwieście się rozchodzi.

Niby tak, ale przy pracy we czterech to da się godziny pracy zgodne z KP poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić, żeby jakikolwiek diagnosta na cywilnej stacji kontroli pracował zgodnie z normami czasowymi.

Pytanie: jest ktoś na sali, co nie pracuje w soboty?

Ale tak, pełna zgoda co do obsady czteroosobowej, że idzie to pogodzić. Bardziej na myśli standard miałem w obsadzie dwuosobowej. O duszach tylko wiszących na etatach nawet nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję w soboty ale mam za to wolny poniedziałek - zawsze ( tak wybrałem jako, że w poniedziałki mało wędkarzy nad wodą w przeciwieństwie do soboty, a ja lubię ciszę i spokój)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.