Skocz do zawartości

Wniosek o wykonanie badania.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    17

  • adam1501

    5

  • mirek.g

    5

  • blakop

    4

Po co dla Sungka taki wzór wniosku skoro na swoim forum twierdzi,że do badania dodatkowego(czytaj ustalenia danych)można wystawiać dip.Uważa on również,że ustalenia danych i dip-u nie należy rozdzielać.
Już po problemie. Używajcie sobie na kim innym. Teraz już z czystym sumieniem administrator może usunąć nie tylko zamieszczane przez SUNGK wiadomości, ale także cały temat. Jest nieaktualny. Mamy swój wniosek.

 

[ Dodano: 21-10-2009, 15:16 ]

To wszystko co napisałem nie upoważnia mnie do krytyki "Psuja" - bo chłop chociaż w tej materii coś zrobił i podał wszystkim na tacy swoją propozycję. :cool: Nie tak jak niektórzy tylko krytykować potrafią, a nic zrobić nie umieją :x

Nie krytukuję za wniosek. Każda inicjatywa ułatwiająca życie środowisku diagnostów jest wskazana. Lecz z tym przesadził,

nawet zostanie dołączony do pewnego programu do obsługi stacji, którego to dystrybutor bez żenady skopiował go zmieniając raptem jedną linijkę przypisów.
zanim zamieścił powyższą treść mógł sprawę wyjaśnić, Tym bardziej, że wniosek nie był podpisany.

Co do kwestii "nic zrobić nie umieją", nie wiedziałem, że ten wniosek to arcydzieło i wymaga niezwykłych umiejętności :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już z czystym sumieniem administrator może usunąć nie tylko zamieszczane przez SUNGK wiadomości, ale także cały temat. Jest nieaktualny. Mamy swój wniosek.
Sungkuś nie ma się czego wstydzić blądzić jest rzeczą ludzką :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi na tym wniosku jeszcze do kogo wnioskuje np SKP nazwa i adres bądź kod rozpoznawczy.

 

Przydałoby się również miejsce na numer badania i taki wniosek byłby w segregatorze a zaświadczenie w wersji elekrocznej bez konieczności drukowania kopii.

 

Sam wzór jest ochroną dla diagnosty, gdyż pozostaje ślad o co wnioskował w razie jakby klient wrócił z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trudno w obecnym brzmieniu Dz.U.Nr 155 uważać, że wniosek może mieć formę inną niż pisemną. §3.1.pkt 3 mówi wyraźnie, że zakres badania obejmuje ustalenie danych OKREŚLONYCH PRZEZ POSIADACZA WE WNIOSKU. Co innego, gdyby przepis ustalono w brzmieniu "...ustaleniu danych wnioskowanych prze właściciela". Naprawdę trzeba nie lada zacięcia, aby wywnioskować, że to nie musi być w formie pisemnej :) Ale... każdy robi jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka, gdzie dwóch Polaków ta trzy zdania na dany temat. Żadnych wniosków nie żądamy, chce kient badanie to mu robię , mało tego nawet WK mówi (wnioskuje ustnie)do klienta, żeby jechał zrobić badanie. Żadnego skierowania jak do tej pory z WK na badanie z za granicy nie widziałem. Może ten wniosek jest jakimś zabezpieczeniem, ale po co sobie utrudniać, skoro i tak nie jest łatwo. Ech i bądź tu mądry. ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§3.1.pkt 3 mówi wyraźnie, że zakres badania obejmuje ustalenie danych OKREŚLONYCH PRZEZ POSIADACZA WE WNIOSKU.

 

nawet WK mówi (wnioskuje ustnie)do klienta, żeby jechał zrobić badanie.

 

Równie dobrze SKP może powiedzieć do WK zarejestrujcie mi samochód na wniosek ustny :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPA = zasada pisemności. Można z niej zrezygnować tylko w uzasadnionych przypadkach. Tu takiej nie widzę. A już z rejestracją nietrafiony przykład bo aż nie zliczę miejsc, gdzie jest mowa o wniosku (jako materialnym dokumencie), nie wspominając, że jest nawet jego wzór określony rozporządzeniem.

A co do stosunku klient - WK. WK nie wnioskuje do klienta, żeby jechał zrobić badanie. WK mówi klientowi, że nie da skierowania, bo nie ma takiej potrzeby w sytuacji, kiedy klient sam może wnioskować na miejscu w SKP o dane badanie. A ma to na celu skrócenie i uproszczenie procedury rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze SKP może powiedzieć do WK zarejestrujcie mi samochód na wniosek ustny :x

Nie może tak powiedzieć, bo nawet w artykule dotyczącym rejestracji czasowej stoi, że po "... złożeniu wniosku o rejestrację...", chyba, że położy słowo :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była metafora; przenośnia; analogia z ustnym wnioskiem o rejestracje a Wy zaraz literackiego podejścia nie zrozumieliście. ::(:-(

 

Tak jak SKP nie może mówić, że wniosek o rejestracje ma być ustny tak ktoś nie może opowiadać że WK każe na ustny wniosek o skierowanie wykonać badanie na SKP. :razz:

 

U góry przytoczyłem wypowiedź kolegi Błażeja, który przytacza przepis prawny i następnie wypowiedź Endriu, który zasłyszał coś od WK.

 

Skoro przepis stanowi, że dane wnioskowane przez właściciela mają być we wniosku do SKP to absurdalne jest twierdzenie, że wniosek właściciela do SKP ma być ustny, stąd przykład rejestracji ustnej.

 

To literackie podejście było krótsze a tu musiałem uszczegóławiać. Chociaż poeta ze mnie żaden.

 

PS. rejestr badań obecnie nie ma wzoru tylko opis co ma w nim być. To skoro wniosek z danymi mamy ustny to rejestr badań też zróbmy ustny w pamięci u diagnosty :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może być ustne wnioskowanie o ustalenie danych ,konsultowalem to zagadninie.Tego będę się trzymał.dodatkowe "papierki nie są mi potrzebne a poza tym jakie to przewinienie wykonanie tego badania bez tzw, kwitka.Idąc waszym tokiem to np badanie do VAT-u jest bardziej obarczone ryzykiem finansowym i robimy na "gębę".Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to jestem pewny, a poza tym powtarzam kolejny raz,od początku robiłem bez tablic,OBT łączyłem z bad. dodatkowymi (oczywiście pobierając opłatę) a inni kobinowali jakieś dziwne teorie.Powiem tak,że mam kogo dopytać bo oczywiście nie jestem prawnikiem.Jakoś nikt się nie przyznał jakie firma poniosła straty przez około 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni kobinowali jakieś dziwne teorie

Mirku my nie kombinujemy tylko nie wiemy i każdy z nas wykonuje swoją robotę w taki sposób aby móc się wytłumaczyć przed kontrolującym.

Powiem tak,że mam kogo dopytać bo oczywiście nie jestem prawnikiem

To w związku z powyższym czy mógłbyś przekazać nam-mi stanowisko tej osoby dlaczego wykonujesz badanie techniczne bez tablic z poparciem paragrafowym. Dla mnie może to być nawet prywatna opinia na pw z podaniem paragrafu, ponieważ uważam, że nie można tego wykonać zgodnie z odpowiednimi paragrafami, które niejednokrotnie przytaczałem a każdy kto wykonuje to bez tablic odpowiada mi - można bo można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.