Skocz do zawartości

Dodge Voyager '93


Piotr Barczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zawsze na mnie musi wypasć taka zakała ?

 

Samochód z niemiec, papierach jest: IBG4GH4PX740171 na samochodzie IBG4GH5PX740171

Zeby było ciekawiej to nie ma VIN nabitego na nadwoziu, jest tylko Visible VIN pod szybą i coś na kształt tabliczki znamionowej, ale bez mas. Jak to rozgryźć ?

 

Piotr Barczuk

 

p.s.

 

wyglada na to, że to 9 pole to suma kontrolna. Może ktoś wie jak ją policzyć? I dlaczego niemcy wpisali coś innego - myslę ze to świadoma zmiana a nie pomyłka.

Proszę o przeniesienie postu do IDENTYFIKACJI.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczyć liczbę kontrolną nie jest tak latwo , znam tę procedure, trzeba znać liczby do podstawienia pod nr vin, napisze tylko przykład jak to wygląda.

1G1YY21P2E5999999 [ TO LIPNY NR ] pod vinem podstawiasz liczby znane przez producenta.

17188217255999999 [ to jest WYZNACZONA WARTOŚĆ] teraz podstawiasz mnozniki.

 

876543210098765432. [ i teraz mnożysz górny z dolnym] 1razy 8 / 7razy 7/ i tak do końca.

----------------------------

wyniki dodajesz[1*8= 8 +7*7 = 49+ tak dalej , ogólna liczba w tym przypadku musi wynosić 541, to dzielimy przez 11 to wychodzi49,181818 czyli po zaokrągleniu bedzie 49,2 i te 2 to jest liczba kontrolna na 9 miejscu w amerykanach , BMW ,TYLKO ZEBY ZNAĆ TE WYZNACZONE WARTOSCI , a to zna tylko producent i ci co przebilaja nr.czyli jaki kolwiek znak zostanie zmieniony to mnoznik już nie będzie wynosił 541.

 

[ Dodano: 23-08-2005, 16:33 ]

a tak na marginesie to pierwszy znak jest cyfrą 1[ jeden]

 

[ Dodano: 23-08-2005, 16:37 ]

dlaczego jest tylko 15 znaków a nie 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie 1=USA.

Co do VIN w amerykanach to jest jakaś magiczna data: 1994. Widziałem kilka aut z USA z przed 1994 które nie miały trwale umieszczonego VIN np. Camry - w to Toyocie raczej nie ma problemu z lokalizacją - sciana grodziowa - środek, i czysto :(. To samo ford Mustang - ktoś nawet nabił VIN numeratotem na nadkolu. Też zawsze wychodzę z załozenia ze nie znalazłem - ale w tym chryslerze napewno nie ma :(

Za to klient pojechał na inną stację i tam nie ma problemu: im wystarcza VIN z za szyby a za numer silnika 4 cyferki wybiete na głowicy :)

Moze ktoś wie coś pewnego na temat tego VIN w USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak diagnista to podpisał to jest jego problem. Przy pierwszej kontroli na granicy albo jak klient będzie chciał sprzedać auto i nabywcą pojedzie na jakąś SKP żeby sprawdzić numery i stan pojazdu to się dopiero zacznie wojna. Klient będzie psy wieszał na diagnoście i szukał sposobu aby to załatwić a diagnosta będzie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwiaznie tego problemu ?

Jak VIN nie ma to i nie będzie, numer silnika i tak nie gra roli. W takim razie wynik negatywny z bowodu braku VIN i braku nr silnika -> ostępstwo od warunków technicznych na jedno i drugie ?

Czyli samochód nie do zidentyfikowania.

A auto jedziło od 1993 roku po niemczech i nikomu nie przeszkadzało - o co chodzi ?

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbliczka z nr VIN umieszczona w lewym rogu podszybia w USA jest normalna sprawą i innego nr nie znajdziesz, są jeszcze takie naklejki na różnych elementach nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.

1 b 4 g h 5 4 r 5 p x 7 4 0 1 7 1

1 2 4 7 8 5 4 9 0 7 7 7 4 0 1 7 1

8 7 6 5 4 3 2 10 0 9 8 7 6 5 4 3 2

8 14 24 35 32 15 8 90 0 63 56 49 24 0 4 21 2 = 445

 

445/11=40 r5

 

Czyli niemiec popełnił bład w papierach. VIN poprawny.

Wiesław - czy wedłu ciebie wystarczy VIN na kawałku blaszki przyklejony gdziekolwiek do samochodu? nie musi być umieszczony trwale na nadwoziu/ramie?

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem parę już amerykanów więc spiesze z informacja,

numer na lewym dolnym podszybiu i nuer ten sam na tbliczce nie noszącej cech tabliczki znaminowej nie muszą być numerami VIN i często nie są a śą to numery producenta , natomiast nr VIN jest w innym miejscu i tabliczka znamionowa również,mialem takie przypadki i dotyczyły Chryslera, Pontiaca,Oldsmobile.

Znam to również z autopsji, mój Jeep Cherokee/90 r ma również na podszybiu tabliczke po lewej str. blisko szyby z innymi nr niz wybity na wzmocnieniu,pr. str. nr VIN a tabliczka zn. jest na prawym słupku, w briefie jest zapis w uwagach o takich nr ale miałem też przypadek że nie było uwag na ten temat,nr musi być nabity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to niech się ktoś wpisze kto znalazł nabity nr VIN w oryginalnym Amerykańskim aucie [ nie jakaś wersja na europę , bo takie są ] bo mi się taki nie trafił, nawet z oryginalnej instrukcji wozu przetłumaczonej na Polski było napisane że numer na podszybiu jest prawowitym numerem uznawanym w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
numer na podszybiu jest prawowitym numerem uznawanym w USA.

ale czy ten numer uznawany jest u nas i czy klient nie musi nabic numer na nadwoziu.

policja przyjechała do znajomego do komisu i powiedzieli że numery na podszybiu może sobie wsadzić ,muszą być numery nabite na nadwoziu ,ramie ,a jak nie to na parking policyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech policja wystąpi do firm Amerykańskich żeby wybijali numery na nadwoziu , bo jak przypadkiem jeden trafi do chorego kraju to klient bedzie miał problemy, widać z tego że my produkujemy więcej aut i dłuzej więc się lepiej znamy na motoryzacji niż USA.a szczególnie nasza policja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Jeep'a Grand Cherokee i to nie wersję europejską tylko sprowadzony ze stanów (nie przeszedł na reflektory symetryczne) i miał numer nabity oprócz tego na podszybiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypedek z "amerykańcem"na nadwoziu był 15cyfrowy nr,natomiast na podszybiu był typowy nr vin17znakow, pytałem się wk powiedzieli żeby odnotować obydwa nr w zaświadczeniu.I wyobrażcie sobie że w kolejnym roku w dowodzie rej miał wbity 17 cyfrowy nr vin(i, o.k)natomiast w adnotacjach napisany był nr z nadwozia15 znaków.To mi bardzo odpowiadało.Bylem czysty.Wszystko grało.

Często jast tak że "amerykaniec"potrafi mieć za szybą tylko kod paskowy.I to w ameryce wystarczy.Ala nie u nas.A dlaczago kod paskowy pod przednia szybą? Bo tak wiem że policja w np.USApotrafi z smigłowca policyjnego odczytać posiadacza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.ht

 

Your VIN: 1D4GP253X3B170967

 

Region: North America [ 1 ]

Manufacturer: undefined [ D ]

Car Type: undefined [ 4 ]

Body Style: 4 door(deluxe/custom/wagon GL) [ G ]

Engine: undefined [ P ]

Restraint: Passive w/manual lap belt [ 2 ]

Model: Scirocco [ 53 ]

Year: 2003 [ 3 ]

Assembly Plant: Brussels, Belgium [ B ]

Serial #: 170967

coś takiego wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wyszło takie coś

World Manufacturer Identifier - 1st, 2nd, 3rd Positions

VIN Code: 1D4

Assembly Country: USA

Make: DODGE MPV

Body Style: MINIVAN

Restraint System Type (Passenger Cars) or Brake Type and GVWR Class (Trucks and Vans) - 4th Position

VIN Code: G

Brake System: HYDRAULIC

GVWR Class: Class D:

GVWR Range: 5,001 - 6,000 POUNDS

Line,Series Body Type - 5th, 6th, 7th Positions

VIN Code: P25

Vehicle Line: CARAVAN

Series: SE

Engine Type - 8th Position

VIN Code: 3

Engine: 3.3 LITERS

Cylinders: 6

Fuel: GASOLINE

Model Year - 10th Position

VIN Code: 3

Model Year: 2003

Assembly Plant - 11th Position

VIN Code: B

Assembly Plant: ST. LOUIS ASSEMBLY SOUTH: FENTON, MO

Production Sequence Number - 12th - 17th

VIN Code: 170967

Prod Sequence Number 170967

 

[ Dodano: 09-03-2006, 12:15 ]

www.fleet.ford.com/maintenance/vin_tools/default.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.