Skocz do zawartości

Hasła komputerowe


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po testach programu hakerskiego typu password grabber dowiedziałem się na jakiej zasadzie w prosty sposób idzie złamać hasła. Programy tego typu polegają na tym, że w miejsce gdzie zazwyczaj wpisujemy hasło program wpisuje po kolei każdy wyraz ze słownika dołączonego do programu( jakiego typu słownik, to zależy od hakującego, słownik może być bardzo rozbudowany). Gdy hasło nie składa się z wyrazów tylko z cyfr, program wpisuje różne kombinacje metodą prób i błędów. Z moich obserwacji wynika, że najlepszym rozwiązeniem i zabezpieczeniem przed łamaczami haseł jest stosowanie kombinacji składających się z dużych i małych liter, róznych znaków, cyfr w nietypowych zestawieniach.

Co sadzicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest chyba to, że na ogół te same hasła mamy w róznych serisach, forach, kontach pocztowych itp. I złamanie jednego otwiera temu komuś, kto to zrobił, wiele furtek ...

Walczę z tym jak mogę, ale czasami to walka z wiatrakami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Bercik, ale tym programem to można łamać hasła na nienajlepiej zabezpieczonych stronach. Wystarczy, że admin zna się trochę na tym i tak ją zabezpieczy,że takim programem nie dasz rady. Poza tym kombinacja cyfr i liter jest tak duża, iż jeśli hasło będzie odpowiednio długie to zanim program je złamie minie tyle czasu,że odechce się przygodnego hakerstwa. Raz próbowałem złamać hasło w pliku *rar*, który zabezpieczony był 12 literowym hasłem. Po czterech dniach nieprzerwanej pracy kompa z włączonym Advanced Rar Password Recovery odpuściłem sobie. Inną sprawą jest, iż użytkownicy z reguły mało doświadczeni ,jako hasła wpisują swoje imię, wpółmałżonka, imię psa lub kochanka,ksywkę lub "123" ;) Dlatego łatwo jest dobrać się do ich kont na forach i vortalch

Mi dobieranie się do haseł przeszło z chwilą kiedy to dostałem od przełożonego polecenie wykonania jakiejś operacji w prg "stacja 2000". Zadanie to musiało być wykonane z konata administratora, którego to zapomniano. Po paru minutach miałem już wszystkie hasła uzytkowników na mojej stacji. To co trzeba było zrobić zrobiłem, ale od tamtej pory kiedy tylko na kompie pojawi sie jakiś trojan,kaylog, lub wirus od razu spojrzenia kierowane sa na mnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.