Skocz do zawartości

Odpowiedź MI na najważniejsze pytania !!!


diagnostka

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź w stylu: tablic na BT okresowym poj. sprowadzonego z zagranicy może nie być bo ..... może nie być, a na okresowym powinny być bo .... powinny być, są faktycznie MOCNĄ wykładnią :evil:

Równie 'czytelnie' jest wyjaśniona kwestia ustalania terminu BT przez WK, kiedy termin jest dłuższy niż nasze przepisy to regulują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • blakop

    13

  • Psuj

    12

  • adam1501

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

W pełni zgadzam się z Blacopem. Takie stanowisko może sobie napisać NORCOM z całym szacunkiem i będzie tak samo wiążące jak to pisemko, które otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym. Jak to powiedziano w sobotę zostanie podpisane. A przed sądem będzie Was bronić przepis prawa czy pobożne życzenia zawarte na tej karteczce? Przemyślcie proszę swój entuzjazm. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--PSUJ---- Jestem dosyć zadowolony z zakresu odpowiedzi, i nie powiem, z treści też. Sporo wyszło na "moje" :)

Nie przesadzaj :D tablice itd.. ??????? upierałeś się i innych w błąd wprowadzałeś :D:D

Troszeczkę skruchy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr 25

odpowiedź :shock::evil:

 

to przedsiębiorca musi wystawić FV dla iebie i co :?:

wystwca ; Firma SKP NIP 123-456-78-90

nabywca : Firma SKP NIP 123-456-78-90

 

zysk : 98 - 17,67 VAT

koszt : 98 -17,67 VAT

wynik ZERO

 

wg MF w takim przypaku nie trzeba wystawiać FV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--PSUJ---- Jestem dosyć zadowolony z zakresu odpowiedzi, i nie powiem, z treści też. Sporo wyszło na "moje" :)

Nie przesadzaj :D tablice itd.. ??????? upierałeś się i innych w błąd wprowadzałeś :D :D

Troszeczkę skruchy :D :D

 

A dlaczego mam udawać "skruchę"? Bo kilku wizjonerów jeździło po mnie jak mówiłem, że do ustalenia danych nie wystawiamy dip-u? czy za to że twierdziłem że badanie okresowe zza granicy robimy za 98 a nie za 98 plus 60? Może teraz skruchę ukażą ci którzy mi grozili konsekwencjami ze strony urzędu skarbowego? I dla wyjaśnienia, nie mam na mysli nikogo z forum.

 

Co do tablic - robimy bez od początku bo takie mamy wytyczne na piśmie z WK, mimo, że się nie do końca z tym zgadzam. Co do opłat za okresowe taxi, L i takie tam - bierzemy tylko za okresowe bo takie mamy wytyczne z WK też na piśmie, mimo, że wolałbym pobierać z warunkami dodatkowymi, bo to kasa dla firmy - a tej kwestii akurat nie mamy wyjaśnionej w piśmie.

 

Przemyślcie proszę swój entuzjazm.

 

Boguś, po prostu po takiej kołomyji jaka była cieszymy się z byle gów..a, niestety, jesteśmy przez MI traktowani trochę po macoszemu (nie tylko my WK też mają przerąbane pod tym względem) i zachowujemy się jak dzieci obdarowane cukierkiem... ale co nam innego zostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr 25

odpowiedź :shock::evil:

 

to przedsiębiorca musi wystawić FV dla iebie i co :?:

wystwca ; Firma SKP NIP 123-456-78-90

nabywca : Firma SKP NIP 123-456-78-90

 

zysk : 98 - 17,67 VAT

koszt : 98 -17,67 VAT

wynik ZERO

 

wg MF w takim przypaku nie trzeba wystawiać FV

 

Ja wystawiam fakturę wewnętrzną. Nie wiem co księgowość z tym robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr 25

odpowiedź :shock::evil:

 

to przedsiębiorca musi wystawić FV dla iebie i co :?:

wystwca ; Firma SKP NIP 123-456-78-90

nabywca : Firma SKP NIP 123-456-78-90

 

zysk : 98 - 17,67 VAT

koszt : 98 -17,67 VAT

wynik ZERO

 

wg MF w takim przypaku nie trzeba wystawiać FV

A ja nie widze w czym masz problem :?: jest takie coś jak faktura wewnętrzna którą stosuje od 10 lat na gaz LPG który sprzedaje i jeżdże na nim i co wg Ciebie tankować i faktury mam brać od u konkurencji :shock: tak samo z przeglądem. Nie można zrobić bez Fv bo to nie zgodne z przepisami więc wystawiam "normalną" Fv i ją księguje jako koszt i nie ma w tym nic złego bo jeżeli nie trzeba by było wystawiać Fv to i tak musiało by to być jakoś udokumentowane :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tak jak kolega PSUJ napisał brakuje wypocin na temat cennika TAXI,L, itd...

Nie mają takiej opcji EDYTUJ w swoim programie może by co dosłali :D:-D:)

Co by nasze obroty zwiększyły :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają takiej opcji EDYTUJ w swoim programie może by co dosłali :D:-D:)

 

Zrobię Ci to w edytorze tekstu, efekt będzie identyczny, jak wartość samego pisma. :evil:

Dopisać Ci coś tam jeszcze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kilku wizjonerów jeździło po mnie jak mówiłem, że do ustalenia danych nie wystawiamy dip-u?

Tym to się nie przejmuj bo nawiedzonych nigdzie nie brakuje.Jak swoim bossom

tlumaczyłem jak ja to widzę to do nich nic nie docierało i dalej jechali na starym

cenniku aby duzo$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.Zobacze ich miny w "poniedziałek" :razz:

Może teraz skruchę ukażą ci którzy mi grozili konsekwencjami ze strony urzędu skarbowego?

Na co Ty liczysz.Mówię i powtarzam,zrobić błąd zadna sztuka ale się do niego przyznać

niestety niewielu potrafi.....!!!!!! :evil:

tylko za okresowe bo takie mamy wytyczne z WK też na piśmie

Wiem bo widziałem to na pewnej SKP w Lubuskim....!!!!! :-D

Niestety my u siebie nie mamy z WK nic.Nie mówiąco jakimś tam piśmie...!!!! :razz:

ale co nam innego zostało?

Jak to co????Jeszcze to :piwo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tam gdzieś autora?

 

"STANOWISKO RESORTU INFRASTRUKTURY"-ktoś za tym stoi :]

Przychylam się do poprzedników - Może Psuj miał dostęp do faksu ministerstwa i rozesłał to :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowujemy się jak dzieci obdarowane cukierkiem... ale co nam innego zostało?

no bo jak tu się nie cieszyć po tylu poniedziałkach, w końcu coś dotarło, coś się wyjaśniło itd

Co do tablic.... hmmm na początku tego zamieszania WK stwierdził że robić bez tablic i takie dokumenty przyjmie, teraz pismo MI sugeruje że to badanie można wykonać bez tablic... to co jak ten głupi mam się upierać przy tych tablicach, które i tak do niczego potrzebna mi nie są... Pytam się kto i po co miałby kwestionować tak wykonane badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się kto i po co miałby kwestionować tak wykonane badanie...

A czort z ich tablicami,bo my prawie od początku robimy bez tablic...!!!

Mogli juz jednak trochę konkretniej powiedzieć tez i na inne tematy,chyba ze podadzą

to w "poniedzialek"....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było konkretnie to muszą zmienić ten bubel prawny, a to potrwa trochę więcej niż parę poniedziałków, dlatego nie widzę innego wyjścia( trza robić bez :-D ) zaakceptować ich wykładnie ( w razie czego...ja prawnikiem nie jestem :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dobra robota kolego "Diagnostyka" :ok

 

Mam wrażenie, że powinno być "koleżanko Diagnostko".

 

[ Dodano: 07-11-2009, 18:49 ]

Dobrze że sprawa VAT-u się wyjaśnia bo zawsze czułem się na podstawówce jak jakiś ułom który nie może wykonać OBT z takim wpisem do dowodu.

 

Dla mnie to się wyjaśni dopiero wtedy kiedy będę wiedział co to znaczy "stacja działająca w oparciu o nowe regulacje" i "stosownie do posiadanego zakresu poświadczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrócił uwagi na jeszcze jeden aspekt. Nowelizacja zasadniczo kliku (ale tematycznie związanych) art. PoRD i wydanie jednego rozporządzenia owocuje 2 miesiące po ich publikacji wydaniem przez resort 27 (słownie: dwudziestu siedmiu) wykładni do tych przepisów, a i tak mamy jeszcze kilka kwestii, gdzie pytania pozostały! Przecież to jest chore!! Co to za prawo??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak mamy jeszcze kilka kwestii, gdzie pytania pozostały! Przecież to jest chore!! Co to za prawo??!!

Pytania były,sa i dlugo jeszcze będą.Jakie państwo takie prawo...!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest chore!! Co to za prawo??!!

 

Przesadzasz, ten cytat z Polska The Times powinien rozwiać Twoje wątpliwości :D

W Ministerstwie Infrastruktury przekonują, że nie mieli pojęcia o tym, że z rejestracją są jakieś problemy. Twierdzą, że sprawa jest jasna. - Przegląd auta sprowadzonego z zagranicy jest ważny, jeżeli samochód ma dowód rejestracyjny, a w nim zapis potwierdzający, że termin przeglądu jeszcze nie upłynął - wyjaśnia Andrzej Bogdanowicz z Ministerstwa Infrastruktury. Jego zdaniem, nie było żadnych skarg dotyczących nowych przepisów.

 

Cały artykuł

 

Wszystko jest tak jasne, że do tej pory MI nie wskazało konkretnie jak wyznaczać BT dla pojazdów, których termin wykracza poza ramy naszych uregulowań. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.