Skocz do zawartości

Odpowiedź MI na najważniejsze pytania !!!


diagnostka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie MI wydało rozporządzenie i na tym Jego rola powinna się skończyć.

 

Niech teraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji wyda tylko wspólną, jedną dla całego kraju INTERPRETACJĘ tych zapisów i moglibyśmy spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • blakop

    13

  • Psuj

    12

  • adam1501

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Integralna część badania dodatkowego za usterki to badanie amortyzatorów.

Jak ma wyglądać zaświadczenie z badania technicznego jak klient ma skierowanie na pekniętą szybę, szyba jest zmieniona a amortyzatory przód 0% ???

Jaka opłata za badanie?. Szyba 20zł plus od każdego 20 zł za amortyzatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy starzy wyjadacze macie problemy z interpretacją przepisów dzięki ich "spójności" a co mamy powiedzieć my ,przed którymi egzamin na diagnostę

Aż strach się bać :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie MI wydało rozporządzenie i na tym Jego rola powinna się skończyć.

 

Fakt, powinna gdyby zostało napisane jak w każdym cywilizowanym kraju, gdzie przepis ma być jasny.

U nas natomiast jest tak napisane, że można zinterpretować to na kilka sposobów, a żeby było zabawniej, sam autor zmian nie wie jak należy postępować i nie potrafi tego sensownie umotywować :)

 

Niech teraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji wyda tylko wspólną, jedną dla całego kraju INTERPRETACJĘ tych zapisów i moglibyśmy spać spokojnie.

Od kiedy to OSSWK jest dla Ciebie organizacją nadrzędna, że chcesz spać spokojnie?

Odwołaniami od decyzje administracyjnych zajmuje się SKO i na nic zda się jakieś pisemko OSSWK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze szkolenia w ZACISZU i tam w sobotę zgodnie z obietnicą MI przekazaną w czwartek, oficjalnie otrzymaliśmy zeskanowany tu załącznik z oficjalnym pismem Ministerstwa Infrastruktury. Od tego momentu pismo to nie jest już tylko świstkiem ale oficjalnym stanowiskiem MI wskazującym nam wszystkim sposób wykonywania badań i sprawowania nadzoru.

 

Rozważamy opcje by robić jednolicie jak w całej Polsce na podstawie oficjalnego stanowiska MI,

5ae1a3e06a8da_opinia_MI_zmianypo22-09-2009.thumb.jpg.838f5b865cd88861c7a95ae33efa1d52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglibyśmy spać spokojnie.

Spokojnie będziemy spali kiedy spotka nas przyjemnośc w postaci:4 niesie reszta

spiewa...!!!! :x

zgodnie z obietnicą MI przekazaną w czwartek,

Panie Boguslawie skad ten nagły zwrot z "poniedziałków"na "czwartek"...???

Od tego momentu pismo to nie jest już tylko świstkiem

Czyzby miał Pan na myśli ten swistek papieru ktory ukazał się na stronach forum

jako oficjalne stanowisko MI w sprawach wykonywania przeglądów...????

Z powazaniem R55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co do odpowiedzi do pytania nr 9 (skan na dole) dotyczące ciągników rolniczych.

Aby wykonywać określone badania techniczne SKP musi mieć upoważnienie.

Rodzaje pojazdów jakie może dana stacja badać:

(...)

B - pojazdy samochodowe o dmc do 3.5 tony z wyłączeniem motocykli i motorowerów.

T - ciągniki rolnicze

(...)

Ministerstwo sugeruje, że stacja podstawowa może wykonywać badania ciągników rolniczych ale tych do 3.5 tony.

Definicje:

33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również; przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

Oczywiście na końcu odpowiedzi piszą, że PSKP musi mieć odpowiednie wyposażenie i odpowiednio uprawnionych diagnostów.

Biorąc pod uwagę zapisy w ustawie to aby wykonywać badania ciągników, nie ważne jakie DMC, musi mieć w upoważnieniu literę "T". Czego, w swojej łaskawości, nie doprecyzowali w swojej odpowiedzi.

5ae1a3df7bd9b_Punkt9..JPG.471f1c6601c3ef62406cab5ff2cd8eac.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "poniedziałków"na "czwartek"...???

W czwartek w Poznaniu odbyło się szkolenie urzędników nadzorujących SKP. To właśnie z tego szkolenia pochodzi załącznik i tym razem obiecano, iż w sobotę zostanie podpisane i tym razem słowa dotrzymano :-)

 

jako oficjalne stanowisko MI

W pewnym sensie tak, gdyż nie mogło to być oficjalne stanowisko MI bez nagłówka, orzełka i podpisu oraz numeru sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech teraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji wyda tylko wspólną, jedną dla całego kraju INTERPRETACJĘ tych zapisów i moglibyśmy spać spokojnie.

 

Co?? :shock: A co stowarzyszenie ma do tego??

 

Ministerstwo ma prawo zinterpretować, a nawet obowiązek (skoro widzi, że są problemy z ich tworem) taki akt prawny, którego samo jest autorem. Czyli wszystkie te punkty, których treść dotyczy nowego Dz.U.155 mogą być przez ministra interpretowane.

 

Tam gdzie minister wypowiada się na temat zmian samej Ustawy (PoRD) - to jest jedynie jego stanowisko, które w żadne sposób nie może być traktowane jako źródło ani wykładnia prawa, bo nie minister jest autorem ustawy.

 

To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie minister jest autorem ustawy.
Chociaż w niektórych przypadkach Minister jest twórcą rozporządzenia a więc jest najbardziej właściwy do interpretacji. Odnośnie prawka interpretować musiałby faktycznie Sejm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę dotarło do mnie pismo z WK dotyczące stanowiska MI odnośnie pytań do resortu przez organ rejestrujący. Jest tylko jeden z punktów dotyczący "anglików". Reszta to tajemnica?

2.thumb.JPG.75d316fe1206149744a9f8d497596f91.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ustalamy TNBT od wyniku pozytywnego ?? . Cały czas robiłem inaczej, pozytyw z terminem następnego badania był dawany od dnia przyjechania na badanie. Jak to teraz zmienić w Patronacie, kiedy on sam sobie dopasowywał datę.[nawet]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to tajemnica?

Jak widzisz to juz nie.A moze im chodziło o wyznaczanie TNBT...??? :razz:

 

[ Dodano: 08-11-2009, 21:40 ]

kiedy on sam sobie dopasowywał datę.[nawet]

Cóz pozostanie tylko o tym pamiętać i samemu zmieniać...!!!! :D

 

[ Dodano: 08-11-2009, 21:49 ]

Rozważamy opcje by robić jednolicie jak w całej Polsce na podstawie oficjalnego stanowiska MI,

Panie Boguslawie-czy naprawę tutaj i w tym kraju taka rzecz jest mozliwa..??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu czekać do poniedziałku z takimi wiadomościami :D

 

Moi mili ! W załączniku znajdziecie skan informacji, jaka dotarła do naszego WK.

Dokładnie 27 pytań i tyleż odpowiedzi - na ile wyczerpujących temat, zobaczycie sami.

 

Mam nadzieje, że nikt mnie nie oskalpuje za to, co robię :-?

 

=DOPISANE PRZEZ MODERATORA=

W DNIU 04 LISTOPADA 2009R. PISMO NR TD-5t-5111-72/09 ZOSTAŁO OFICJALNIE PODPISANE I OD TEGO DNIA ZAŁĄCZONE TU 27 ODPOWIEDZI STAŁO SIĘ OFICJALNYM STANOWISKIEM MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY.

Pzdr BM

Dzięki Kolego za te informacje.Zawsze to coś. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym piśmie dalej nie wiem jak z terminem badania Czy dając na rok mamy skracać o ten jeden dzień czy normalnie zgodnie z datą badania. Gdzieś tam na spotkaniu była mowa że w zapisie jest .... do roku więc powinno dawać się o jeden dzień krócej ( tylko przy wbijaniu na rok, a na 2 lata normalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym piśmie dalej nie wiem jak z terminem badania Czy dając na rok mamy skracać o ten jeden dzień czy normalnie zgodnie z datą badania. Gdzieś tam na spotkaniu była mowa że w zapisie jest .... do roku więc powinno dawać się o jeden dzień krócej ( tylko przy wbijaniu na rok, a na 2 lata normalnie)

 

dziwie sie ,ze teo ciagle wraca bo bylo juz tyle razy wałkowane.....

tak jak na 1 rak tak samo i na 2 lata -termin NB za rok z data badania -bez skracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ,ze teo ciagle wraca bo bylo juz tyle razy wałkowane.....

tak jak na 1 rak tak samo i na 2 lata -termin NB za rok z data badania -bez skracania.

 

Ja się też dziwię - przyjedź na Śląsk to się dziwić przestaniesz,,,

 

a mnie się wszyscy dziwią, że proszę o ogólnopolską interpretację Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy takiego gościa co nas nadzoruje i jak nie ma napisane czarno na białym to interpretuje po swojemu. Miałem nadzieję że to urelugują na piśnmie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że to urelugują na piśnmie :(

 

Jest uregulowane, w KPA. Blakop w jednym wątku opisał to tak ładnie.

 

Zgodnie z KPA terminy obowiązują od dnia następnego, czyli przegląd zrobiony 09.11.2009 obowiązuje od 10.11.2009 do rok od tego t.j. 10.11.2010. I ponieważ skracamy o dzień to mamy 09.11.2010 Jasne?

 

Czyli robiąc badanie 09.11.2009 wyznaczasz tnb na 09.11.2010 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że to urelugują na piśnmie :(

 

Jest uregulowane, w KPA. Blakop w jednym wątku opisał to tak ładnie.

 

Zgodnie z KPA terminy obowiązują od dnia następnego, czyli przegląd zrobiony 09.11.2009 obowiązuje od 10.11.2009 do rok od tego t.j. 10.11.2010. I ponieważ skracamy o dzień to mamy 09.11.2010 Jasne?

 

 

Ida tym tokiem rozumowania- auto po OBT w dniu 09-11-2009 ma wazne badanie od dnia nastepnego????

 

idac dalej to samo auto po wyjezdzie z SKP jest kontrowolane to co? ma niewazne badanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto po OBT w dniu 09-11-2009 ma wazne badanie od dnia nastepnego????

To ty kolego wróżka jesteś???? Wiesz jaki będzie stan techniczny pojazdu na następny dzień? A jak obleje BT z P i następnego dnia z rana na kacu trafi jakiś słup to też będzie miał sprawne auto?

Bzdury piszę, ale jakie pytanie taka odpowiedź.

 

W tym co zacytowałeś kolego słowem kluczowym jest "terminy". Mając to na uwadze przeczytaj jeszcze raz cytat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.