Skocz do zawartości

Odpowiedź MI na najważniejsze pytania !!!


diagnostka

Rekomendowane odpowiedzi

USTAWA

z dnia 14 czerwca 1960 r.

Kodeks postępowania administracyjnego.

(tekst jednolity)

 

http://www.lex.com.pl/serwis/du/2000/1071.htm

 

Rozdział 10

 

Terminy

 

Art. 57. § 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

§ 2. Terminy określone w tygodniach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim tygodniu, który nazwą odpowiada początkowemu dniowi terminu.

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

§ 4. Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.

§ 5. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem nadano pismo w polskiej placówce pocztowej albo złożono w polskim urzędzie konsularnym. Termin uważa się za zachowany również w przypadku, gdy przed jego upływem żołnierz lub członek załogi statku morskiego złożył je w dowództwie jednostki wojskowej lub kapitanowi statku, a także gdy osoba pozbawiona wolności złożyła pismo w administracji zakładu karnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • blakop

    13

  • Psuj

    12

  • adam1501

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

[

To ty kolego wróżka jesteś???? Wiesz jaki będzie stan techniczny pojazdu na następny dzień? A jak obleje BT z P i następnego dnia z rana na kacu trafi jakiś słup to też będzie miał sprawne auto?

Bzdury piszę, ale jakie pytanie taka odpowiedź.

 

kolego to wynikło z tego co napisał PSUJ -jego odp -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynikło z tego co napisał PSUJ -jego odp -

Nie chodziło mi o KPA tylko o interpretację. TERMINY przewiduje KPA a stan techniczny potwierdzasz TY. Jak pojazd wyjedzie z SKP z P i zatrzymają misie to pojazd MA P potwierdzone przez Ciebie.

Jest jeszcze jeden myk - żeby ci kolego zmącić lepiej wodę - jeśli w dniu ostatnim terminu badania wg DR wypada niedziela to BT klient ma ważne do poniedziałku. To też wynika z KPA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej - Psuj użył pewnego skrótu myślowego. Oczywiście, że badanie obowiązuje po minięciu progu SKP, ale OKRES na jaki wyznaczono badanie ZACZYNA SIĘ LICZYĆ OD DNIA NASTĘPNEGO, bez brania pod uwagę tego dnia, w którym badanie wykonano.

 

Inaczej mówiąc - jeśli dziś mówię Ci, że masz rok na zrobienie czegoś, to zgodnie z KPA masz sobie ten rok zacząć liczyć od jutra - nie od dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymadrzajcie sie jeden przez drugiego!!!!

 

przeceiz jasno to wynika co przedstawim Admin.

 

Dz.U.2000.98.1071 napisał/a:

Rozdział 10

 

Terminy

 

Art. 57. § 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

 

 

najlepiej czytac a nie interpretowac na swoj sposób.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo czytac stanowisko prawnikow PISKP

 

A Ci prawnicy to co - wyrocznia? Każdy interpretuje ustawę jak chce bo ma do tego prawo. I nie ma się co tu wymądrzać z tym PISKIEM kolego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ustalamy TNBT od wyniku pozytywnego ??

Cały czas było tak ustalane.

 

Nie wiem, nie rozumiem . Uczyłem się i mnie uczono ,że NTOBT po Negatywie wyznaczamy od pierwszego dnia badania. [oczywiście klijent mieści się w 14 dniach]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się i mnie uczono ,że NTOBT po Negatywie wyznaczamy od pierwszego dnia badania

Mnie też. od daty pierwszego badania. Na jakiej podstawie? Chętnie coś poczytam do poduszki. :-D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ustalamy TNBT od wyniku pozytywnego ??

Cały czas było tak ustalane.

 

Nie wiem, nie rozumiem . Uczyłem się i mnie uczono ,że NTOBT po Negatywie wyznaczamy od pierwszego dnia badania. [oczywiście klijent mieści się w 14 dniach]

 

NTB ustalało się od P tylko w przypadku zatrzymania DR.

Z tego co piszą to teraz jeśli klient ma N i mam dać P, od daty uzyskania P, to wtedy BT ma automatycznie na dłużej niż rok.

Ponadto nie rozumiem tego zapisu BT przed I rejestracją, że można robić bez maslo maslane :(

Chyba chca interpretacja nadrobic to co popsuli w rozporzadzeniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej podstawie ,po prostu tak mnie uczono [i tyle]

 

Wynikało to z Dz. U. 227 poz.2250 par. 3 ust. 3

 

 

No kurde powinienem o tym zapisie pamiętać . Brawo kolego :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej podstawie ,po prostu tak mnie uczono [i tyle]

 

a nauczono Cię myśleć i interpretować "miedzy wierszami", ? ,pewnie nie!; bo myślę że żadnego z nas tego nie nauczono...

a czytać trzeba

 

No kurde powinienem o tym zapisie pamiętać

 

a jeśli nie pamiętasz , to powinieneś zajrzeć do Dz. U. i sobie przypomnieć, ważne żebyś wiedział do którego dziennika zajrzeć, i pamiętać o tym , gdzie o tym jest napisane . wszystkiego nie spamiętasz do końca.. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pytaniu 18 powinno być paragraf 3 ust 1 pkt 1 ( a nie 2 )

w pytaniu 19 powinno być art 81 ust 11 pkt 1 litera a) ( a nie litera b )

 

Chyba komuś się te literki poprzestawiały albo.... ja już nie widzę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej podstawie ,po prostu tak mnie uczono [i tyle]

 

a nauczono Cię myśleć i interpretować "miedzy wierszami", ? ,pewnie nie!; bo myślę że żadnego z nas tego nie nauczono...

a czytać trzeba

 

 

> Radan< bardzo się cieszę, że jesteś taki oczytany i ponoć " myślący". Tylko szkoda że Cię nie nauczono jak zchowywać się na forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem w szoku,czytając,że nie pobieracie opłaty przy OBT za np,Taxi,L,ADR .Pobieram od początku zmian,robię bez tablic itp.Pisalem o tym i jeszcze kilku kolegów a Wy ciągle swoje,na siłę szukacie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym i jeszcze kilku kolegów a Wy ciągle swoje,na siłę szukacie problemów.

My nie szukamy problemów tylko staramy się je rozwikłać i poukładać.

robię bez tablic

Okresowe badanie "naszego" również z wynikiem pozytywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem w szoku,czytając,że nie pobieracie opłaty przy OBT za np,Taxi,L,ADR

 

Takie mam pisemne ustalenia z WK do czasu ukazania się pisemnego wyjaśnienia z MI. Ta kwestia nie została wyjaśniona w tym piśmie i to ja jestem w szoku olewatorstwem MI.

 

,robię bez tablic

 

Tą kwestię MI wyjasniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem w szoku,czytając,że nie pobieracie opłaty przy OBT za np,Taxi,L,ADR .Pobieram od początku zmian,robię bez tablic itp

Mirek do spozywczego a szok minie jak ręką odjął....!!!!! :D

Robię podobnie jak Ty ale to na marginesie.

Dla mnie było szkiem to ze jeden z współwłaścicieli-DIAGNOSTA od dzisiaj dopiero

wie ze obowiązuje nowy DZ.U.....!!!!! :evil:

Okresowe badanie "naszego" również z wynikiem pozytywnym?

ADAM-widzę ze "lapiesz".....!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.