Skocz do zawartości

Odpowiedź MI na najważniejsze pytania !!!


diagnostka

Rekomendowane odpowiedzi

A ciągniki siodłowe to mają DMC kolego hiubowawa :?::evil:

 

ja o rolniczych ty o siodłowych

w wiekszosi przypadków ciagniki rolnicze nie maja kolego ketiw :razz::razz::razz:

 

pskp majac T moze robic wszystkie ciagniki w miare oczywiscie swoich warunków lokalowych

ba sa i takie co sie niestety nie zmieszcza hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • blakop

    13

  • Psuj

    12

  • adam1501

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakby się uprzeć, to w dużej części faktycznie nie mają określonego... (Bo MMC to nie DMC) Hmmm - i co wtedy?

DMC pojazdu jest okreslone w przepisach do danego pojazdu

DMC nie może być większe od MMC

W ciągniku rolniczym DMC jest równe MMC ( z pewnymi wyjątkami)

MMC ciągnika rolniczego jest to jego masa własna i maksymalna masa jaka może być zawieszona na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Zamieszczam pytania na które MI pofatygowało się odpowiedzieć jednej z wrocławskich firm.

Widać że niektóre z pytań się już powtarzają.

Skan odpowiedzi zamieszcze jutro bo mam problem dzisiaj z ich umieszczeniem.

 

CYTAT:

Sz. Pan Dyrektor

Andrzej Bogdanowicz

Ministerstwo Infrastruktury

Departament Transportu Drogowego

ul. Chałubińskiego 4/6

00-928 Warszawa

Dotyczy: Zmiany w przepisach dotyczących badań technicznych pojazdów.

Mając na względzie dobro Stacji Kontroli Pojazdów, z którymi współpracuje nasza

firma, zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jaką opłatę pobiera diagnosta w czasie badania okresowego w momencie, gdy

pojazd spełnia także warunki dodatkowe (TAXI, nauka jazdy, ADR)? Czy jest to

tylko opłata wynikająca z badania okresowego, czy też ma prawo do pobrania

opłaty za sprawdzenie tych że warunków dodatkowych (z części 6 cennika)?

2. Czy diagnosta ma prawo pobrać opłatę dodatkową za ustalenie danych

niezbędnych do rejestracji pojazdu (60 zł), w czasie badania okresowego

wykonywanego przed pierwszą rejestracją na terytorium RP, z wystawieniem

dokumentu identyfikacyjnego pojazdu?

3. W przypadku, gdy pojazd jest sprowadzony z zagranicy i nie posiada tablic

rejestracyjnych, czy możliwe jest wykonanie badania okresowego przed pierwszą

rejestracją na terytorium RP z wynikiem pozytywnym, czy też klient ma udać się do

właściwego organu rejestrującego w celu pobrania tablic rejestracyjnych i

pozwolenia czasowego?

4. Jak należy postąpić w przypadku, gdy klient przyjeżdża zarejestrowanym pojazdem

nowym (kwalifikującym się do trybu określonego w art. 81 pkt. 6 Ustawy „Prawo o

ruchu drogowym”), z zamontowanym wyposażeniem dodatkowym (TAXI, nauka

jazdy, pojazd uprzywilejowany)? Czy wykonujemy tylko badanie dodatkowe czy też

diagnosta ma wykonać także badanie okresowe, bo tylko wtedy może „skrócić”

termin następnego badania technicznego (tak jak to interpretują niektóre

Starostwa)? I jaką ma pobrać wtedy opłatę?

5. Czy zostaną opublikowane zmiany do Rozporządzenia dotyczącego warunków

technicznych, dotyczące np. wymagań dla pojazdów poruszających się w

transporcie międzynarodowym, przywołanie lub ustalenie wymagań dla pojazdów z

lampami ksenonowymi (wyładowczymi) takimi jak spryskiwacze wysokociśnieniowe

reflektorów, układ położenia reflektorów automatyczny itd. oraz w zakresie lamp

przednich pozycyjnych? (dziennych?) diodowych?

6. Czy zostanie zmodyfikowana procedura badania geometrii pojazdu w czasie

badania tzw. powypadkowego w momencie, gdy uszkodzeniu uległy elementy

zawieszenia i układu kierowniczego, ponieważ wykreślone zostały zagadnienia

związane z badaniem m.in. śladowości kół oraz nierównoległości osi, co może oznaczać, że diagnosta nie ma możliwości prawnej, aby nie dopuścić pojazdu tzw.

czterośladowego, (zbieżności i kąty kół osi przedniej i tylnej są prawidłowe)?

7. Jakie badanie wykonać w momencie, gdy właściciel pojazdu zdemontuje

wyposażenie związane z dodatkowymi warunkami technicznymi (GAZ, TAXI,

nauka jazdy)? Czy ma być to tylko badanie okresowe i zaznaczenie na

zaświadczeniu z badania, że pojazd nie spełnia wymagań w tym względzie, czy też

ma wykonać badanie po zmianach powodujących zmiany w dowodzie

rejestracyjnym?

8. Do jakiej kategorii ma zakwalifikować diagnosta i jakie wymagania techniczne mają

spełniać pojazdy czterokołowe („quady”), gdy ich moc silnika znacznie przekracza

15 kW lub przekroczona jest ich masa, dopuszczalna dla czterokołowców (zgodnie

z Rozporządzeniem w sprawie homologacji motorowerów i motocykli oraz

Rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych)?

Pytania powyższe pojawiły się w czasie spotkań z diagnostami, które odbyły się po

22 września 2009 r. Obecnie znów każde Starostwo inaczej interpretuje przepisy, które

zaczęły obowiązywać po tej dacie. Diagności po raz kolejny muszą się pytać klientów, w

którym Starostwie będzie pojazd rejestrowany, aby przygotować właściwy komplet

dokumentów, lub wysłać go po tablice (w przypadku, gdy pojazd jest sprowadzony z

zagranicy i ich nie posiada). Tutaj także pojawia jest pytanie. Czy Urząd Skarbowy nie

zakwestionuje pobierania tylko jednej opłaty za badanie okresowe i sprawdzenie

warunków dodatkowych pojazdów, jeżeli sobie jeszcze inaczej zinterpretuje przepisy

związane z pobieraniem opłat przy konkretnym badaniu technicznym i nie zażąda wpłaty

należnych podatków i kar?

Uprzejmie proszę o odpowiedź na powyższe pytania i potraktowanie ich w trybie

pilnym, tak aby nie dochodziło do jakichkolwiek problemów i awantur na linii: klient – SKP

– Starostwo – Urząd Skarbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamieszczam pytania na które MI pofatygowało się odpowiedzieć jednej z wrocławskich firm.

Widać że niektóre z pytań się już powtarzają.

Skan odpowiedzi zamieszcze jutro bo mam problem dzisiaj z ich umieszczeniem.

 

Zainwestuj trochę w sprzęt :D:D napisz list do gwiazdora może ci przyniesie jak byłeś grzeczny ::claus::claus::claus::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za piwa z tym że ja go nie naważyłem,a będe musiał wypić, ale nie chodzi o to tylko o to że POPy piszą takie jasne i przejżyste prawo na które nie ma jednoznacznych interpretacji tylko każdy pisze do nich o indywidualną odpowiedź i jak w tym przypadku już po dwóch miesiącach dostali wyjaśnienie a my tu z jasnym i przejrzystym prawem robimy "bezprawnie" badania :cry:

 

Co miałem to zamieściłem bo sam korzystam...... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże pifko ci się należy :)

 

Z tego co wiem to nie pije :D:D:x

 

Ale piwo mu się należy :D

 

Na tym jego poście już dziś zarobiłem :D:D i pewnie od dzisiaj nie tylko JA ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym jego poście już dziś zarobiłem
No patrzcie My tu o chlebie a On tu o niebie. Przecież to nie było po to zamieszczane aby ktoś zarabiał na kimś tylko aby było zgodne z tym co autor miał na myśli :x:lol:

 

Tak w drodze refleksji :) dochodze do wniosku, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. :-D

No bo tak, jeżeli POPy by napisały jasne i czytelne prawo :x no to byśmy ewentualnie o "du.ie maryni" dyskutowali :oops: , a tak to chociaż człowiek wysila swoje szare komurki dla zrozumienia co "POPy miały na myśli". :?

A tak właściwie to może jeszcze jedno albo dwa pisemka od Nich i już wszystko będziemy wiedzieć :x:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to może jeszcze jedno albo dwa pisemka od Nich i już wszystko będziemy wiedzieć :x:evil::evil:

 

Nie jestem tego taki pewien, bo patrząc na tabelę opłat włącznie z odnośnikami czy przypisami i porównując ją do tabeli "starej" nadal mam wątpliwości (ciągłość prawa?). Dlaczego przy okresowym skreślono taxi, L, uprzywilejowany, ADR, a pozostawiono gaz ? Jaka jest w tym logika, o ile w ogóle jest?

 

A teraz interpretatorzy z MI każą nam pobierać opłaty, z pkt np. 6, dotyczącego zupełnie innej sytuacji /który ma być używany.../

a co jeżeli już jest używany, co ma swoje odzwierciedlenie w dowodzie rejestracyjnym???

 

Mam na ten temat swoje zdanie - na kolanie stworzono prawnego bubla, jeśli nie potworka, wymagającego tłumaczenia z polskiego na nasze, na którym to niejeden z nas zapewne się przejedzie, i oby do tego nie doszło.

 

 

tak tylko pytam... bo sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko interpretacje, a jak dojdzie co do czego to ich interpretacjami można sobie d_ _ę podetrzeć. W sądzie ktoś iny może to inaczej interpretować.

Trzeba stworzyć jasne prawo a nie banialuki pisać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stworzyć jasne prawo a nie banialuki pisać.

A myslisz ze ja tez bym tego nie chciał.Mało powiedziane-kazdy z nas który ma z

tym prawem do czynienia...

To są tylko interpretacje,

Tak ale jak się nie myle to chyba pierwsze ktore są podpisane ..... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko interpretacje, a jak dojdzie co do czego to ich interpretacjami można sobie d_ _ę podetrzeć. W sądzie ktoś iny może to inaczej interpretować.

Trzeba stworzyć jasne prawo a nie banialuki pisać. :(

 

Ciężko będzie takie jasne prawo napisać w naszym kraju,ilu prawników straciło by pracę tak niezbędną do interpretowania przepisów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisane, czy nie, to nadal są tylko interpretacje.

 

 

ps. Zbych, mnie naprawdę niewiele interesuje los prawników, bardziej martwię się o siebie i swoją rodzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisane, czy nie, to nadal są tylko interpretacje.

 

 

ps. Zbych, mnie naprawdę niewiele interesuje los prawników, bardziej martwię się o siebie i swoją rodzinę

 

 

ja też,ja też ale w naszym kraju ci co są na samym dole od czarnej roboty zawsze mają prz.........bane.Ci co piszą to prawo zawsze sobie poradzą najwyżej zmienią stanowisko a my ??? musimy sobie radzić przy pomocy wszelkich dostępnych środków takich jak np. to forum

 

ps. tak dokładnie to odpowiedz MI to jest ich stanowisko a nie interpretacja a jest to co innego i każdy prawnik wytrze tym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisane, czy nie, to nadal są tylko interpretacje.

 

Hmm... a powiedzcie kto jeśli nie twórca rozporządzenia ma prawo do jego interpretacji. Nie mówię o ustawie, bo to nie sprawa ministerialna tylko sejmowa, ale rozporządzenia? Bądź co bądź wychodzą z ministerstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a powiedzcie kto jeśli nie twórca rozporządzenia ma prawo do jego interpretacji.

 

jeśli zostało opublikowane w Dz.U., a zostało, to samorządowe kolegia i sądy.

wyżej nie sięgam bo nawet mi się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samorządowe kolegia i sądy.

 

Owszem - ale w tym wypadku wykładnia MI może mieć charakter wykładni autentycznej i musi być wzięta pod uwagę, chyba, że SKO dopatrzy się w konkretnej wykładni naruszenia przepisów wyższego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samorządowe kolegia i sądy.

 

Owszem - ale w tym wypadku wykładnia MI może mieć charakter wykładni autentycznej i musi być wzięta pod uwagę, chyba, że SKO dopatrzy się w konkretnej wykładni naruszenia przepisów wyższego rzędu.

 

OK, w takim razie poproszę o tę wykładnię skierowaną do mnie /w domyśle wszystkich SP/UM i skp/ lub opublikowaną tam, gdzie opublikowana być powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz rację - nie skierowana bezpośrednio do właściwych organów zobowiązanych do jej stosowania, bądź nie opublikowana nie ma mocy wiążącej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy okresowym skreślono taxi, L, uprzywilejowany, ADR, a pozostawiono gaz ? Jaka jest w tym logika, o ile w ogóle jest?

 

A teraz interpretatorzy z MI każą nam pobierać opłaty, z pkt np. 6, dotyczącego zupełnie innej sytuacji /który ma być używany.../

To samo myśle i nie umiem wymyśleć jaki był cel tych zmian, chyba jedyne taki aby zrobić zamieszanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę!

Z której stacji kolega jest? Bo widzę, że ciekawe info kolega pokazuje. I może byśmy się zakumplowali :)

Ale piwko ci się należy ;)

Pozdro Carat

Wrocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo myśle i nie umiem wymyśleć jaki był cel tych zmian, chyba jedyne taki aby zrobić zamieszanie

 

a nie wiem czy zauważyłeś, że to wszystko od ładnych paru lat prowadzi adresat pisma z pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.