Skocz do zawartości

Auto wyrejestrowane


GosiaD102

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Parę miesięcy temu kupiłam auto.Poprzedni właściciel zaraz je wyrejestrował a ja do tej pory go nie zarejestrowałam.Czy będę miała z tego powodu jakieś problemy?Teraz chce je sprzedać na części a resztę złomować.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomuje się auto kompletne.

 

No nie tak do końca - można złomować auto niekompletne, bo przepisy to przewidują, ale musisz się liczyć z tym, że o ile auta kompletne są przez upoważnione "złomowiska" przyjmowane za darmo (nierzadko łącznie z odbiorem spod domu), o tyle przy aucie niekompletnym możesz się liczyć z opłatami (za każdy brakujący kg masy własnej). Zadzwoń może zatem na "złomowisko" przedtem i zapytaj o zasady przyjmowania niekompletnych pojazdów.

 

Fakt nie przerejestrowania pojazdu na siebie nie rodzi żadnych konsekwencji ujemnych dla Ciebie - póki co przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade.Najbardziej bałam się że tak długo nie rejestrowałam auta.A z tym złomowaniem to się dowiem.Chciałam sprzedać silnik i skrzynię biegów bo są w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dowód rejestracyjny i tablice to po prostu do wydziału komunikacji i zarejestrują, bo rozumiem ze kolega zgłosił sprzedaz auta.Chyba ze czegos nie zrozumiałem i auto jest wyrejestrowane na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka chciała sprzedać p[arę gratów z autka - skrzynia, silnik, a resztę złomować, a nie rejestrować...

 

Zdziwisz się "blakop" jeśli koleżanka będzie musiała to autko najpierw zarejestrować, by je potem móc zezłomować, by z kolei móc je wyrejestrować - takie są przepisy ale znając trochę Polskę przebiegnie to zupełnie inaczej ,,,

 

na razie to koleżanka nie zachowała terminu 30 dni na zarejestrowanie zakupionego pojazdu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Koleżanka chciała sprzedać p[arę gratów z autka - skrzynia, silnik, a resztę złomować, a nie rejestrować...

 

Zdziwisz się "blakop" jeśli koleżanka będzie musiała to autko najpierw zarejestrować, by je potem móc zezłomować, by z kolei móc je wyrejestrować - takie są przepisy ale znając trochę Polskę przebiegnie to zupełnie inaczej ,,,

 

na razie to koleżanka nie zachowała terminu 30 dni na zarejestrowanie zakupionego pojazdu ...

 

Ano zezlomowac mozna tylko zarejstrowane autko... a przekroczenie terminu 30 dni nie niesie za soba zadnych konsekwencji (w projekcie jest juz chyba zwiekszenie o 50% oplaty za rejestracje) osobiscie jezdze i motocyklem i samochodem nie przerejestrowanym od ponad roku... glownie dzieki "uprzejmosci" pan i panow z mojego WK

Tylko czegos nie rozumiem - co to znaczy "wyrejstrowal" na jakiej podstawie i w jaki sposob???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.Tylko teraz to mam naprawdę mętlik co zrobić-zarejestrować czy nie????I prostuje-poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż.A czy można by było np. sprzedać co się da a resztę pociąć w drobny mak i na skup????Tylko jak się potem rozliczyć z tego auta???Co z jego papierami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można by było np. sprzedać co się da a resztę pociąć w drobny mak i na skup????Tylko jak się potem rozliczyć z tego auta???Co z jego papierami?

To jest najgorsze rozwiązanie. Do końca życia będziesz musiała płacić OC za to auto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś już napisał

Pojedż sobie do firmy ktora zlomuje stare auta i zapytaj jak oni to widzą i czy bez rejestracji moga wystawić kwit o zlomowaniu i po problemie

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Dzięki za rady.Tylko teraz to mam naprawdę mętlik co zrobić-zarejestrować czy nie????I prostuje-poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż.A czy można by było np. sprzedać co się da a resztę pociąć w drobny mak i na skup????Tylko jak się potem rozliczyć z tego auta???Co z jego papierami?

 

No to masz kolezanko problem...i to nie z przerejestrowaniem a z obowiazkiem OC ktoremy podlega kazdy pojazd mechaniczny.

Istnieje duza szansa ze jesli nie ubezpieczysz pojazdu to scignie Cie fundusz gwarancyjny...

Obecna kara to ok 30 euro za dzien bez ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe jak na razie niechetnie wysylaja informacje do UFG ale robia to coraz czesciej jesli nie otrzymaja wypowiedzenia polisy na pismie lub kasy za przedluzenie (a przedluza sie automatycznie - sama). BTW tą ustawe o ubezpieczeniach to dopiero mafia tworzyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przestańcie z ta rejestracją. Ten pojazd jest zarejestrowany - ma DR, tablice itd. Poprzedni właściciel zgłosił jego sprzedaż jedynie, co w potocznym języku właścicieli jest określane mianem "wyrejestrowałem samochód".

Za przekroczenie tych 30 dni na razie nic Ci nie grozi. Absolutnie nie musisz tez rejestrować pojazdu na siebie przed oddaniem na złom. Musisz jednak miec cały komplet dokumentów od autka i ubezpieczać je do ostatniego dnia jego istnienia (kascji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak miec cały komplet dokumentów od autka i ubezpieczać je do ostatniego dnia jego istnienia (kascji)

Nic dodać,nic ująć...!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem muszę przymusowo dopełnić obowiązku ubezpieczenia go,i chodź przez ten czas nie był użytkowany....i dopiero mogę ruszyć na szrot...i w razie czego dogadać się czy i w jakiej go formie przyjmą.Czy będę miała w ogóle możliwość sprzedaży paru rzeczy. A myśleliśmy że to będzie takie proste!!!!!!Sprzedać co się da i na złom :shock::razz: Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przymusowo dopełnić obowiązku ubezpieczenia go,i chodź przez ten czas nie był użytkowany

Niestety jeszcze jeden z absurdów made in poland...!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy absurdów... W wielu krajach ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i dobrze.

Przepis jest prosty - masz samochód - płać OC. Jakby się tłumaczyć, że nie jeżdżę to nie płace, a jak zacznę jeździć to zapłacę to w polskim społeczeństwie oznaczałoby w praktyce "nigdy nie płacę - bo udowodnij mi że jeżdżę"... No taka prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest prosty - masz samochód - płać OC

Niby proste jak drut "kolczasty"....

że nie jeżdżę to nie płace

Tak w zasadzie powinno być ale tez jest ze nie placę ale jezdzę...moze się jednak

uda i wszystko będzie OK..!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna rzeczywistość:sad: Chciałam mieć autko-to teraz będę płacić.Znalazłam namiary na warsztat, który często i gęsto pomaga takim jak ja.Oczywiście z większą korzyścią dla siebie.Albo odkupi w całości autko na części albo w częściach z dołożeniem żelastwa tak jak już wspominał kolega.Tylko jeszcze muszę coś pokombinować z oc????????Może będzie można trochę w czasie się cofnąć :-P ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie można trochę w czasie się cofnąć ......

Tutaj nic nie wskorasz.Musisz mieć pieczątkę z WK i adnotację ze autko wyrejestrowane i dopiero do firmy ubezpieczeniowej.Inaczej nie będą chcieli z

Tobą rozmawiać.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedasz całe autko warsztatowi, to co się przejmujesz OC? Niech się warsztat martwi. Nie rejestrowałaś na siebie do tej pory, nie ubezpieczałaś, to i zgłaszać nigdzie nic nie musisz... Tak to w praktyce wygląda na dzień dzisiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.