Skocz do zawartości

wiarygodność numerów


pan siara

Rekomendowane odpowiedzi

jestem ciekaw co robicie jesli podczas sprawdzania numerów waszym zdaniem są "kute"?. może zeby urozmaicić to oddzielnie na temat numeru silnika i nadwozia. zgodnie z rozporzadzeniem sprawdzamy tulko zgodność stanu faktycznego z zapisami w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie powinno się tylko sprawdzić zgodność zapisów z okazanym dokumentem, ale jak zobaczysz takiego WAŁA na bloku czy na nadwoziu to puścisz takiego bezkarnie, w razie jakiejś kontroli to to wyjdzię i przyjdą po Ciebie jako współwinego. znam osobiście taka sprawe , młody diagnosta sie nie poznał że motor był kuty, podpisał a podczas akcj policji na drodze specjalny ekspert ze sprzętem goscia zgarnąłi furka [ BMW 525 ] POJECHAŁA NA LAVETCE na parking policyjny, no i diadnostę wezwali i postawili zarzut poświadczenia nieprawdy, bo ich zdaniem powinien wiedzieć jak ma wyglądać oryginalne pole numerowe, i nie było tłumaczenia że nie ma sprzętu, ze dla niego to nie budziło podejrzeń. lepiej w takiej sytuacji zamknąć maskę krzyż na drogę i z bogiem niech jedzie w p...u.sprawa w sądzie bedzie się ciągła ze 6 lat a ty będziesz tam chodził i pokornie słuchał jak będa sie nad tobą pastwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie powinno się tylko sprawdzić zgodność zapisów z okazanym dokumentem, ale jak zobaczysz takiego WAŁA na bloku czy na nadwoziu to puścisz takiego bezkarnie, w razie jakiejś kontroli to to wyjdzię i przyjdą po Ciebie jako współwinego. znam osobiście taka sprawe , młody diagnosta sie nie poznał że motor był kuty, podpisał a podczas akcj policji na drodze specjalny ekspert ze sprzętem goscia zgarnąłi furka [ BMW 525 ] POJECHAŁA NA LAVETCE na parking policyjny, no i diadnostę wezwali i postawili zarzut poświadczenia nieprawdy, bo ich zdaniem powinien wiedzieć jak ma wyglądać oryginalne pole numerowe, i nie było tłumaczenia że nie ma sprzętu, ze dla niego to nie budziło podejrzeń. lepiej w takiej sytuacji zamknąć maskę krzyż na drogę i z bogiem niech jedzie w p...u.sprawa w sądzie bedzie się ciągła ze 6 lat a ty będziesz tam chodził i pokornie słuchał jak będa sie nad tobą pastwić.

Święte słowa,święte słowa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznac, że dla świętego spokoju robię tak samo. Przestałem się jednak bać takich spraw. Jeżeli niedouczeni kretyni ustanowili takie prawo ( przecież tych oszołomów później sprawdzają profesorowie) to ja nie będę wybiegał przed orkiestrę. Nasza biblia mówi : sprawdzić zgodność zapisow w dowodzie rejestracyjnym. Kryterium do uznania za niesprawny - niezgodność zapisów ze stanem faktycznym. gdzie tu chociaż slad o autentyczności , oryginalności itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznac, że dla świętego spokoju robię tak samo.

Większość z nas robi większość rzeczy "dla świętego spokoju". Wstyd się przyznać, ale ja też do nich należę - choć kiedy kończyłem studia wydawało mi się, że będzie inaczej ...

Cóż - jak to mawiają Francuzi - c'est la vie ! (takie jest życie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tak się składa, że trochę robię w tych " lewych numerach" i z własnego doświadczenia wiem ze nie zawsze jest tak jakby sie na pierwszy rzut oka wydawało. Można często sie pomylić tak w jedna jak i w drugą stronę _ niezbędne jest doświadczenie no i jakaś aparatura.

Był kiedyś tręd na wprowadzenie przymusowej diagnostyki oryginalności pojazdu w wersji absurdalnie rozbudowanej , jak pamiętam pozostały tylko obiecanki że SKP miały się tym zająć.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na prośbę klięta podczas odczytu numerów w zaświadczeniu w uwagach napisałem ''numery nie noszą znamion przebicia''.Podczas kontroli pouczono mnie że niemogę takich rzeczy wpisywać ponieważ diagnosta nie posiada uprawnień aby stwierdzić czy numer jest oryginalny lub przebity.Fakt ten wpisano do protokołu kontroli jako stwierdzona nieprawidłowość w wykonywani badań technicznych.Od tej pory czytam jakie są nawet te bardzo skośne i nieruwno nabite byle sie zgadzały z dow. rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą uważam , że wybrane (okręgowe?) SKP powinny mieć kompetencje w wypowiadaniu się co do autentyczności oznakowań. Jest to tylko kwestia przeszkolenia i sprzętu do badań. Metodyki badań nieniszczących są już od dawna gotowe i np na Węgrzech są stosowane powszechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory czytam jakie są nawet te bardzo skośne i nieruwno nabite byle sie zgadzały z dow. rej.

Podpisywanie się pod takimi numerami to chyba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie jest wróżką i z tymi numerami różnie bywa. My u nas nigdy nie wypowiadamy się czy są oryginalne czy nie tylko asekuracyjne wpisujemy " numery noszą znamiona przeróbki" bądź " nie noszą znamion przeróbki", w dalszym postępowaniu WK ma odpowiednie "narzędzia" aby pojazd skierować do biegłego.Ktoś musi zrobić ten pierwszy ruch :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że gdybym stwierdził nieorginalność numerów a niedaj bóg się pomylił to po mojch uprawnieniach i zwrot kosztów dla klięta za poniesione straty z powodu nieużytkowania pojazdu np.taxi.utrata zarobku.

 

Dz. U 227 poz 2250. zał nr 1

 

brak zgodności zapisów numeru idetyfikacyjneg (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia ramy) i silnika

numeruu rejestracyjnego ze stanem faktycznym.

Brak numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) lub numer nieczytelny

 

I to wszystko na temat numerów

 

Moje poczucie obowiązku utrudniania życia złodzieiom samochodów w sądzie niemiało by żadnej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.