Skocz do zawartości

Pojazdy MON i długoterminowe przechowywania.


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest to nie mozliwe na dluszy okres przedluzenie badania ale jest to oficer a oni maja mozgi male i dlatego trzeba jednym uchem wposcic a drugim wyposcic ja tak robie pozdrawiam

 

--Ja wiem, że jest to nie możliwe,tylko chodzi o to jak "im " wytłumaczyć ????

 

 

 

Przydałaby się konkretna podstawa prawna

Koledzy wypuszczać, wpuszczać uchem, wysywać itd. nie chcę się tu rozpisywać ale:

Kolego mmiodzio sam sobie odpowiadasz na zadanie pytanie

Przydałaby się konkretna podstawa prawna

Więc o nią poproś. :cool::evil:

Co kolegi jarek1 nie widziałem, że oficer ma mały mózg............ ale to twoje słowa. Masz okazję napisać pracę na ten temat wpływ korpusu na mózg. Bo pewnie szeregowy ma największy. Oczywiście zdarzają się betony (nie tylko w wojsku) i należy o tym pisać, ale proszę nie uogólniać. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mmiodzio

    17

  • lobodas

    6

  • jarolud

    5

  • ketiw38

    5

Mam pytanko. Też pracujesz na SKP w MON. Jeśli tak to ciekawy jestem czy wysyłasz co tydzień dane do CEPiK . Bo do mnie przyszło pisemko z Inspektoratu Wsparcia że proces przesyłania plików z danymi miał się rozpocząć od dnia 18.09.2009r na adres itd.

 

[ Dodano: 14-11-2009, 18:01 ]

tylko że ja nie mam neta w pracy, a te pisemko dopiero teraz tzn.w piątek mi przesłano faksem.

Niemożliwe, że w całej jednostce nie ma milwana, musi być. Sprawozdanie wysyłam już od 18.09 i też muszę chodzić do sztabu żeby wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, masz rację z tą -podstawą prawną.

 

A propo kolega >jarek1< nie miał nic złego na myśli [mam nadzieje] :x

 

[ Dodano: 15-11-2009, 17:23 ]

Niemożliwe, że w całej jednostce nie ma milwana, musi być. Sprawozdanie wysyłam już od 18.09 i też muszę chodzić do sztabu żeby wysłać.

 

U nas jest -milwan- tylko teraz doszło do mnie te pismo.

 

[ Dodano: 15-11-2009, 17:25 ]

mam pytanko . Wysyłasz dane w Exelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie mialem nic zlego na mysli ja tez nie mam tej sieci i wysylam od 18.09 .Poprostu znam zycie koledzy poprostu trzymajmy sie przepisow,a ze przelozeni chca to tez wiem POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

koledzy, a co to jest "przechowywanie długookresowe" i w jakich JW na takie przechowywanie stawia się pojazdy kołowe?

BWP itp i owszem - np. tzw. kokon - nie chce mi się szukać nazwy fachowej. Jakby się tak wgłębić w to przechowywanie - to nigdzie nie przechowuję się takimi metodami pojazdów kołowych - chodzi zapewne o to że pododdziały ZW (gdzie jest na etacie tylko szef i technik) musiałby co roku jeździć na OBT. a jak w JW nie ma stacji to...................problem. aku z magazynu -pkt o ściągnięciu z konserwacji, punkt o postawieniu na konserwację itp............i tutaj można opisać historię WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w jednostce tez zadalem pytanie dlaczego podija badania na 5 lat to diagnosta (mjr rez. ) powiedzial mi ze on moze i ze ma na to kwity dowodcy jednostki , punkt w rozkazie itd. A ja mu na to ze rozporzadzenie jest wazniesze to on mi ze w wojsku jest nie tak wazne.

Koniec kropka - to wypaczeni ludzie - nie obrazajac nikogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 5 lat wzięło się - na podstawie faksu, który był rozesłany po JW chyba ze 3 lata temu, nie pamiętam na jakiej podstawie pisany był tanże faks, SSCS JW powinien mieć to pismo - tam trzeba zajżeć - zapewne - nie będzie tam podstaw prawnych, ale tak to już jest (chociaż co do tych podstaw mogę się mylić) - wiem że taki faks miał miejsce, jak jeszcze pracowałem w MON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan major rezerwy po prostu nie zna przepisów-ciekawe by było jak ktoś by zapytał starosty który wydał mu uprawnienia -dlaczego podbija na 5 lat - czy potrafił by się wtedy wytłumaczyć i czy byłby taki mądry -ale tacy ludzie właśnie psują atmosferę -bo ile razy słyszałem że tamten podbił a ty jesteś oportunistom i wymyślasz swoje przepisy .Ja go określam jednym zdaniem - jest wielką zakałą systemu -ale oficerowie tacy są -oni ustalają swoje przepisy - Przekonałem sie o tym wielokrotnie -a przełożeni to tolerują bo jest im wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Rozkaz jest rozkazem, ale czy na piśmie i podpisany przez przełożonego :evil:

Bo jak się ma rozkaz na piśmie "skocz w ogień z 10 piętra" to się go nie wykonuje, ale idzie do prokuratora :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Pokaż mi w jakim dzienniku czy rozporządzeniu minister MON określił termin badania dla pojazdów specjalnych a będziesz wielki. BT wykonuje sie przed postawieniem na przechowywanie ale gdzie jest określony termin badania? tego nie widzę nigdzie, może okulary musze kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkaz trzeba wykonać a jak jest niezgodny z prawem to meldujesz na ŻW lub prokuraturę. Wasi przełożeni waszym kosztem robią karierę a wy jesteście tylko kozłami ofiarnymi współczuje chłopakom z MON SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Pokaż mi w jakim dzienniku czy rozporządzeniu minister MON określił termin badania dla pojazdów specjalnych a będziesz wielki. BT wykonuje sie przed postawieniem na przechowywanie ale gdzie jest określony termin badania? tego nie widzę nigdzie, może okulary musze kupić?

Kolego patrz Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 : Badania technicznie pojazdów specjalnych SZ RP i Policji przeprowadza się co rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie zrozumieliśmy się, myślałem że w poprzednim Twoim poście chodzi Ci obadania przed postawieniem na przechowywanie, gdzie zgodnie z jakimś pisemkiem powinnismy wykonywać badania niezgodnie niezgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ,słuszna racja .Na jaki okres stawiają pojazdy, to nas nic nie powinno interesować to jest tylko i wyłącznie ich problem. My powinniśmy wykonywać badania zgodnie z >>>(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) ustawa - Prawo o ruchu drogowym – stan prawny na dzień 22-09-2009r. (v.3.3 WERSJA: 12-10-2009r.) , art. 81. i jeszcze z

Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie i określił że termin następnego BT wyznaczamy normalni i wbijamy go do dowodu rejestracyjnego a w zaświadczeniu w uwagach powinniśmy wpisać na podstawie wyciągu z rozkazu że pojazd jest postawiony na długoterminowe przechowywanie do dnia podanego w/w rozkazie. Nie wiem co taki wpis pomoże użytkownikowi w doprowadzeniu pojazdu do SKP po upłynięciu okresu przechowywania, jak do tego ustosunkuje się ŻW, czy ubezpieczyciel pojazdów MON weźmie odpowiedzialność za taki przejazd na wypadek kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie

 

a kim był ten kontrolujący.??

 

Co do zaświadczenia z BT ,to ono nie upoważnia do poruszania się pojazdu po drogach

Tak w ogóle to nic nas nie obchodzi że oni stawiają pojazdy na długoterminowy okres.

 

[ Dodano: 10-02-2010, 18:37 ]

Dla mnie to mogą stawiać na 10 lat ,ale muszą być co rok na SKP i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.