Skocz do zawartości

zatrzymany dowod


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. takie pytanie mam: jak gosc dostaje pokwitowanie za usterki, ktore po obliczeniu wynosza 120zl to pobieramy oplate 98zl ale czy wyznaczamy TNB czy skreslamy oba punkty 1/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    12

  • ponti

    10

  • jarolud

    6

  • Regan55

    4

jeżeli robimy zakres okresowego to chyba można ustalić nowy termin nbt. No bo co w przypadku gdy stary termin badania konczy się za np. dwa tygodnie? Od nowa okresowe i 98zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robimy zakres okresowego to chyba można ustalić nowy termin nbt. No bo co w przypadku gdy stary termin badania konczy się za np. dwa tygodnie? Od nowa okresowe i 98zł?

Gdzie Arton wyczytałeś, że Szyszon wykonał zakres okresowego? Ja z jego opisu wnoszę, iż miał wypisane sześć, konkretnych usterek na pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tylko DODATKOWE cena 98zł. bez wpisu do dowodu.

Jesli klijent chce z woisem do dopwodu to robisz OKRESOWE + DODATKOWE i cena

98zł + 98 za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tylko DODATKOWE cena 98zł. bez wpisu do dowodu.

Jesli klijent chce z woisem do dopwodu to robisz OKRESOWE + DODATKOWE i cena

98zł + 98 za usterki.

chociaż tu się poprawiło cenowo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam rozumiec: wiec jesli gosc ma Pokwit. Polic. za usterki ktore przewyzszaja kwote 98 zl to robimy tez badanie DODATKOWE i nie ustalamy TNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam rozumiec: wiec jesli gosc ma Pokwit. Polic. za usterki ktore przewyzszaja kwote 98 zl to robimy tez badanie DODATKOWE i nie ustalamy TNB.

Szyszon - proszę przeczytaj zakres dodatkowego wg najnowszego gniotu 155 (czytaj ze zrozumieniem). Sprawdzasz tylko usterki wymiwnione w skierowaniu - oczywiście jak Policjant był pisarz i wymienił ich 10 to ty sprawdzasz te 10 i pobierasz opłatę 98 zł. CZyli jak jest więcej usterek niż cztery to nie wolno Tobie pobrać więcej niż 98 zł ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest więcej usterek niż cztery to nie wolno Tobie pobrać więcej niż 98 zł

Tak jest kiedy badanie dotyczy samochodu do 3,5t, bo jeśli policjant napisze dziewięć usterek np. w autobusie to wolno mi pobrać 180 zł.

Skreślam obydwa punkty i nie wyznaczm TNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tylko DODATKOWE cena 98zł. bez wpisu do dowodu.

Jesli klijent chce z woisem do dopwodu to robisz OKRESOWE + DODATKOWE i cena

98zł + 98 za usterki.

 

znaczy że co w cenniku trzeba wpisać 1.2,1.2, ??

 

diagnosta wykonuje 2X badanie okresowe ??

czyli 2 x sprawdza to samo??

 

[ Dodano: 19-11-2009, 21:48 ]

moim zdaniem można , a nawet wystarczy zrobić normalne badanie okresowe i wyznaczyć mu NTB bo w końcu Spr. tj pęknięta szyba czołowa , czy nadmierne zużycie ogómienia jest spr. na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedyś, a były to czasy DZU 227 poz 2250 (nie wiem czy dobry DZU wpisałem bo z pamięci :evil: )można było zrobić przy pokwitowaniu z Policji np przy sam. osob. za 5 usterek czyli 98 zł na wniosek właściciela wyznaczyć termin badania.

Dziś w ramach DZU 155 robimy badanie dodatkowe za pokwitowanie z policji i pobieramy za usterki a jak klient chce okresowe to mu robimy je niezależnie od usterek - to są dwa różne badania - jedno z urzędu za pokwitowanie i stwierdzenie naprawienia wymienionych w pokwitowaniu usterek, które zagrażały bezpieczeństwu......bez wyznaczania terminu następnego badania aby klient mógł odzyskać dowód, a reszta to jest życzenie klienta i nie ma nic wspólnego z wykonywaniem badania dodatkowego. Prosto mówiąc wpierw kasujesz klienta za pokwitowanie, a później za jego życzenia. Oczywiście robisz to na jednym zaświadczeniu, ale jak klient (nasz Pan0 sobie życzy to możesz na jednym zaświadczeniu zrobić mu BD a na drugim BO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc napisz jaki jest zakres spr. OBT ??

Bo może ja o czymś nie wiem??

przecież spr. tj opony , korozja nadwozia, ham ręczny spr. sie w zakresie OBT.

 

a tak na marginesie za jakie usterki był zabrany DR??

 

bo może i po kolizji by mu się od razu do rzuciło ::claus

 

i to zawsze było by 300 do kasy a nie 200 ::D

 

szef był by zadowolony na pewno z takiego pracownika :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście robisz to na jednym zaświadczeniu,

a jak pogodzisz wynik dodatkowego skreślone 1 i 2

z wynikiem okesowego gdzie 1 zostaje czysty

:?:

Gdzie ja to napisałem :?: o skreśleniach :shock:

Jeżeli na jednym zaświadczeniu wykonujemy OB i DB to wiadomo, że zostanie nieskreślony pkt 1 chyba, że negatyw za BO :evil: (czuje się jak w szkole oczywiście obecnej gdzie tylko włączają się komplikatory, a nie tej komunistycznej :idea: )

Chiałem tu podkreślić specjalnie dla Ponti, że aby wpisać w zaświadczeniu regułkę "ustały przyczyny zatrzymania dowodu" należy wykonać DB a tam nie ma nic o okresowym w zakresie badania tylko w kontekście max opłaty jaką może pobrać OSKP.

Ustawodawca, żeby się nie rozpisywać dla każdego pojazdu o jaką sumę chodzi napisał, że pienądze jakie można wziąść za DB "za usterki" odpowiada sumie za BO, a nie odpowiada zakresowi badania okresowego.

Teraz następna sprawa czy wykonując OB wpisuje ktoś regułkę "ustały przyczyny zatrzymania dowodu" - chyba sami możecie sobie odpowiedzieć :x

 

[ Dodano: 20-11-2009, 10:29 ]

PS Czy ktoś zauważył że nie obowiązuje DZU 227 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdą usterkę 20 zł , bez ograniczenia kwotowego (np za 8 usterek - 160 zł).

Jezeli dowód zatrzymany za brak badan tech. wysyłamy po tablice tymczasowe , i na podstawie PC robimy okresowe . W pokwitowaniu brak danych dot. np liczby miejsc , dmc , i.t.d. , co uniemożliwiw porównania danych które są do sprawdzenia.

Tak jest gdzieś na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdą usterkę 20 zł , bez ograniczenia kwotowego (np za 8 usterek - 160 zł).

Odsyłam do objaśnień w cenniku.

Jezeli dowód zatrzymany za brak badan tech. wysyłamy po tablice tymczasowe , i na podstawie PC robimy okresowe .

Wykonując badanie okresowe identyczne jak dla pojazdu sprowadzonego to już nie trzeba ani tablic ani DR :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kego ponti dlatego te druge 98zł bo kwota za usterki wypisane na pokwitowaniu

o zatrzymaniu dowodu przekraczały cenę OKRESOWEGO badania technicznego

i wtedy nie możemy pobrać więcej niż wynosi cena za OBT czyli 98zł w przypadku

samochodu osobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z tym że jak dla mnie powinno sie tylko zrobić OBT i skasować za OBT i wyznaczyć NTB .

chyba że pojazd ma mniej lat niż 3 to wtedy skasować 98 , a NTB według DR.

 

[ Dodano: 20-11-2009, 16:04 ]

a tak na marginesie to jak skasujesz gościa 98+98 to co napiszesz w cenniku badania ??

 

1.2,1.2, ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to jak skasujesz gościa 98+98 to co napiszesz w cenniku badania ??

Ponti-jak dobrze zrozumiałem to robisz 2 badania:

1/za usterki gdzie nie mozesz skasować więcej nia 98.- i nie wyznaczasz TNBT

2/normalne okresowe tez za 98.- i wyznaczasz TNBT

Jezeli splodziłem coś zle to poprawić...!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.