Skocz do zawartości

zatrzymany dowod


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    12

  • ponti

    10

  • jarolud

    6

  • Regan55

    4

a tak na marginesie to jak skasujesz gościa 98+98 to co napiszesz w cenniku badania ??

 

1 x 1.20

5 x 4.01 do limitu 98

 

nie żebym się czepiał

 

1.2, ok

 

ale jak zrobisz 5x 4.1, żeby nie było więcej niż 98 ? przecież 5 x 4.1, = 100

 

chyba że zastosujesz wzór matematyczny :

 

5 x 4.1 - 0.2, - 0.2, z tego wynika 5 x 20 - 1 - 1 = 98

i to działanie nie jest większe niż 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zrobisz 5x 4.1, żeby nie było więcej niż 98 ? przecież 5 x 4.1, = 100

 

Podobnie jak dla 6, 7,8.... usterek . Mimo to do limitu 98zł. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zrobisz 5x 4.1, żeby nie było więcej niż 98 ? przecież 5 x 4.1, = 100

 

Podobnie jak dla 6, 7,8.... usterek . Mimo to do limitu 98zł. 8)

Jest to wyraznie zapisane w Dz.U. ze kwota ta nie moze przekroczyc ceny badania okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyraznie zapisane w Dz.U. ze kwota ta nie moze przekroczyc ceny badania okresowego

 

Nie dla wszystkich jest to oczywiste :)

 

ale jak zrobisz 5x 4.1, żeby nie było więcej niż 98 ? przecież 5 x 4.1, = 100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyraznie zapisane w Dz.U. ze kwota ta nie moze przekroczyc ceny badania okresowego

 

Nie dla wszystkich jest to oczywiste :)

 

ale jak zrobisz 5x 4.1, żeby nie było więcej niż 98 ? przecież 5 x 4.1, = 100

Nie żebym się czepiał, ale postanowiłem to sprawdzić wystwić fakturę za badanie 4.1 x 5 usterek no i oczywiście wynik ma nam dać 98 zł - i nie jest to proste co prawda przy wpisaniu 4,9 w ilości dało 98 ale czy to jest droga - bo co jak klient ma 6 usterek to jak ja mam mu wpisać w fakturze, że sprawdzałem 6 x4.1 a wynik ma być 98 :?:

Zanim skrytykuje się kogoś trzeba zobaczyć o czym on pisze :x

 

[ Dodano: 24-11-2009, 15:17 ]

Tak poprostu na chłopski rozum.

4x poz 2.10 + poz. 2.9 = 94zł i już jest ok. 98zł

Pozdrawiam

A czy ty to sprawdzałeś tak na chłopski rozum (co robiłeś i za co wystawiasz rachunek) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprostu na chłopski rozum.

4x poz 2.10 + poz. 2.9 = 94zł i już jest ok. 98zł

Pozdrawiam

 

nie wiem czy czytasz dobrze cennik . Pozycje od nr. 2.1, do 2.10, to są ceny za ponowne spr. pojazdu a cena za usterki to 4.1, . Pojazd który przyjeżdża do ciebie z zabranym DR przeprowadzasz mu badanie Dodatkowe lub Okresowe , a nie ponownie sprawdzasz usterki.

i co ty na to??

 

[ Dodano: 24-11-2009, 15:36 ]

dlatego moim zdaniem w przypadku , gdzie usterek jest więcej niż 5 to powinno się robić normalnie OBT i wyznaczyć NTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 24-11-2009, 15:36 ]

dlatego moim zdaniem w przypadku , gdzie usterek jest więcej niż 5 to powinno się robić normalnie OBT i wyznaczyć NTB

To jaką kwotę pobierasz nie ma nic wspólnego z zakresem badani :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 24-11-2009, 15:36 ]

dlatego moim zdaniem w przypadku , gdzie usterek jest więcej niż 5 to powinno się robić normalnie OBT i wyznaczyć NTB

To jaką kwotę pobierasz nie ma nic wspólnego z zakresem badani :lol:

 

że co??

że pobieram złą kwotę za badanie ?? czy usteki , które są zapisane w pokwitowaniu nie sprawdza się w OBT ?

 

więc jaki twoim zdaniem zakres czynności OBT.

 

przykład :

 

jeżeli przyjedzie na OBT pojazd z pękniętą szybą czołową ,bez kerunkowskazu lewego :D , będzie miał łyse opony , brak ham pomocniczego to takie spr. nie wchodzą w zakres OBT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przeczytaj DZU155 zakres badania dodatkowego określone usterki techniczne :x

 

[ Dodano: 24-11-2009, 16:59 ]

On nie przyjeżdza na okresowe tylko na sprawdzenie wymienionych w poświadczeniu usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem klient przyjeżdża na BT na spr. usterek z tym że jeżeli tych usterek jest więcej niż 4 to nie możemy skasować więcej niż 98 zł i w takim przypadku możemy zrobić OBT zamiast usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient przyjeżdża na BT na spr. usterek z tym że jeżeli tych usterek jest więcej niż 4 to nie możemy skasować więcej niż 98 zł

 

zgadza się

 

i w takim przypadku możemy zrobić OBT zamiast usterek

 

nie zgadza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ???

Ponieważ w dalszym ciągu masz wykonać badanie dodatkowe (za usterki stwierdzone w skierowaniu), a opłatę wziąć nie większą jak za badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wykonać badanie dodatkowe (za usterki stwierdzone w skierowaniu), a opłatę wziąć nie większą jak za badanie okresowe.

Co najwyzej i ani zeta więcej... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę pytanie:

Nie żebym się czepiał, ale postanowiłem to sprawdzić wystwić fakturę za badanie 4.1 x 5 usterek no i oczywiście wynik ma nam dać 98 zł - i nie jest to proste co prawda przy wpisaniu 4,9 w ilości dało 98 ale czy to jest droga - bo co jak klient ma 6 usterek to jak ja mam mu wpisać w fakturze, że sprawdzałem 6 x4.1 a wynik ma być 98 :?:

 

[ Dodano: 25-11-2009, 10:00 ]

Nie daj boże jak wpiszę 1.02 i klient powie To czemu Pan nie może wyznaczyć TNBT (pewno podobnie jak ponti)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterek to jak ja mam mu wpisać w fakturze, że sprawdzałem 6 x4.1 a wynik ma być 98

 

Ponieważ jest zapis, że pobierasz jak za okresowe, to na paragonie/fakturze wybieram opłatę okresowego. Mimo, że robię dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale postanowiłem to sprawdzić wystwić fakturę za badanie 4.1 x 5 usterek no i oczywiście wynik ma nam dać 98 zł - i nie jest to proste

proste

do programu fakturującego / kasy fisk dodajesz pozycje

np.

4.01 Dodatkowe BTP skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego: określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu) za 3 lub więcej usterek = 50 zł (dla przyczep rol do 6t DMC)

4.01 Dodatkowe BTP skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego: określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu)[ za 4 lub więcej usterek = 62 zł (dla ciągników rol ; motocykli ;

4.01 Dodatkowe BTP skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego: określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu)[ za 4 lub więcej usterek = 70zl (dla przyczep rol pow 6t DMC)

itd

 

a wy tylko że 98 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[- bo co jak klient ma 6 usterek to jak ja mam mu wpisać w fakturze, że sprawdzałem 6 x4.1 a wynik ma być 98 :?:

Zanim skrytykuje się kogoś trzeba zobaczyć o czym on pisze :x

 

A po co w FV pisać ile usterek? kwota za co i szlus. "Z ręki" można zmienić w programie fakturującym kwotę do zapałaty. Klient powinien być zadowolony 6x a wział mniej. Walczymy z problemem nie z osobą 8) To w rejestrze jak zmienić kwotę? Skoro mamy kwotę jak za obt.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko odpowiednio zmodyfikować cennik w programie

 

Cały problem polega na tym, że cennik jest urzędowy i nie można go modyfikować. Jest to kolejny przykład bubla. Ja pobieram w takim przypadku opłatę z dział 1 cennika - czyli okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że cennik jest urzędowy i nie można go modyfikować. Jest to kolejny przykład bubla. Ja pobieram w takim przypadku opłatę z dział 1 cennika - czyli okresowe.

 

Wisuję ilość usterek i "z ręki" ograniczam do 98 Jest to bubel. Św pamięci Bublewicz się w grobie przewraca ze jego ksywką ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.