Skocz do zawartości

Cysterna - pytanie na egzaminie


rezystors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na egzaminie praktycznym padło pytanie. Czym będzie różnić się badanie techniczne pojazdu z urządzeniem podlegającym Dozorowi Technicznemu ( cysterna ) której termin badania mija załóżmy jutro ( kilka dni ) od tego w którym urządzenie ma aktualne badanie jeszcze dłuższy czas. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym będzie różnić się badanie techniczne pojazdu z urządzeniem podlegającym Dozorowi Technicznemu ( cysterna ) której termin badania mija załóżmy jutro ( kilka dni ) od tego w którym urządzenie ma aktualne badanie jeszcze dłuższy czas. Dziękuję za odpowiedź.

Samo badanie niczym. W wystawianym zaświadczeniu ADR wstawiasz tylko różne terminy poświadczenia TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo badanie niczym. W wystawianym zaświadczeniu ADR wstawiasz tylko różne terminy poświadczenia TDT.

Jesli w dniu badania jest wazny protokol TDT to niczym

A co napisales jesli mozna zapytac i czy bylo to pozytywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że badania są takie same, wynik egzaminu negatywny. Być może powinienem powiedzieć o wpisie , ale pytanie było czym różnią się badania. Nieporozumienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszeczkę się różni jeśli chodzi przedewszystkim o pojazd. Sprawdzenie tacho, sprawdzeni ewyłącznika masy, sprawdzenie uziemnienia itd. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne pytanie na egzaminie praktycznym- jakim wynikiem zakończy się BT gdy dozór jest ważny do jutra? Może nie zrozumiałeś pytania, albo ktoś miał zły dzień. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszeczkę się różni jeśli chodzi przedewszystkim o pojazd. Sprawdzenie tacho, sprawdzeni ewyłącznika masy, sprawdzenie uziemnienia itd. :x

 

ale chodzi kolego caly czas o ten sam pojazd, tylko z innymi datami waznosci protokolu TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot człowiek nie doczytał, że pojazd rózni się tylko datą ważności TDT.

Oczywiście odpowiedź prawidłowa niczym - tak to jest jak człowiek nie był dawno na egzaminie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieźle musiałem się zakręcić. Dostałem zaświadczenie o zdanym egzaminie kwalifikacyjnym na diagnostę. Rozumiem że dotyczy całego egzaminu? W każdym bądź razie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

rezystors,

No witam kolego i gratuluje. Opisz mi co musiałes niezle sie zakrecic zeby dostac zaswiadzcenie.Potwierdz czy pisales odwolanie do komisji egzaminacyjnej czy do samego dyrektora tedetu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam oytanie,czy cysterna naczepa adr przy b,o. oprucz protokółu z badania butli i d.r.powinna posiadać świadectwo dopuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz tam pkt 9.1.3 ADR czesc 9. tam odpowiedz w pełnym zakrsie. Chyba ze cos pomyliłes , to znaczy co jest na na naczepie Butla ? czy tez zbiornik na ktory byc moze powinien byc protokół TDT. No bo nie mowisz co tam w srodku ma przewozone. Woda ? mleko? czy materiał niebezpieczny klas od 1 do 9 ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jestes weteran, i mowisz ze nie mozesz pokonac modułu ADR ?? a pozostałe moduly zaliczone , a pytanie opisowe zaliczone ?? a kiedy ostatnio zdawałes ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została opisówka i oczywiście praktyczny a często pada pytanie ciągnik z naczepom cysternom oczywiście adr szukam precyzyjnej podpowiedzi jakie dokumenty ma okazać kierowca przy okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koneser, No tak kolego ALE widzisz Swiadectwo Dopuszczenia wystawiane przez wlasciwa wladze danego kraju zgodnie z artykulem 9.1.3 ADR w tym przypadku przez TDT nie jest potrzebne diagnoscie do przeprowadzenia OBT. Sa wedlug mnie potrzebne tylko dwa dokumenty - Protokól z TDT odnosnie samego zbiornika cysterny oraz DR pojazdu. A Protokół i Swiadectwo Dopuszczenia to dwa rozne dokumenty. Przeczytaj Dz.U 155 a tam wyraznie pisze co przy OBT pojazdu ADR potrzene jest.

A podaj mi jakie miałes ostatnio pytanie opisowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oytanie,czy cysterna naczepa adr przy b,o. oprucz protokółu z badania butli i d.r.powinna posiadać świadectwo dopuszczenia.

Ja osobiście pewnie bym jeszcze poprosił o papierek na okoliczność ABS, tj czy jest kat. A, bo mowa jest o naczepie cysternie a te z reguły mają dmc powyżej 10 ton, ale może jestem zbyt drobiazgowy, jak chyba większość w trakcie egzaminu i zaraz po egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koneser, No co ty myslisz ze dział 9 ADR nauczy cie cos o cysternie. Toz trzeba jeszcze przeczytac ustawe o urzadzenia podlegajacych pod Dozor Techniczny.

 

Jednak Jeszcze raz Cie zapytam : jakie miałes ostatnio na egzaminie pytanie opisowe z ktorego nie zdales???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koneser, piszesz tak

Wam Weteranom lżej Macie to na codzień ja cysterne widziłem z daleka a dokumenty tylko wzory w dzienniku.

Ja także jak ty mam mało wspólnego z OSKP, ale wybieram się przed praktycznym na jedną z okręgówek w mojej okolicy, aby za darmo im podłogi pozamiatać :-D i przy okazji, po to aby mi pozwoli co nieco podpatrzyć, choćby papierkową robotę.

Może to jest rozwiązanie dla Ciebie, abyś cysternę zobaczył z bliska i pisząc to jaj sobie z Ciebie nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tylko pytałem o procedury , jednak spędzenie kilku dni na OSKP zrobi swoje, co do ABS naczepy uważam podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.