Skocz do zawartości

zasłonięty VIN


salamandra

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zakupem skody fabii, nr vin jest w nich standardowo wyryty w lewym dolnym rogu szyby i widoczny przez 'okienko' w czarnym pasie na dole szyby (z tego co zauważyłam u innych fabii). Problem w tym że ten egzemplarz miał wymienianą szybę i ta szyba nie ma niezaczernionego okienka tylko ciągły czarny pas przez co nie można sprawdzić numeru vin (porównać go z vinem z dokumentów). Czy policja podczas kontroli może robić z tego powodu problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie wybity nr VIN w Fabii jest w komorze silnika (prawa strona).

Jest to łatwo widoczny (dostępny) nr. więc podczas kontroli policji nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zakupem skody fabii, nr vin jest w nich standardowo wyryty w lewym dolnym rogu szyby i widoczny przez 'okienko' w czarnym pasie na dole szyby (z tego co zauważyłam u innych fabii). Problem w tym że ten egzemplarz miał wymienianą szybę i ta szyba nie ma niezaczernionego okienka tylko ciągły czarny pas przez co nie można sprawdzić numeru vin (porównać go z vinem z dokumentów). Czy policja podczas kontroli może robić z tego powodu problemy?

Najważniejszy nr VIN jest trwale nabity na puklu amortyzatora ( przy błotniku) i tabliczka znamionowa. Ten za szybą jest mało istotny i nie wymagany naszymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zakupem skody fabii, nr vin jest w nich standardowo wyryty w lewym dolnym rogu szyby i widoczny przez 'okienko' w czarnym pasie na dole szyby (z tego co zauważyłam u innych fabii). Problem w tym że ten egzemplarz miał wymienianą szybę i ta szyba nie ma niezaczernionego okienka tylko ciągły czarny pas przez co nie można sprawdzić numeru vin (porównać go z vinem z dokumentów). Czy policja podczas kontroli może robić z tego powodu problemy?

Najważniejszy nr VIN jest trwale nabity na puklu amortyzatora ( przy błotniku) i tabliczka znamionowa. Ten za szybą jest mało istotny i nie wymagany naszymi przepisami.

 

Ale w określonych przypadkach jest on w pełni uznawalny, jeżeli producent nie naniósł VINu na elemencie nadwoza lub ramie

Dotyczy to przeważnie Amerykanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Przyjechał na bt RENAULT SCENIC z instalacja gazową ,Nr.vin znajduje się w e wnęce koła zapasowego.Na jego miejscu butla gazowa. :o Klient twierdzi że "gazownik" powinien wiedzieć gdzie jest nr.vin i na pewno go tam nie ma.No to ja daje "N"-brak możliwości odczytu nr vin.

Przyjechał ponownie butla poluźniona w taki sposób że można podnieść lekko i nr jest do odczytania bez jakiegokolwiek demontaż instalacji.

 

Jaki dajemy wynik "poprawki".Dałem "P" -nr vin odczytałem.

Jak postepujecie w takich przypadkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dajemy wynik "poprawki"

 

N za nieprawidłowo umocowaną butlę???? :evil::evil::evil:

 

Ja gonię takie dziadostwo i każę przestawić butlę w inne miejsce. Zazwyczaj już nie wracają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna butla? No pasarán!

 

N za nieprawidłowo umocowaną butlę????

 

spoko spoko

 

szukając numeru w mercu jak czytałem ,kanapa tylna -demontaż, czy koło zapasowe w tym sceniku -demontaż (wyjęcie :) ),

butle gazową,po oględzinach nr vin ,klient przykręca(dwie nakretki ) i po bólu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że być tak nie powinno, ale raz do roku może butlę poluzować, pod warunkiem, że o tym wie,,, lepsze to niż ,,,,

miałem na trzecim z kolei badaniu Jeep Grand Cherokee z Kanady,,

Okresowe przed pierwszą rejestracją i kolejne robił stary diagnosta z OSKP, uznał że Vin jest tylko za szybą ,,,

okazało się, że jest pod tylnym prawym siedzeniem, właściciel wniebowzięty, bo przy okazji podnośnik i klucze odnalazł,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem lepszy numer.... Vw Caddy r. 2005. sprowadzony ,już zarejestrowany , klient mnie informuje abym nie szukał nr Vin ,gdyż jego pojazd go nie posiada . Ja na to ,że będzie N i odjazd do producenta pojazdu , a on pokazuje mi Dip .z jednej OSKP w Warszawie a tam jest napisane jak byk w rubryce o umiejscowieniu numeru ..... brak numeru ,nie odnaleziono ........

i z takim oto wpisem jeden z WK w stolicy zarejestrował to auto . Jakież było zdziwienie faceta gdy numer mu wskazałem i odczytałem- jego słowa " a szlag z takimi diagnostami" ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nr.vin znajduje się w e wnęce koła zapasowego.Na jego miejscu butla gazowa. :o Klient twierdzi że "gazownik" powinien wiedzieć gdzie jest nr.vin"

 

A co jak gazownik wywiercił dwa otwory w numerze VIN żeby przykręcić parownik? Raz coś takiego mi się trawiło i klient się wkur.... (na gazownika) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież było zdziwienie faceta gdy numer mu wskazałem i odczytałem- jego słowa " a szlag z takimi diagnostami"

 

 

Z numerem nie miałem przypadku, a z tabliczkami znamionowymi to już u mnie norma przyjeżdżają z takiej jednej SKP (dostają N za brak TZ) już są po wizycie w WK z decyzją na zastępczą TZ a oryginalna sobie jest na samochodzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tabliczkami znamionowymi to już u mnie norma przyjeżdżają z takiej jednej SKP (dostają N za brak TZ) już są po wizycie w WK z decyzją na zastępczą TZ a oryginalna sobie jest na samochodzie

 

Trzeba dobrze szukać TZ bo często są w dziwnych miejscach jak np.: pod tylną kanapą, pod wykładziną w bagażniku, na drzwiach itp. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.