Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

bynio204

pomoc drogowa

Polecane posty

bynio204

witam

prowadzę warsztat samochodowy i chciałem sprowadzić z zagranicy samochód typu pomoc drogowa na potrzeby własne , dowiedziałem się że jest problem z rejestracją takiego pojazdu

samochód ten to mercedes 1117 z zabudową hydrauliczną oraz widłami popularnie zwanymi motylkiem też hydrauliczny

moje pytanie generalnie czy jest potrzebne udt , dodam że sprzedający nie ma żadnych dokumentów z zabudowy oraz brak tabliczki znamionowej na zabudowie(nie wiem czy musi być?)

mniej więcej coś takiego

81be81a00124a04397e5d3f2a1971ac9_900_500_0_ffffff.jpg

Tytus

Witam

Zmartwie Cie - zajrzyj TUTAJ

bynio204

zrobiłem mały wywiad

zadzwoniłem do producentów takich zabudów do trzech konkretnie ,pierwsze słyszą o wymaganiach udt

zadzwoniłem do kilku firm prowadzących usługi pomoc drogowa w większych miastach polski i równiez ,owszem mają samochody z zabudową hydrauliczna ale o udt nie słyszeli

zadzwoniłem do 23 właścicieli pojazdów pomocy drogowej z zabudową hydrauliczną z popularnego serwisu aukcyjnego i co ?............

nikt nie ma i nie miał badań udt na te pojazdy

pytanie do Was panowie diagności jak i gdzie te pojazdy robią przeglądy?

Tytus
zrobiłem mały wywiad

...

pytanie do Was panowie diagności jak i gdzie te pojazdy robią przeglądy?

Ano robia na stacjach na ktorych wykladnia przepisow jest twierdzenie pana klienta "od lat robie i nikt nie chcial ode mnie zadnego dozoru" a prorytetem generowanie zysku.

Ja spotykam sie na codzien z takimi sytacjami w przypadku pojazdow z LPG.

blakop

I dlatego może zdarzyć się tak, że i Tobie przez lata będzie się udawało te przeglądy robić... Tylko co zrobisz jak raz się nie uda?

Zadzwoń do UDT i tam pytaj...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.